صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ / ۲۲:۱۱
کد خبر: 22213
گزارشگر: 464
۱۸۳
۰
۰
۲
یادداشت| دکتر حمزه رضایی

هوچی گری در عرصه فوتبال

هوچی گری در عرصه فوتبال
هوچی گران‌ سیاسی در دوره ای از تاریخ مشتریان زیادی داشتند.
آسیانیوز - انها با سفسطه بازی و شانتاژ و تهییج و تحریک عده ای از مردم ساده دل، سعی در قلب حقایق و واقعیت های موجود جامعه را داشتند که با توجه به وضعیت جامعه ان زمان و عدم امکانات کافی در جهت روشنگری فکت های اجتماعی، در انجام ماموریت خود که همانا عوض کردن جای حق و باطل و صواب و ناصواب بود، تا حدودی موفق بودند...

به لطف پیشرفت مدیا و فضای فعال اینترنتی، و امکان فراوان تحقیق و بررسی و گرفتن شاخص های اماری، به تدریج دوران این هوچی گری ها و سفسطه بازی های احساسی و خطابه خوانی های طلبکارانه و بازی کردن با احساسات عوام به سر امد..

دیرگاهیست که دیگر دوره این معرکه گیران عرصه شلوغ کاری و کولی گری و ننه من غریبم بازی به سر امده است، و حنای انها دیگر رنگی ندارد...

از عجایب زمانه، اخیراً و در یک برنامه فوتبالی، یکی از همان نواده های هوچیگر سابق، و تقریباً به همان سبک و سیاق پیشین، امده بود که به قولی موسی صفت ید بیضا کند!!

ایشان فراموش کرده بود که‌ دوره قوی شدن رگ های گردن به حجت و دوره نیرنگ بازی و رفتارهای ضد اجتماعی به سر امده است و در این دوره از تاریخ این امار و ارقام و مستندها و دلایل و قرائن هستند که حرف اول و اخر را می زنند نه حرفهای احساسی و پرت و پلاگویی های عصر حجری و تاریخ گذشته..

این برنامه حرف و حدیث زیادی دارد که ذکر تمامی جزئیات، جدا از مثنوی هفتاد من ان...سری بی درد می طلبد و زبانی حوصله دار که نه من این را دارم و نه مخاطبان گرام ان را...

در یک مورد مجری برنامه به ضرر و زیان تیم های لیگ برتری، به دلیل اشتباه داوری در طول فصل اشاره می کند، و برای اثبات ان به امارهای ارائه شده از طرف کارشناسان داوری داخلی استناد می کند...

مدیر کذایی لیگ برتری زمانی که به عیان می بیند این امار و ارقام واقعی ان چیزی نیست که او و دیگر مدعیان عرصه هوچیگری تا به حال عنوان کرده اند و با تکیه بر ان ذهن طرفداران خود را شیره مالیده اند و با این مستندات محکم، سرشان پیش هوادار بی کلاه می ماند، طاقت وی طاق می شود و مانند اسفند روی اتش به هوا می پرد و زمین و زمان را به هم می ریزد.

البته جلز و ولز و بی قراری او بی دلیل هم نیست...زیرا می بیند همه بافته هایش پنبه شده است و بر خلاف انچه در بوق و کرنا و در گوش هوادار، دمیده اند، نه تنها انها از داوری متضرر نشده اند که کلی سود هم کرده اند.

بیچاره راهی ندارد جز اینکه به مثابه هوچیگران‌ روزگار سپری شده، همه ان داده ها و حقایق و فکت های موجود را نفی کند، و تنها ان امار و ارقامی را حقیقت محض بداند که از طرف کارشناس خارجی منتخب خودشان ارائه شده باشد و صد البته به تایید خودشان هم رسیده باشد. فراموش نکنیم ایشان با سخاوت مندی هزینه کارشناسی این کارشناس اجنبی نورچشمی را هم خودشان پرداخت می کنند!!! جل الخالق...

در موردی دیگر این جناب هوچی گر دو اتشه، قهرمانی تیم رقیب را قبول ندارد، و تنها باشگاه خود را قهرمان واقعی می داند و دلیل ان را هم تبریکات بعضی از تیم های لیگ برتری به خودشان ذکر می کند.

زمانی هم که مجری برنامه از تماس مسئولان تیم های مربوطه و تکذیب تبریکات کذایی خبر می دهد، جناب مدیر عامل خم به ابرو نمی اورد و با کمال پر رویی، و با همان رویه ننه من غریبم بازی، به تحریک و تهییج هوادار بیچاره ادامه می دهد.

مجری برنامه در مقابل شیفتگی تمام عیار مدیر به مربی فعلی شان مدرکی را رو می کند که نشان از امضا همین مدیر فعلی برای اخراج مربی فعلی است، در حالی که او منکر این قضیه بود.

اینجا هم ایشان از تک و تا نمی افتد و به جای ارائه دلیل و مدرک در این خصوص، به مجری برنامه می توپد که افشای مدارک محرمانه باشگاه، پیگیری قضایی در بر دارد...

نکته جالب تر این برنامه حمله هوچیگر زمان به داور بخت برگشته ای است که ظاهراً در مقطعی از بازی، صحیح بودن تصمیم وی مورد شک و تردید بعضی از کارشناسان داوری قرار گرفته است.

اگرچه به گفته بسیاری از صاحب نظران، ارزیابی این اتفاق منوط به وجود وار است و بدون وار به هیچوجه نمی توان نظر قاطعی داد.

مدیر متوهم بدون در نظر گرفتن این موضوع و اشتباهات فاحش پیشین داوری که منجر به امتیازهای باد اورده برای انها شد، داور را به دلیل عملکردی که اشتباه بودن ان بدون وار مطلقاً قابل اثبات نیست به باد حمله و توهین و افترا می گیرد...

در این میان مجری بیچاره برنامه نیز هاج و واج مانده است که در مقابل این موجود عجیب و غریب، با این ادبیات لمپنیسم به چه زبانی و چه استدلالی حرف بزند که جدا از مسائل دیگر، حداقل ذره ای به حرف های چند لحظه قبل خود پایبند باشد.  
https://www.asianews.ir/u/eEY
اخبار مرتبط
واقعیت قضیه این است که روایت ماجراهای تلخ زمانه، بازگو کردن بدبختی ها و گرفتاری های جامعه و رونمایی از کجی ها و کاستی هایی که مردم را در منگنه بدبختی اسیر نموده است، انهم به شکلی عریان و بی پرده، شاید بسان شوکرانی باشد که نوشیدن ان نمی تواند کار هر ابوالبشری باشد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید