صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۱:۳۷
کد خبر: 22227
گزارشگر: 464
۱۲۳
۰
۰
۰
گروه فعال NOYB اعلام کرد

۱۱ شکایت اروپایی علیه «متا»

۱۱ شکایت اروپایی علیه «متا»
شرکت «متا پلتفرم»، با ۱۱ شکایت بر سر تغییرات پیشنهادی روبرو شد که اجازه می دهد داده های شخصی کاربران بدون دریافت رضایت آنها، برای آموزش مدلهای هوش مصنوعی استفاده شود.

به گزارش آسیانیوز، گروه فعال NOYB، از دیده بانهای حریم خصوصی ملی در اتحادیه اروپا خواست برای متوقف کردن چنین اقدامی، سریعا دست به کار شوند و اعلام کرد تغییرات اخیر در سیاست حریم خصوصی شرکت «متا» که از ۲۶ ژوئن اجرایی می شود، اجازه می دهد از پستهای شخصی، تصاویر خصوصی یا داده های رصد آنلاین، برای فناوری هوش مصنوعی این شرکت استفاده شود.

این گروه فعال، تاکنون چندین شكایت علیه شرکت «متا» و سایر شرکتهای بزرگ فناوری بر سر نقض مقررات حفاظت از داده عمومی اتحادیه اروپا، تنظیم کرده است. تخلف از این مقررات، خطر جریمه ای معادل چهار درصد از گردش مالی جهانی یک شرکت را به همراه دارد.

شرکت «متا» به علاقه مشروع برای استفاده از داده های شخصی کاربران برای آموزش و توسعه مدلهای هوش مصنوعی مولد خود و سایر ابزارهای هوش مصنوعی که می توانند با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته شوند، اشاره کرده است.

مکس شرمز، موسس گروه NOYB در بیانیه ای گفت: دادگاه عالی اروپا پیش از این درباره این مسئله در سال ۲۰۲۱، حکم خود را داده است. دیوان عدالت اروپایی، روشن کرده که شرکت «متا»، در مسئله تبلیغات، هیچ حق مشروعی برای بهره برداری از حقوق کاربران برای حفاظت از داده ها، ندارد. با این حال، این شرکت تلاش می کند از استدلالهای مشابه برای آموزش فناوری هوش مصنوعی نامشخص، استفاده کند. به نظر می رسد شرکت «متا» بار دیگر، احکام دادگاه عالی اروپا را نادیده گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، گروه NOYB از مقامات حفاظت از داده در اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، ایرلند، هلند، نروژ، لهستان و اسپانیا خواست کرد با توجه به قریب الوقوع بودن تغییرات حریم خصوصی شرکت «متا»، اقدام فوری انجام دهند.

https://www.asianews.ir/u/eFa
اخبار مرتبط
زاکربرگ و همسرش قصد دارند سهام خود در شرکت "متا" را در طول زندگی خود برای "اهداف خیریه" اهدا کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید