صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۹:۱۶
کد خبر: 22237
گزارشگر: 464
۱۶۳
۰
۰
۳
مسئول ستاد حج در مکه توضیح داد؛

اعلام زمان بازگشت حاجی‌ها به ایران

اعلام زمان بازگشت حاجی‌ها به ایران
عملیات انتقال زائران ایرانی به کشور از روز ۱۵ ذی‌الحجه (دوم تیرماه) و از دو مسیر فرودگاه مدینه و جده آغاز خواهد شد.

به گزارش آسیانیوز، مسئول ستاد حج در مکه اعلام کرد: آخرین گروه از زائران ایرانی ۲۲ خردادماه به عربستان می‌رسد و پروازهای برگشت زائران از عربستان به ایران از دوم تیرماه آغاز می‌شود.

  غلامرضا رضایی ـ معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ گفت: تاکنون ۷۵ هزار و ۹۶۷ زائر ایرانی وارد عربستان شده‌اند که از این تعداد حدود ۱۰ هزار نفر در مدینه حضور دارند و نزدیک به ۶۶ هزار نفر هم به مکه مشرف شدند.

او یادآور شد: تمامی زائرانی که تاکنون از مدینه منوره به مکه مکرمه منتقل شده‌اند، عملیات انتقال آن‌ها با قطار صورت گرفته است.

رضایی گفت: آخرین خروج زائران ایرانی «مدینه قبل» به سمت مکه روز پنجم ذی‌الحجه (۲۳ خردادماه) خواهد بود و آخرین پرواز از ایران به سمت فرودگاه جده برای انتقال زائران ایرانی روز چهارم ذی‌الحجه (۲۲ خردادماه) انجام خواهد شد.

رئیس ستاد عملیات حج در مکه ادامه داد: ۱۴ ذی‌الحجه (اول تیرماه) انتقال زائران مدینه بعد از مکه به سمت مدینه برای زیارت مسجدالنبی (ص) و اماکن دینی و تاریخی شهر پیامبر (ص) آغاز خواهد شد.

معاون سازمان حج و زیارت درباره بازگشت زائران ایرانی به کشور گفت: عملیات انتقال زائران ایرانی به کشور از روز ۱۵ ذی‌الحجه (دوم تیرماه) و از دو مسیر فرودگاه مدینه و جده آغاز خواهد شد، به‌طوری که خروج شماری از زائران به سمت ایران با انتقال از مکه به فرودگاه مدینه به صورت ترانزیت انجام خواهد شد.

رضایی گفت: تاکنون ۸۷ هزار و ۶۴۳ ویزا دریافت کرده‌ایم که ۸۴ هزار و ۹۸۴ مورد مربوط به ویزای زائران بوده است.

او درباره آخرین وضعیت «مشاعر» برای میزبانی از زائران ایرانی در مناسک حج گفت: با نظارت و بازدید میدانی مکرر مسئولان بخش‌های مختلف، چادرها و کولرها در سرزمین عرفات به طور کامل نصب شده و فرش، روشنایی و سرویس‌های بهداشتی نیز در حال آمده شدن است و با بازدیدهای میدانی که صورت می‌گیرد، روزهای آینده برخی نواقص برطرف خواهد شد.

رئیس ستاد مکه با بیان اینکه وضعیت برای استقرار زائران در منا هم در حال آماده شدن است، افزود: امسال تمایز خدمات به زائران ایرانی درعرفات، منا و مشعرالحرام کاملا مشهود خواهد بود. ده‌ها کانتینر آب و یخ به مشاعر انتقال خواهد یافت؛ چرا که پیش‌بینی شده است در روزهای حضور زائران در این اماکن دمای هوا به ۵۰ درجه برسد.

https://www.asianews.ir/u/eFk
اخبار مرتبط
گروه هکری irleaks اعلام کرد که به سازمان حج و زیارت هم نفوذ کرده و اطلاعات حجاج و زائرین را بدست آورده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید