صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۱:۱۴
کد خبر: 22248
گزارشگر: 464
۹۰
۰
۰
۲
جدیدترین اطلاعیه

ماجرای پاداش یک میلیون دلاری نات کوین برای کاربرهای قدیمی

ماجرای پاداش یک میلیون دلاری نات کوین برای کاربرهای قدیمی
این تیم می‌خواهد به اولین معامله‌گرانی که روی عملکرد آینده NOT سرمایه‌گذاری کرده بودند، پاداش بدهد.

به گزارش آسیانیوز؛ نات کوین در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرد که یک میلیون دلار پاداش را برای کاربران قدیمی‌اش در نظر گرفته‌ است.

نات‌ کوین به افرادی که ووچرهای آن را خریده‌ بودند، پاداش می‌دهد.

به نقل از دی‌کریپت، بازی تلگرامی نات کوین بزرگ‌ترین ایردراپ سال جاری را انجام داده‌ و از آن زمان قیمت NOT بیش از سه برابر شده‌ است. اکنون این تیم می‌خواهد به اولین معامله‌گرانی که روی عملکرد آینده NOT سرمایه‌گذاری کرده بودند، پاداش بدهد.

در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۲) که نات کوین هنوز عرضه نشده بود و فقط به صورت توکن‌های درون‌برنامه‌ای بود، توسعه‌‌دهنده آن یعنی اوپن بیلدرز (Open Builders) از مدل جدید «ووچرهای بازار پیش از عرضه» رونمایی کرد. در این مدل بازیکنانی که حداقل ۱۰ میلیون توکن استخراج کرده بودند، می‌توانستند آن‌ها را به یک NFT تبدیل کنند. این NFTها در نهایت هم با NOT بازخرید می‌شدند.

به گزارش نوبیتکس، با توجه به هیاهوی نات کوین و این واقعیت که بازی مذکور ده‌ها میلیون بازیکن دارد، معامله‌گران پیش‌بینی می‌کردند که سود قابل‌توجهی از NFTهای مذکور به دست آورند. هنگامی که اولین ووچرها به بازار آزاد راه یافت و در دسترس برخی از بازیکنان آن (نه همه بازیکنان) قرار گرفت، عرضه محدود آن‌ها باعث شد با رشد قابل‌توجهی مواجه شوند. با این حال قیمت این ووچرها در نهایت به شدت کاهش یافت.

برای مثال برخی از ووچرهای اولیه که معادل ۱۰ میلیون توکن درون‌برنامه‌ای بودند، ابتدا با قیمت ۲۳۰ دلار فروخته‌ شدند. این ووچرها بعدها با ۱۰٬۰۰۰ توکن نات کوین بازخرید شدند اما ارزش آن‌ها بعد از مدتی به تدریج به کم‌تر از ۱۰۰ دلار رسید. توسعه‌دهندگان NOT به همین خاطر اعلام کرده‌اند:

در ابتدا، مردم ووچرها را به دلیل عرضه محدود با قیمت گزافی خریداری کردند. اگرچه این خرید تصمیم خود کاربران بود (بازار همتابه‌همتا قیمت را تعیین کرد)، ما فکر می‌کنیم که احتمالاً حمایت از این افراد کار درستی است.

جالب این‌ جا است که قیمت اولیه ووچرهای مذکور تقریباً با قیمت فعلی نات کوین برابر است. گفتنی است که قیمت هر ۱٬۰۰۰ نات در حال حاضر به حدود ۲۴۰ دلار می‌رسد. با این حال نابرابری و نقدینگی محدود باعث شد که بعضی از معامله‌گران در آن زمان پول زیادی برای ووچرها پرداخت کنند. به همین خاطر توسعه‌دهندگان نات کوین در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۲) اعلام کردند که اسنپ شات آن‌ها را گرفته‌اند و پاداش قابل‌توجهی به آن‌ها می‌دهند. این تیم در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۲) نوشت:

دلیلش ساده است. وقتی این ویژگی همگانی شود، تعداد ووچرها به‌طور چشمگیری افزایش می‌یابد. بنابراین ما می‌خواهیم از کسانی که نات کوین را با قیمت بالاتری خریده‌اند، حمایت کنیم.

روز سه‌شنبه شرکت اوپن بیلدرز به این وعده عمل و اعلام کرد که در مجموع ۴۰ میلیون توکن NOT (به ارزش حدوداً یک میلیون دلار) را بین هولدرهای ۵٬۸۶۷ ووچرز نات کوین توزیع می‌کند. هر کاربر واجد شرایط به ازای هر ووچر ۶٬۹۰۰ NOT به ارزش حدوداً ۱۷۰ دلار را دریافت خواهد کرد. شایان ذکر است که این کار امروز انجام می‌شود.

قیمت نات کوین در ۲ هفته گذشته به شدت افزایش یافت و با رشدی ۱۶۷ درصدی در هفته گذشته، به محدوده ۰.۰۲۴ دلار رسید. ارزش بازار NOT در حال حاضر به ۲.۵ میلیارد دلار می‌رسد و پنجاه و چهارمین ارز دیجیتال برتر بازار محسوب می‌شود. شایان ذکر است که نات کوین در روز یکشنبه به بیش از ۰.۲۸ دلار رسید و اوج قیمتی جدیدی ثبت کرد.

https://www.asianews.ir/u/eFv
اخبار مرتبط
در دنیای امروزی، توجه به دارایی‌های دیجیتال جدید، از جمله نات کوین، به‌عنوان یکی از موضوعات مهم برای سرمایه‌گذاران هوشمند افزایش یافته است. این دارایی‌ها، با وجود مخاطراتشان، فرصت‌های سرمایه‌گذاری جذابی را ارائه می‌دهند و توانمندی برای دستیابی به بازدهی بالا در طولانی‌مدت را دارند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید