صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۱:۰۵
کد خبر: 22261
گزارشگر: 464
۱۲۴
۰
۰
۳
خطرات قابل‌توجه مالی

هشدار خزانه‌داری آمریکا درباره هوش مصنوعی

هشدار خزانه‌داری آمریکا درباره هوش مصنوعی
برخی از این تهدیدات شامل «داده‌های ناکافی یا ناقص»، تراکم فروشندگانی که سرویس ابری و اطلاعاتی ارائه می‌کنند، رویه‌های «ناقص» مدیریت ریسک و پیچیدگی‌های کلی مدل‌های هوش مصنوعی هستند.

به گزارش آسیانیوز؛ جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا هشدار داده است که هوش مصنوعی می‌تواند فرصت‌های جدیدی پیش پای ما بگذارد و سرمایه هنگفتی به نظام‌های مالی تزریق کند؛ اما این فناوری ممکن است خطرات قابل‌توجهی نیز به دنبال داشته باشد.

در رویدادی که به میزبانی مشترک نهاد بروکینگز و هیأت نظارت بر ثبات مالی برگزار شد، خانم یلن به تشریح آسیب‌هایی پرداخت که هوش مصنوعی به بخش مالی وارد می‌کند.

برخی از این تهدیدات شامل «داده‌های ناکافی یا ناقص»، تراکم فروشندگانی که سرویس ابری و اطلاعاتی ارائه می‌کنند، رویه‌های «ناقص» مدیریت ریسک و پیچیدگی‌های کلی مدل‌های هوش مصنوعی هستند.

خانم یلن گفت که هوش مصنوعی- از تشخیص تصاویر گرفته تا هوش مصنوعی مولد- می‌تواند در امر سبدگردانی به سرمایه‌گذاران کمک کرده و از الگوهای پیش‌بینی پشتیبانی کند.

او افزود که این فناوری می‌تواند در مبارزه با کلاهبرداری، ارتقای خدمات مشتریان، کاهش کارمزد خدمات و بهبود دسترسی مشتریان به بانک‌ها کمک کند.

خزانه‌داری آمریکا در حال تدارک یک فراخوان عمومی است تا از مؤسسات مالی، مصرف‌کنندگان، حامیان، دانشگاهیان و دیگر ذینفعان درخصوص موارد استفاده، فرصت‌ها و خطرات هوش مصنوعی در بخش خدمات مالی اطلاعات بگیرد.

خانم یلن گفت: «با توجه به سرعت توسعه فناوری هوش مصنوعی و موارد استفاده نوظهور آن برای شرکت‌های مالی و فعالان بازار، تحلیل سناریومحور به قانون‌گذاران و شرکت‌ها کمک می‌کند تا نقاط ضعف احتمالی آتی را شناسایی کنند و به ما بگویند که برای افزایش انعطاف‌پذیری خود چه کاری می‌توانیم بکنیم.»

او گفت: «فرصت‌های فوق‌العاده و ریسک‌های قابل‌توجه در رابطه با استفاده از هوش مصنوعی در شرکت‌های مالی، این فناوری را به یکی از اولویت‌های وزارت خزانه‌داری و هیأت نظارت بر ثبات مالی تبدیل کرده است.»

دیگر مقامات آمریکا و سراسر جهان به‌طور مشابه درخصوص تهدیدات هوش مصنوعی برای نظام‌های مالی ابراز نگرانی کرده‌اند.

https://www.asianews.ir/u/eFJ
اخبار مرتبط
رئیس صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد هوش مصنوعی مثل سونامی، به بازار کار جهانی ضربه می‌زند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید