صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ / ۲۲:۲۹
کد خبر: 22317
گزارشگر: 464
۱۰۴
۰
۰
۰
جنگ خاموش

توسعه گنبد سایبری در اسرائیل

توسعه گنبد سایبری در اسرائیل
رئیس همکاری بین‌المللی اداره ملی سایبری اسرائیل مدعی شد، در حالی که اسرائیل از زمان حمله هفتم اکتبر در غزه با حماس جنگیده است، همچنان با افزایش قابل توجهی حملات سایبری از سوی ایران و متحدان آن مواجه شده است.


به گزارش آسیانیوز، رئیس همکاری بین‌المللی اداره ملی سایبری اسرائیل گفته است که ما در حال توسعه یک گنبد سایبری هستیم که مانند گنبد آهنین در برابر حملات سایبری عمل می‌کند.

رئیس همکاری بین‌المللی اداره ملی سایبری اسرائیل در حالی که حوزه سایبری را یک جنگ خاموش و غیرقابل مشاهده توصیف کرده، گفته است که در دو سال گذشته، ما در حال توسعه یک گنبد سایبری در برابر حملات سایبری بوده‌ایم که مانند گنبد آهنین در برابر موشک‌ها عمل می‌کند.

آویرام آتزابا مدعی شد، در حالی که اسرائیل از زمان حمله هفتم اکتبر در غزه با حماس جنگیده است، همچنان با افزایش قابل توجهی حملات سایبری از سوی  ایران و متحدان آن مواجه شده است.

به نوشته این خبرگزاری، چاک فریلیش، محقق مؤسسه مطالعات امنیت ملی وابسته به دانشگاه تل آویو در این باره گفته است که ایران، دشمن سرسخت اسرائیل و «یک دشمن قابل توجه» در جنگ‌های آنلاین است.

فریلیش گفته است که «هدف حملات ایران، خرابکاری و تخریب زیرساخت‌ها و همچنین جمع‌آوری داده‌ها و انتشار اطلاعات نادرست برای اهداف تبلیغاتی است.»

او ضمن اشاره به کمک روسیه و چین به جمهوری اسلامی و همچنین جمعیت بسیار بیشتر ایران و تاکید بر آموزش سایبری برای دانش‌آموزان و سربازان، افزود که این روند در آینده نگران‌کننده است.

آتزابا، رئیس همکاری بین‌المللی اداره ملی سایبری اسرائیل نیز تصریح کرده که طی دو سال گذشته، این اداره برای ایجاد سیستم متمرکزی کار کرده که برای محافظت از کل فضای سایبری اسرائیل فعالیت می‌کند.

این مقام حوزه سایبری اسرائیل افزود که این اداره در تل آویو مستقر است و زیر نظر نخست وزیر کار می‌کند و ارقام مربوط به کارکنان، بودجه یا منابع محاسباتی خود را فاش نمی‌کند.

او تاکید کرد که اسرائیل با چندین متحد از جمله ایالات متحده همکاری نزدیک دارد زیرا همه کشورها با تروریسم سایبری روبرو هستند.

آتزبا تصریح کرد که سیستم اسرائیل دارای اسکنرهای مختلفی است که به طور مداوم فضای سایبری اسرائیل را از نظر آسیب‌پذیری رصد می‌کنند و به ذینفعان اطلاع می‌دهند.

او با بیان اینکه قدرت سایبری اسرائیل متکی به همکاری نزدیک بین بخش‌های دولتی، خصوصی و دانشگاهی و همچنین هکرهای «کلاه سفید» اسرائیل است که به شناسایی نقاط ضعف کمک می‌کنند، افزود که ما دست در دست هم کار می‌کنیم.https://www.asianews.ir/u/eGF
اخبار مرتبط
«گنبد آهنین» نام یک سیستم دفاع موشکی است که برای مقابله با تسلیحات با برد کوتاه طراحی شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید