صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ / ۲۰:۳۱
کد خبر: 22373
گزارشگر: 464
۱۲۱
۰
۰
۴
انتخابات پارلمان اروپا

امانوئل مکرون تسلیم اراده عمومی شد

امانوئل مکرون تسلیم اراده عمومی شد
بی‌تردید انتخابات پارلمان اروپا، زلزله‌ای سیاسی در میان کشورهای عضو اتحادیه ایجاد کرده است. برآمدن جریان راست‌افراطی، آرایش نیروهای سیاسی را در درون کشورها نیز تغییر داده است، چه این‌که پس از اعلام نتایج، امانوئل مکرون مجلس فرانسه را منحل کرد و خبر از برگزاری انتخابات زودرس داد.

به گزارش آسیانیوز؛ بنا بر گزارش‌ها، رئیس‌جمهور فرانسه در حال گفت‌وگو با حلقه نزدیک خود در مورد امکان استعفا از سمتش به‌عنوان رئیس کشور، در صورت پیروزی احزاب راست در انتخابات پارلمانی آتی است. یکی از نزدیکان امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه گفته است: «استعفای رئیس‌جمهور تابو نیست.

بله، امروز باید همه سناریوها را در نظر بگیریم. او آماده است تا پایان دوره پنج ساله خود را قربانی کند.» براساس گزارش شبکه رادیویی یوروپ ۱، این منبع آگاه افزوده است: «این سناریوی اقدامات افراطی توسط خود ماکرون در هفته‌های اخیر با یکی از همکارهایش مورد بحث قرار گرفته است.» البته ساعتی پس از انتشار این مطلب، مکرون خبر احتمال استعفایش را تکذیب کرد.

نتایج اولیه انتخابات پارلمان اروپا نشان می‌دهد احزاب راست افراطی در آلمان و فرانسه پیروزی‌های بزرگی به دست آورده‌اند و در هلند هم نشانه‌هایی از گردش قابل انتظار به سمت احزاب راست‌گرا دیده می‌شود. به گزارش رویترز، در فرانسه حزب «اجتماع ملی» مارین لوپن حدود ۳۲ درصد از آرا را به دست آورده که حدود ۱۰ درصد بیشتر از انتخابات سال ۲۰۱۹ و حدود ۱۷ درصد بیشتر از رأی‌های حزب امانوئل ماکرون است.

https://www.asianews.ir/u/eHy
اخبار مرتبط
به نظر می رسد امانوئل ماکرون در حال از دست دادن کنترل فرانسه است و هزاران نفر بازداشت شده‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید