صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۴ تیر ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۵
کد خبر: 4837
گزارشگر: 213
۹۱۰
۱
۰
۵
پرداخت وام اجاره مسکن برای تهرانی ها و شهرستانی ها

جزییات و «ثبت نام» دریافت وام اجاره مسکن

جزییات و «ثبت نام» دریافت وام اجاره مسکن
براساس آخرین اعلام شرایط دریافت وام اجاره مسکن، مبلغ وام اجاره مسکن در تهران تا سقف ۷۰ میلیون تومان و افرادی که در کلان‌شهرها زندگی می‌کنند تا سقف ۴۰ میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف ۲۵ میلیون تومان است.

به گزارش آسیانیوز، مستاجران از ۲۶ خرداد ماه امسال با مراجعه به سایت tem.mrud.ir امکان ثبت نام برای دریافت وام اجاره مسکن را دارند. مهلت ثبت نام تا پایان شهریور ماه امسال است.

------------------------------

بیشتر بخوانید:

«تشریح» شرایط دریافت وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰

«ارواح پنهان شده» در گورهای دسته جمعی جهان

چرا به ما می گویند «ترسناک«؟!

پربازدیدهای «ساسی مانکن» و «صدف بیوتی» یا سرنوشت مناظره ها و فوتبال یورو؟

---------------------------------------------------------------------

طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا میزان اجاره مسکن نباید در امسال بییش از ۲۵ درصد باشد اما روزنامه دولتی ایران گزارش داده که بررسی فایل‌های جدید حاکی از این است که این میزان تا ۴۰ درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است.

در این شرایط برای کمک به مستاجران ثبت نام وام ودیعه مسکن از اواخر خرداد ماه آغاز شده است. مستاجران از ۲۶ خرداد ماه امسال با مراجعه به سایت tem.mrud.ir امکان ثبت نام برای دریافت وام اجاره مسکن را دارند. مهلت ثبت نام تا پایان شهریور ماه امسال است.

طبق آخرین اعلام، مبلغ این وام در تهران تا سقف ۷۰ میلیون تومان، افرادی که در کلان‌شهرها زندگی می‌کنند تا سقف ۴۰ میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف ۲۵ میلیون تومان است.

سود وام ودیعه مسکن ۲۵ میلیونی حدود پنج میلیون تومان، وام ۴۰ میلیون تومانی حدود ۱۳.۳ میلیون و وام ۷۰ میلیونی حدود ۲۳.۵ میلیون تومان است

به نقل از تجارا نیوز،تسهیلات کمک ودیعه مسکن به دو صورت قابل برداشت است. در روش اول تسهیلات کمک ودیعه مسکن، در اختیار مالک قرار می‌گیرد و مستأجر سود و کارمزد آن را طی یکسال پرداخت می‌کند. در روش دوم دریافت وام کمک ودیعه مسکن، وام در اختیار مستأجر قرار گرفته و اقساط آن‌ را پرداخت خواهد کرد.

اما چه کسانی می‌توانند این وام را دریافت کنند؟ افراد متاهل و کسانی که دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری هستند. تاریخ انعقاد اجاره‌نامه متقاضیان وام ودیعه مسکن باید برای شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ باشد و مشمولان، باید حداکثر تا دو هفته پس از معرفی، به شعبه مراجعه کرده و مدارک لازم جهت دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را ارایه دهند.

اما اقساط آن به چه شکل است؟ بازپرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن برای وام‌های تا ۳۰ میلیون تومانی سه ساله و برای وام‌های ۳۰ میلیون تومان به بالا پنج ساله است. قسط وام ۲۵ میلیون تومانی حدود ۸۳۰ هزار تومان، ۴۰ میلیون تومانی حدود ۹۰۰ هزار تومان و قسط تسهیلات کمک ودیعه مسکن ۷۰ میلیون تومانی حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است./

https://www.asianews.ir/u/2x8
اخبار مرتبط
طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تسهیلات ودیعه مسکن امسال همانند سال گذشته بوده و هیچ تغییری نکرده است و نرخ سود این وام ۱۳ درصد و مدت بازپرداخت آن برای تهرانی‌ها ۵ ساله و برای سایر شهر‌ها ۳ ساله است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
پاکند
۱۴۰۰/۰۷/۰۶
0
0
0

تا کی وقت داره


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید