صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۳
کد خبر: 6179
گزارشگر: 213
۸۳۷
۰
۰
۲
مهلت ثبت نام برای یارانه خرید خودرو

زمان بهره مندی از یارانه بلاعوض ۱۵۰ میلیونی خودرو

زمان بهره مندی از یارانه بلاعوض ۱۵۰ میلیونی خودرو
افرادی که در مراسم قرعه‌کشی خودرو برنده خواهند شد، می توانند از یارانه بلاعوض ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی برخوردار شوند.

به گزارش آسیانیوز، طرح پیش فروش مهرماه ایران خودرو امروز به پایان می‌رسد. طرحی که در آن پنج محصول پرطرفدار این شرکت شامل پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، رانا پلاس، سورن پلاس، دنا پلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک عرضه می‌شود.

------------------------------

بیشتر بخوانید:

خودرو ایرانی نخرید!

----------------------------------------------------

طرح پیش‌فروش ایران خودرو از چند روز گذشته آغاز شده و آخرین مهلت ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش ایران خودرو امروز ۱۸ مهرماه به پایان می‌رسد.

نکته قابل توجه این است که در این طرح هم مانند طرح‌های گذشته، خودروهای پیش‌فروش شده ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار عرضه می‌شوند. به عبارتی افرادی که بتوانند در مراسم قرعه‌کشی این خودروها برنده شوند، می‌توانند از یارانه بلاعوض ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی برخوردار شوند.

-----------------------

بیشتر بخوانید:

عراق خودروهای ایران را به دلیل «بی کیفیت بودن» نخرید!
------------------------------------------------
بر اساس آخرین قیمت‌ها قیمت کارخانه پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای ۲۱۶ میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد ۳۳۳ میلیون تومان است. بر این اساس اختلاف قیمت بازار آزاد و کارخانه این خودرو ۱۱۷ میلیون تومان است.

خودروی دیگری که در طرح پیش‌فروش مهرماه ایران خودرو عرضه می‌شود، راناپلاس است. قیمت کارخانه رانا پلاس ۱۸۰ میلیون تومان و قیمت بازار آزاد آن حدود ۲۶۰ میلیون تومان است. اختلاف بازار آزاد و کارخانه رانا پلاس ۸۰ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه سورن پلاس هم ۲۰۴ میلیون تومان است. اما این خودرو در بازار‌ آزاد ۲۸۵ میلیون تومان است. برندگان سورن پلاس در این طرح، یارانه ۸۱ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه دناپلاس دستی هم ۲۸۵ میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد به حدود ۴۳۶ میلیون تومان رسیده است. متقاضیان دناپلاس اتومات هم باید برای خرید این خودرو از کارخانه ۳۹۰ میلیون تومان هزینه کنند. اما قیمت بازار آزاد این خودرو حدود ۴۶۰ میلیون تومان است.

برندگان این دو خودرو هم می‌توانند از یارانه ۱۵۱ و ۷۰ میلیون تومانی بهره‌مند شوند.

در این طرح پیش‌فروش موعد تحویل خودرو، یک ساله است و خودروهای ثبت‌نامی شهریور و مهر سال آینده تحویل داده می‌شود. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که آیا خودروسازان می‌توانند به تعهدات خود عمل کنند و خودروهای ثبت‌نامی را تحویل دهند؟ آن هم در حالی که رئیس انجمن قطعه‌سازان گفته خودروسازان با مشکل شدید نقدینگی مواجه‌اند و نمی‌توانند طلب قطعه‌سازان را بپردازند.

به نقل از تجارت نیوز، متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش مهرماه ایران خودرو باید به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند./

https://www.asianews.ir/u/3wv
اخبار مرتبط
در حالی که از تبعات غیر استاندارد بودن خودروهای ایرانی، افرایش روز افزودن آلودگی در شهرهای ایران و تلفات بسیار زیاد زانندگی و جان باختن هموطنان است که می توان گفت این مساله مهم ترین موضوعات زندگی شهروندی و انسانی را در کشورمان نشانه رفته است؛ خبرها حاکی از آن است که عراق استانداردهای تولید خودروی ایران را رد کرده است و کیفیت خودرو ایرانی را قبول ندارد!
خودروهای گروه پژو همچون روزهای هفته گذشته که افزایش قیمت داشتند همچنان در مسیر صعودی قرار دارند.
بازارها در رکود عمیقی به سر می‌برند و اعلام طرح‌های جدید از سوی برخی شرکت‌ها برای جذب مشتری هم بیش از گذشته این مساله را تایید می‌کند و با احتمال آزادسازی واردات خودرو خارجی به نظر می‌رسد این موضوع نیز گزینه جذابی باشد.
رئیس شورای رقابت معتقد است تمرکز این شورا بر ورود خودروهایی خواهد بود که برای عامه مردم قابل استفاده باشد و نباید انتظار ورود خودروهای لوکس و گران‌قیمت را داشت. شیوا معتقد است که ورود خودروهای پرتقاضا به ایران می‌تواند سبب ایجاد رقابت در بازار خودروی کشور شود.
سخنگوی شورای نگهبان گفت بنابر گزارش هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، موادی از مصوبه مجلس درباره آزادسازی واردات خودرو مغایر با قانون شناخته شد.
در حالی که مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالفت رسمی خود را با طرح آزادسازی خودرو اعلام کرده است، میرسلیم، نماینده مجلس به آن واکنش نشان داده و گفته است که با توجه به مخالفت مجمع تشخیص با آزادسازی واردات خودرو به کشور، شورای نگهبان هم با این موضوع مخالفت می‌کند؛ در چنین حالتی ماجرای آزادسازی واردات خودرو به کشور کلا منتفی است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید