صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۱۲ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۸
کد خبر: 6991
گزارشگر: 213
۱۱۶۹
۰
۰
۴
جعل سربرگ های یک آزمایشگاه در کلینیک پزشکی در تهران

برگی از یک کلاهبرداری هولناک در «کلینیک آنورکتال»

برگی از یک کلاهبرداری هولناک در «کلینیک آنورکتال»
چند روز گذشته و در ‌پی ارسال گزارش هایی مشخص شد که کلینیک پزشکی «انورکتال»، اقدام به جعل سربرگ های یک آزمایشگاه می کرده است که این موضوع هولناک به طرز اتفاقی، توسط یکی از مراجعه کنندگان رویت و افشاگری شد.

به گزارش آسیانیوز، چند روز گذشته و در ‌پی ارسال گزارش هایی مشخص شد که کلینیک پزشکی انورکتال، اقدام به جعل سربرگ های یک آزمایشگاه می کرده است که این موضوع هولناک به طرز اتفاقی توسط یکی از مراجعه کنندگان رویت و افشاگری شد.

این روزها متاسفانه شاید شنیدن اخباری از انواع کلاهبرداری ها مرتبط با حرفه پزشکی که جزو مقدس ترین مشاغل به شمار می آید ، عادی شده باشد..

کلاهبرداری و بی مسوولیتی در مراکز غیر علمی طب سنتی، جراحی های زیبایی و انواع رفتارهای غیر قانونی در حوزه دارو و پزشکی که با جان جامعه انسانی سر و کار دارد و در دوران پاندمی کرونا نیز در بخش واکسن و دارو و قاچاق تجهیزات پزشکی شکل گرفت ، بسیار شنیده و‌ دیده می شود..

گزارش حاضر که گویای نوعی دیگر از رفتار کلاهبردارانه خطرناک گروه پزشکی به شمار می آید و هم اکنون با اثبات شواهد، توسط ضابطین قضایی تحت پیگرد و تحقیقات بیشتر از دست اندرکاران چنین اقدامی است، از زبان والدین بیمار و ‌شاهد این عمل خلافکارانه در ادامه این گونه روایت می شود:

«آقای ناصر رحمتی که مراجعه کننده به این کلینیک برای درمان فرزند 9 ساله اش بوده است می گوید «کلینیک آنورکتال را از طریق سایتش در اینترنت پیدا کردیم..

تخصص این مرکز درمان لیزری بیماری هایی مانند هموروئید، بواسیر و فیستول و آدرس آن خیابان ملاصدرا، بین شیخ بهایی و شیراز پلاک ۱۴۶ طبقه دو واحد ۳ هست..

این کلینیک دو جراح ‌و چند کمک جراح و چند منشی دارد،،
ما ۳۰ مرداد پسر ۹ ساله مان را به دلیل مشکلی که داشت به این کلینیک بردیم که گفتند باید جراحی بشود و هزینه عمل ۵ میلیون شد و ۵۸۰ هزار تومان جداگانه گرفتند و گفتند نمونه را خودمان برای پاتولوژی ارسال می کنیم..

آقای رحمتی همچنین گفت: یک ماه بعد جواب پاتولوژی را از طریق واتساپ ارسال کردند که چون پرینتش برای بیمه تکمیلی واضح نبود، حضوری مراجعه کردم که جواب اصلی را دستی بگیرم که برگه ها را در سه زونکن بررسی کردند تا جواب را به من تحویل بدهند که در هر سه ز‌‌ونکن همه سربرگ ها یک شکل بود که بعدا متوجه شدم جعلی است ...

در هر حال آبان ماه به «آزمایشگاه امگا» که آدرس آن میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، روبروی بیمارستان بقیه الله، ساختمان پزشکان ۱۹۵ ، است، مراجعه کردم و مسوولان آزمایشگاه سربرگ های اصلی را نشان دادند و متوجه شدم سربرگ من جعلی است و گفته شد که نمونه پسرم اصلا آنجا ارسال نشده است...

همان روز به پلیس ۱۱۰ شکایت کردیم و قبل از آمدن پلیس، مرا به اتاقی در کلینیک بردند که توضیح خودشان را بدهند و مراجعه کنندگان متوجه بحث ما نشوند ...که با حیرت مشاهده کردم که در اتاق دو مانیتور وجود دارد و جواب پاتولوژی روی مانیتور و آقایی پشت آن نشسته بود و کلی سربرگ های جعلی آنجا بود که در همانجا از این مساله بسیار نگران شدم ..

در هر حال مسوولان کلینیک پس از حضور پلیس منکر نشدند که برگه ای که دست ما است، جعلی است و وقنی پلیس با دکتر صحبت کرد گفت این کار توسط منشی ما انجام می شده که سه روز پیش اخراجش کردیم که ما این مساله را قبول نمی کنیم و این موضوع کاملا مدیریت شده انجام می شد ..ما در نهایت شکایت کردیم و کلینیک هم در این فاصله ساکت ننشست و حتی پی در پی از ما خواستند که سربرگ جعلی را به کلینیک برگردانیم و عنوان کردند که هزینه ۵ میلیون عمل را هم به ما برمی گردانند... ..

ولی ما به دلیل مسوولیت اجتماعی که احساس می کنیم، دغدغه مان خسارت خودمان نبود، بلکه ناراحتی ما به خاطر دیگران و مردم هم بود و اینکه با پاسخ های جعلی آزمایشگاهی اگر شخصی بیماری سرطان یا صعب العلاج داشته باشد چگونه می خواهند آن را جبران کنند؟!

در هر حال در دادسرای ناحیه ۳ در ونک پرونده شکایت داریم و البته کلینیک به احتمال زیاد تا اکنون برگه های جعلی را جمع کرده اند و آزمایشگاه هم البته به ما گفت بعد از این موضوع روزانه از کلینیک مربوطه چند مورد به آزمایشگاه ارسال می شود و خود آزمایشگاه هم به دانشگاه علوم پزشکی شکایت کرده است ؛ در هر حال این موضوع را از مراجع قانونی دنبال می کنیم تا به امید خدا قانون در این باره اجرا شود.»

 

هشدار به مردم در ضرورت اطلاع رسانی

در مواجهه با موارد این چنینی آنچه که حائز اهمیت است، اطلاع رسانی به موقع شهروندان به مراجع ذیصلاح و رسانه ها، هنگام رویت رفتارهای ضد قانون و اعمالی است که مخل امنیت زندگی انسانی و اجتماعی افراد می شود، تا بدینوسیله رسیدگی و اعمال قانون، بتواند در کاهش انواع جرم و کژی های اجتماعی تاثیرگذاری بسزایی داشته باشد./

آسیانیوز
https://www.asianews.ir/u/4ir
اخبار مرتبط
یزد - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد از کشف و ضبط لوازم پزشکی قاچاق خبر داد
همچنانکه هزینه های تولید در صنعت شیرینی و شکلات در کشور افزایش یافته است و به طور طبیعی قدرت رقابت با برندهای خارجی موجود کاهش می یابد و بخش عمده ای از این محصولات به صورت قاچاق وارد می شود، محصولات قاچاق به طور سیستماتیک جایگزین مصرف کالاهای تولید داخل خواهد شد.
دکتر پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری تهران در یک ویدئو درباره چگونگی مصرف داروهای مخصوص کرونا ازجمله رمدسیویر توضیحاتی ارایه داده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید