صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۴ دی ۱۴۰۰ / ۲۰:۰۳
کد خبر: 7532
گزارشگر: 213
۱۳۶۵
۰
۰
۷
نظر عضو مدرسین حوزه علمیه قم درباره رفتار مردم با لباس روحانی

چرا برخی طلاب بدون لباس روحانیت ظاهر می شوند!

چرا برخی طلاب بدون لباس روحانیت ظاهر می شوند!
یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم و استاد دانشگاه می‌گوید بسیاری از طلاب به دلیل «طعنه یا متلک» از سوی مردم، کمتر با لباس روحانیت در مجامع عمومی ظاهر می‌شوند.

به گزارش آسیانیوز، یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم و استاد دانشگاه می‌گوید بسیاری از طلاب به دلیل «متلک یا فحش» از سوی مردم، کمتر با لباس روحانیت در مجامع عمومی ظاهر می‌شوند.

محمدتقی فاضل میبدی به صراحت گفته که در جامعه امروز ایران، «نگاه مردم به روحانیت، نگاه بدی است» و مردم وضع موجود را به «حساب روحانیت می‌گذارند.»

به گفته او: «بسیاری از طلابی که می‌خواهند به بازار بروند، خریدی دارند، یا کاری دارند یا می‌خواهند به مغازه‌ای بروند، سعی می‌کنند با لباس روحانیت نروند، برای اینکه مردم متلک یا فحش می‌دهند.»

به گفته وی، روحانیت کمتر با لباس روحانی در مجامع عمومی ظاهر می‌شود که «معذب نشود. روحانی در تاکسی می‌نشیند، مردم متلک می‌گویند. مردم گرانی و تمام مشکلات را از چشم روحانیت می‌بینند.»

این روحانی به این دلایل نتیجه‌گیری کرده که «به این سادگی نمی‌توان آن رابطه‌ای را که سابق بر این میان روحانیت و مردم بود و خدشه‌دار شد، اصلاح کرد.»‎

پیش از این نیز گزارش‌ها و تصاویر و ویدیوهایی از برخورد اعتراضی برخی شهروندان با روحانیون در اماکن عمومی منتشر شده بود.

اظهارات این روحانی پس از آن مطرح می‌شود که در شهر قم، طلبه جوانی که به زنی به دلیل حجاب وی امر به معروف» کرده بود، عمامه‌اش از سوی آن زن لگد شد.

در ویدیویی چند روز گذشته مشاهده می‌شود که یک طلبه با عصا به زنی حمله کرده و به او می‌گوید حجابت را رعایت کن. زن هم در پاسخ، عمامه‌ او را می‌کَند و زیر پایش لگد می‌کند.

اواخر فروردین سال جاری نیز انتشار یک کلیپ که در آن یک جوان در جریان گفت‌وگو با فردی که لباس روحانی به سر دارد، به او سیلی می‌زند، حاشیه‌ساز شد.

وب‌سایت خبرآنلاین هم در سال‌ ۹۶ در گزارشی با عنوان «جایگاه روحانیت و دردسرهای آخوندبودن»، نوشته بود: «شأن و جایگاه سنتی روحانیت امروز نسبت به دیروز کاهش یافته...بخشی از آن حاصل عملکرد همین نظام است.»

در این گزارش آمده بود برخی روحانیون می‌گویند «بارها در خیابان بهشان گفته‌اند مارمولک، یا گفته‌اند حاجی به شما بنز نرسید؟»

چندی پیش نیز اعظم قمری، همسر رضا خرمی، محافظ سردار قاسم سلیمانی که در جنگ سوریه کشته شده،گفته بود واکنش‌های مردم نسبت به حضور همسرش در جنگ سوریه از سوی مردم ایران چنان شدید بوده که «اگر کسی متوجه شود که همسر شهید هستم، ترجیح می‎‌دهم بگویم که همسرم نظامی بود و در مرز شهید شد»./

https://www.asianews.ir/u/4x6
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید