صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۶
کد خبر: 7548
گزارشگر: 213
۸۴۱۲
۰
۱
۴
حرف های آخر زنی که تکه های بدن فرزندانش را بسته بندی کرد

اعترافات باورنکردنی مادر بابک خرمدین/دروغگویی و کند ذهنی یا سنگدلی و حقارت؟+عکس های مراسم یادبود کارگردان جوان

اعترافات باورنکردنی مادر بابک خرمدین/دروغگویی و کند ذهنی یا سنگدلی و حقارت؟+عکس های مراسم یادبود کارگردان جوان
در حالی که سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، اعلام کرد که ایران موسوی، مادر زنده یاد بابک خرمدین، فیلمساز جوان، در قتل فرزندان تحت فشار همسرش نبوده و از تمام ماجراها باخبر بوده‌ است، او گفته است که از ترس در قتل فزندانش مشارکت می کرده است!همچنانکه روانشناسان نیز مسوولیت اعمال موسوی را در ارتکاب قتل ها(با وجود تشخیص کند ذهنی در وی) بر عهده وی اعلام کرده اند.

به گزارش آسیانیوز،در حالی که سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، اعلام کرد که ایران موسوی، مادر زنده یاد بابک خرمدین، فیلمساز جوان، در قتل فرزندان تحت فشار همسرش نبوده و از تمام ماجراها باخبر بوده‌ است، او گفته است که از ترس در قتل فزندانش مشارکت می کرده است!همچنانکه روانشناسان نیز مسوولیت اعمال موسوی را در ارتکاب قتل ها(با وجود تشخیص کند ذهنی در وی) بر عهده وی اعلام کرده اند.

 

مادر بابک خرمدین، مستندساز جوان در آخرین جلسه بازجویی، همدستی در قتل فرزندان و دامادش را پذیرفت. وی به زندان بازگردانده شد تا پس از صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه کیفری ارجاع شود

مادر این فیلمساز صبح روز سه‌شنبه، ۱۴ دی ماه، برای بیان آخرین دفاعیاتش، در شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران حاضر شد.

------------------

بیشتر بخوانید:

بابک خرمدین؛ قربانی «کُند ذهنی مادر» و «اختلال روانی» پدر

------------------------------------------------------------
به گزارش رکنا، او در آخرین دفاعیات خود به همدستی با همسرش در قتل فرزندان و دامادشان اعتراف کرد و گفت: «قبول دارم که با شوهرم در قتل بابک، آرزو و فرامرز همدست بودم. اکبر مرا در جریان نقشه قتل قرار می‌داد و من قرص را در غذا حل می‌کردم و به آن‌ها می‌خوراندم.»

احوال روانی پدر و مادر بابک خرمدین از زبان روانپزشک و پزشکی قانونی

این در حالی است که پزشکی قانونی پس از بررسی های تخصصی نظریه خود درباره اکبر خرمدین و همسرش را که متهمند پسر، دختر و داماداشان را به قتل رسانده و اجساد آنها را مثله کرده اند صادر کرده است. در این نظریه آمده است که اکبر خرمدین(پدر خانواده) اختلال روانپزشکی دارد اما نه در آن حدی که مسئول اعمالش نباشد. همسرش نیز اختلال روانپزشکی در حد کند ذهنی دارد اما نه در آن حد که مسئول اعمال خودش نباشد.

ایران موسوی ۷۰ ساله قبلا اقرار کرده بود که در مثله کردن و بسته‌بندی اجساد به شوهر خود کمک کرده است و در این جلسه نیز با اقرار به اتهام خود، اظهارات قبلی را تایید کرد. او در عین حال گفت:‌ «از ترس شوهرم این کار را انجام می‌دادم تا مبادا سرنوشتی مشابه آن‌ها برای من رقم بخورد.»

مراسم یادبود زنده یاد بابک خرمدین در شهرک اکباتان asianews

مراسم یادبود زنده یاد بابک خرمدین در شهرک اکباتان/آسیانیوز

با گرفتن آخرین دفاعیات مادر بابک خرمدین، او به زندان بازگردانده شد تا پس از صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه کیفری ارجاع شود.

مادر بابک خرمدین در خرداد ۱۴۰۰، با انتشار یک فایل صوتی، در سخنانی متناقض، خود را قربانی آزار، اذیت و تجاوز طولانی همسرش، اکبر خرمدین، دانست و شایعات موجود درباره آزار جنسی و تجاوز پدر خانواده به دخترش آرزو را تایید کرد. او در این فایل صوتی ادعا کرد که پس از ازدواج اجباری با اکبر خرمدین، سال‌ها قربانی خشونت و آزارهای جنسی همسرش بوده و همسرش او را زندانی کرده و فرزندانش را به قتل رسانده است.

------------------

بیشتر بخوانید:

درخواست «دوستان بابک خرمدین» از مردم: به «شایعات» درباره «بابک» توجه نکنید!/آیا فردی از انسان «نیک» بدی می بیند؟!
------------------------------------------------------------------

بعد از انتشار این فایل صوتی، قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، اعلام کرد که ایران موسوی تحت فشار همسرش نبوده و از تمام ماجراها باخبر بوده‌ است.

کشف جنازه مثله شده بابک خرمدین در اکباتان یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های جنایی سال‌های اخیر است و این قتل فجیع خانوادگی افکارعمومی ایران را بسیار متاثر کرد. جسد بابک خرمدین، کارگردان و مستندساز جوان، در اردیبهشت ۱۴۰۰ کشف و ماجرای قتل او به دست پدر و مادرش افشا شد. در ادامه پلیس دریافت که اکبر خرمدین، پدر بابک، ۱۰ سال قبل دامادش، فرامرز را که خواهرزاده‌اش هم بوده و سپس دخترش را کشته است.

مراسم یادبود زنده یاد بابک خرمدین در شهرک اکباتان asianews

مراسم یادبود زنده یاد بابک خرمدین در شهرک اکباتان/آسیانیوز

 

با اعتراف متهمان، پسر و دختر دیگر اکبر به بخشش پدر و مادرشان رضایت دادند و برادر و خواهر فرامرز نیز از قصاص دایی خود گذشتند و از آنجا که مادر فرامرز بیماری روحی داشت و به دلیل کهولت سن و بیماری نمی‌توانست در این خصوص نظر بدهد، پرونده به مقام‌های عالی‌رتبه قضایی ارسال شد تا آن‌ها در این خصوص نظر دهند که به پرداخت دیه رای داده شد.

اکبر خرمدین که با اتهام سه قتل عمد روبه‌رو بود، در تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۰، به‌ دلیل بیماری، در زندان جان باخت. با توجه به مرگ متهم اصلی پرونده و درخواست اولیای دم مبنی بر دریافت دیه، قرار شد از اموال اکبر خرمدین به خواهر او که مادر یکی از مقتولان است، به میزان سهمش دیه پرداخت شود.

 

به گزارش خبرنگار آسیانیوز از مراسم یادبود بابک خرمدین که چند روز پس از قتل وی در شهرک اکباتان برگزار شد، دوستان، همسایگان و آشنایان و دانشجویان بابک خرمدین هنرمند سینمای ایران نیز در مراسم یادبود او تاکید کردند که مردم به شایعات درباره «بابک» بی توجه باشند. مراسم یادبود زنده یاد بابک خرمدین، کارگردان جوان سینمای ایران 29 اردیبهشت با حضور دانشجویان و دوستان وی و همسایگان در شهرک اکباتان برگزار شد.

این مراسم ؛ با درخواست و حضور دوستان، دانشجویان و همسایگان بابک خرمدین و هماهنگی #اکباتان من و هیات مدیره بلوک c2 انجام شد.

--------------

بیشتر بخوانید

«خواهر بابک خرمدین» هم به دست پدر و مادرش «مثله» شد/ادامه «اعترافات هولناک» خانواده کارگردان سینما
---------------------------------------------------------------------

از دوستان زنده یاد خرمدین که با حالت شدید حزن آلود در مراسم سخن می گفت، اظهار داشت: آیا تعقل نمی کنید که کسی را نشناخته قضاوت نکنید؟ من از شما می پرسم در بین شما کسی هست که کوچکترین ناراحتی از جانب بابک خرمدین داشته باشد؟ پاسخ به این سول «خیر» است. زیرا کسی از یک انسان نیک هیچ بدی نمی بیند.

مراسم یادبود زنده یاد بابک خرمدین در شهرک اکباتان asianews

مراسم یادبود زنده یاد بابک خرمدین در شهرک اکباتان/آسیانیوز

وی در ادامه توضیح داد: تعجبی نمی کنم اگر امروز به این شایعات ادامه دهید، فردا دامن خودتان را نگیرد و آیا تعقل نمی کنید «آدمی که امروز دم از شجاعت می زند همان موجود دوپایی نیست که اگر گیر نمی افتاد هرگز چیزی نمی گفت.. من از شما می پرسم مگر شما خدا هستید که افرادی را که کاری انجام نداده اند، قضاوت کنید..برای شادی روح بابک به شایعات گوش ندهید و دامن نزنید.

از آشنایان دیگر این کارگردان جوان، درباره وی و ضرورت توجه نکردن مردم به شایعات توضیح داد: از قدم رنجه کردن شما مردم متشکرم. این موضوع را از یاد ببرید..برای فررزندان و خانواده های ما بسیار بد است.. خانواده ها دچار تزلزل می شوند؛ اگر کسی بحثی در این باره کرد، موضوع را تغییر دهید روح و اعصاب فرزندان ما و آینده شان آسیب می بیند...

یکی از دوستان صمیمی بابک خرمدین نیز با اندوه و ناراحتی درباره اخلاق و شخصیت و دوران نوجوانی وی گفت: من بابک را از کودکی می شناسم.. جایی منتشر شد که پدرش گفته در روز تولدش او را کشتم؛ بابک متولد 14 مهر بود؛ چرا این شایعات را درست می کنند.. او صمیمی ترین دوست من بود و در یک خط زندگی می کرد و من کوچکترین بداخلاقی از وی ندیدم.

بابک خرمدین سال ۱۳۵۳ در تهران متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد سینما از دانشکده هنر‌های زیبا دانشگاه تهران و فارغ التحصیل ۱۳۸۸ است، این کارگردان سال ۱۳۷۹ در دوره فیلم سازی یک ساله انجمن سینمای جوانان دفتر تهران شرکت کرد.

وی در سال ۸۹ به‌عنوان دانشجو راهی لندن می‌شود و در آن‌جا با مساله مهاجرت و غربت درگیری پیدا می‌کند. وی فیلم «سوگنامه‌ای برای یاشار» را تا حد زیادی با الهام گرفتن از آن دوره زندگی خود ساخته است؛ این فیلم روایت زندگی روزمره یاشار مهاجر ایرانی ترک تبار در لندن است که با ویزای دانشجویی وارد لندن شده است. همزمان با اتمام کالج، دچار مشکل مالی و دلتنگی برای خانواده‌اش و ایران می‌شود و بین ماندن و برگشتن مردد است.

فیلم «سوگنامه‌ای برای یاشار» یک اثر مستند داستانی به شمار می‌رود که در گروه هنر و تجربه اکران شد.

آثار بابک خرمدین:

 “بور بیجاده رنگ” ۱۳۸۶ (۲۲ دقیقه)
“سه شنبه: مامان” ۱۳۸۸ (۹ دقیقه)
فیلم نیمه بلند داستانی “روزن (کورسو) ” ۱۳۸۹ (۴۲ دقیقه) با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
فیلم بلند داستانی “سوگنامه‌ای برای یاشار” ۱۳۹۲ ساخته شده در لندن (۷۲ دقیقه)
ساخت سه فیلم کوتاه داستانی به نام‌های “برش” ۱۳۸۳ به مدت (۱۲ دقیقه
جوایز بابک خرمدین
برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی برای ” بور بیجاده رنگ” در جشنواره بین‌المللی فیلم آسا (فیلم‌های انسان دوستانه) ۱۳۸۸ و کاندید در (فیلمنامه، تصویر برداری، تدوین و صدا)
برنده دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای فیلم “بور بیجاده رنگ” در پنجمین جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی ۱۳۸۸
برنده جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه و بهترین صدا برای فیلم “بور بیجاده رنگ” در ششمین جشنواره دانشجویی فیلم نهال (دانشگاه هنر) ۱۳۸۸ و کاندید بهترین (تصویر برداری و تدوین)

فعالیت های هنری دیگر بابک خرمدین

پخش فیلم‌های برش، سه شنبه: مامان، روزن (کورسو) و سوگنامه‌ای برای یاشار در جشنواره‌های: فیلم کوتاه تهران، سینما حقیقت، تصویر سال، جشنواره‌ی یاس (رسانه‌های تصویری) و…
حضور به مدت یک سال در دایره فیلم و سریال ارتش و ساخت برنامه‌های مختلف برای ارتش جمهوری اسلامی ایران (۸۸ -۱۳۸۷)
ساخت چند مستند تحت عنوان ” داغ عشق” در مورد جانبازان در ماه مبارک رمضان برای شبکه چهار سیما (۱۳۹۲)
مسئول سینمایی فرهنگسرای دانشجو (شفق) سال ۱۳۸۷ (فرصت نمایش)
برگزاری کلاس‌های نقد و تحلیل آثار کریشتف کیشلوفسکی (فیلمساز لهستانی) در گروه فرهنگی هنری ضمیر. (۱۳۸۸)
تدریس کارگردانی در انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر تهران (۱۳۸۹)
تدریس در دانشگاه جامع علمی-کاربردی فرهنگ و هنر، رشته‌ی سینما (واحد ۴) و (واحد ۴۸) از سال ۱۳۹۳
ساخت مستند ” روایت یک انحراف” در مورد وضعیت فرهنگی سینمای ایران (۱۳۸۷)
نگارش چند فیلمنامه داستانی به نام‌های ” ورودی سیزده”، ” دهانم زیبا و چشمانم سبز” (برگرفته از داستان کوتاهی از سالینجر)، “کنتراست” و فیلمنامه‌ی بلند سینمایی “رویای مرد مضحک”

نمایش فیلم بلند داستانی”سوگنامه‌ای برای یاشار” از نمایش فیلم بلند داستانی”سوگنامه‌ای برای یاشار” از ۱۲ دی ماه ۱۳۹۴ در سینما‌های هنر و تجربه از جمله آثار او به شمار می آیند./

آسیانیوز
https://www.asianews.ir/u/4xl
اخبار مرتبط
اکبر خرمدین که به اتهام قتل و مثله کردن سه نفر از اعضای خانواده در زندان به‌سر می‌برد، صبح روز یک‌شنبه، ۳۰ آبان در زندان رجایی‌شهر کرج فوت کرده است.
پدر بابک خرمدین که به اتهام قتل پسر جوان، خواهر و شوهرخواهرش در زندان رجایی شهر به سر می‌برد، هفته گذشته به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان رجایی کرج بستری شد و خبرهایی مبنی بر آزادی او شنیده می شود.
پرونده جنجالی خرمدین‌ها که شاید یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود، حالا و با گذشت خانواده داماد او از قصاص، وارد مرحله‌ای تازه شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید