صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۱ دی ۱۴۰۰ / ۱۸:۲۵
کد خبر: 7650
گزارشگر: 306
۸۰۲
۰
۰
۰

نگاه ستاد تسهیل به مشکلات واحدهای تولیدی باید فراموضوعی باشد

نگاه ستاد تسهیل به مشکلات واحدهای تولیدی باید فراموضوعی باشد
یزد - به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان یزد، دکتر جعفری قائم مقائم دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور و دکتر سیف الهی مشاور حقوقی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور به همراه آقای علمدار ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با حجت الاسلام اکبر طالبی بازرس کل استان یزد دیدار نمودند
آسیانیوز / بزد ؛ حجت الاسلام دکتر طالبی در این دیدار با اشاره به شرح وظایف ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بیان نمودند: نباید این ستاد وظیفه خود را صرفاً معطوف به حل نمودن موضوعات و مصادیق خاص صنعتی و فنی واحد‌های تولیدی نماید، بلکه باید فراموضوعی به مشکلات واحد‌های تولیدی نگاه کند و در تلاش برای برطرف نمودن همه ابعاد یک واحد تولیدی آسیب دار باشد تا بتواند به عرصه تولید کشور کمک نماید.
بازرس کل استان یزد در این دیدار با اشاره بر برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان بازرسی کل کشور در راستای حمایت از تولید ملی گفت: سازمان بازرسی به عنوان سازمان عالیه نظارتی نظام در تلاش است تا با آسیب‌شناسی، نظارت مستمر و مؤثر از دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، راهکارهای قانونی تحقق حمایت از تولید ملی را احصاء و موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاران را مرتفع کند.
دکتر طالبی عنوان نمودند: بعضی از موضوعات و گلوگاه های کلان فساد که به رانت های پیچیده و یا احیاناً مافیایی شباهت دارد به ویژه در اموری مثل فولاد، معادن ، واردات دارو، پتروشیمی و نحوه عرضه آن در بورس و ... در حوزه صلاحیت و توان بازرسی کل استان نبوده و باید در مرکز از سوی دستگاههای نظارتی و وزارت صمت و نیز وزارتخانه های مرتبط به صورت جدی در رفع و پیشگیری از فساد و شناسایی و برطرف کردن گلوگاههای فساد اقدام جدی انجام گیرد.
ایشان یکی از آسیب های موجود در ستاد تسهیل را عدم تحقق و اجرای بخشی از مصوبات ستاد تسهیل برشمرد و بیان نمود: یکی از اهداف و برنامه‌های سازمان بازرسی کل کشورو بازرسی استانها نظارت بر اجرایی شدن مصوبات این ستاد می باشد که با نظارت دقیق و شفاف بر آن می توان گامی اساسی در تحقق حمایت از تولید و رفع موانع آن داشته باشیم. همچنین و در این راستا بازدیدهای مستمری توسط کارشناسان این بازرسی کل از واحد‌های تولیدی صورت می گیرد تا با استفاده از با ظرفیت‌های نظارتی و قانونی خود پیگیر رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشیم. 
وی با بیان اینکه تأمین امنیت و تشویق سرمایه‌گذاران در گرو توجه ویژه و اقدامات مؤثر دستگاه‌های اجرایی متولی خواهد بود، خاطر نشان کرد: جهت‌گیری مأموریت  از ابتدای سال جاری به طور ویژه‌تر، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های متولی بخش‌های تولید و سرمایه‌گذاری است، لذا دستگاه‌های ذی‌ربط باید وظیفه قانونی خود را در راستای حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری به طور کامل و دقیق انجام دهند.
همچنین در این دیدار آقای علمدار ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز به صورت مختصر گزارشی از فعالیت های این سازمان در سال‌جاری در حمایت از واحد‌های تولیدی را ارائه نمود.

سید محمد جواد عرفانفر

 نگاه ستاد تسهیل به مشکلات واحدهای تولیدی باید فراموضوعی باشد , حجت الاسلام دکتر طالبی بازرس کل استان یزد , سید محمد جواد عرفانفر

https://www.asianews.ir/u/50e
اخبار مرتبط
یزد - با هدف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ، نمایش ( قند خون ) ویژه خیرین و نیکوکاران اجرا خواهد شد
یزد - زوج یزدی مبلغ ۷ میلیون تومان را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص دادند
یزد - موئسسه خیریه لبخند بهار مبلغ ۲۰ میلیون تومان به ستاد دیه استان یزد اهدا و در امر آزادی محکومین مالی جرائم غیر عمد مشارکت نمود
یزد - طالبی گفت : ایجاد هماهنگی واقعی بین دستگاههای اجرایی و نظارتی در رفع مشکلات واحدهای تولیدی موضوعی است که ریاست دادگستری کل استان و دادستان از عهده این امر بسیار خوب برآمده است
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید