صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲ بهمن ۱۴۰۰ / ۰۲:۰۴
کد خبر: 7844
گزارشگر: 213
۱۱۵۶
۰
۰
۴
نگاه به تتو در محیط های اجتماعی

تبعیض به خاطر خالکوبی!

تبعیض به خاطر خالکوبی!
کاربران بسیاری در شبکه های اجتماعی تجربه خود را از تبعیض در محل های اجتماعی با موضوع خالکوبی به اشتراک گذاشته اند.

به گزارش آسیانیوز، کاربران بسیاری در شبکه های اجتماعی  تجربه خود از تبعیض در محل کار به‌دلیل داشتن خالکوبی را به اشتراک گذاشته اند:
 
روسای سابقش به او گفته بودند «به‌دلیل خالکوبی‌هایت نمی‌توانی سرگروه باشی»‌

---------------

بیشتر بخوانید

«انجمن مد و فشن ایران» نخستین مرجع معتبر معرفی طراحان و برندهای ایرانی
---------------------------------------------

یک حسابدار پس از انتشار عکس‌هایی از خالکوبی‌هایش درصفحه لینکدین‌ خود، ابراز امیدواری کرد که این کار «به کسانی که ممکن است به این دلیل در گذشته مورد قضاوت یا تبعیض قرار گرفته‌ باشند، قدرت دهد یا کمک کند».

جسیکا لئونارد، در پستی که حالا در وب‌سایت این شبکه اجتماعی کاری فراگیر شده است، پس از سال‌ها کار برای یک شرکت حسابداری عمومی در اوهایو، گفت «باید مراقب می‌بودم که خیلی آزادانه رفتار نکنم».

با این حال، پس از شروع یک شغل تازه، رئیس جدیدش او را تشویق کرد تا عکس‌هایی را صفحه لینکدینش منتشر کند که خالکوبی‌هایش را نشان دهد. او گفت رئیسش به او گفته بود «بی‌پروا و سرافراز» باشد.

لئونارد گفت: «راستش شوکه شدم. عادت کرده بودم در گرمای تابستان آستین‌ بلند بپوشم و در هر جلسه‌ای مدام آستین‌های کتم را پایین بکشم.»

او در ادامه افزود: «گاهی اوقات، شما با مدیرانی روبه‌رو می‌شوید که نه تنها به شما اجازه می‌دهند هر روز همان‌طور که هستید ظاهر شوید، بلکه از شما انتظار دارند این‌گونه باشید.» او از رئیس جدیدش که به او اجازه داده است اعتماد‌به‌نفس داشته باشد، تشکر کرد.

خانم لئونارد روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با برنامه تلویزیونی «صبح به‌خیر آمریکا» (Good Morning America) افزود: «امیدوارم این کار به کسانی که ممکن است در گذشته به این دلیل مورد قضاوت یا تبعیض قرار گرفته‌ باشند، قدرت دهد یا کمک کند.»

-------------

بیشتر بخوانید

انجمن مد و فشن ایران
-----------------------------------------

«مدیرانی هستند که بسیار اهل مدارا و همه‌پذیرند؛ اگر هنوز آن‌ها را پیدا نکرده‌اید، بدانید که وجود دارند. خوشحالم اگر توانسته باشم حداقل برای یک نفر در شبکه خودم الهام‌بخش باشم.»


«عکس جدید شما را در لینکدین دیدم که خالکوبی‌هایتان را نشان می‌داد... کمی تعجب کردم. با این حال، شما از آن به‌عنوان عکس شرح‌حال خود طرح‌های پیشنهادی استفاده نمی‌کنید، درست است؟»

او همچنین سخنان روسای سابقش درباره خالکوبی‌هایش را به یاد آورد که پس از اینکه به او گفتند «به‌دلیل خالکوبی‌هایت نمی‌توانی سرگروه باشی»، باعث شدند نشستی درباره توانمندسازی زنان را ترک کند.

بیش از ۳۱ هزار نفر به پست خانم لئونارد در لینکدین واکنش نشان داده‌اند و نزدیک به ۳۰۰۰ نفر با پیام‌های حمایت‌آمیز اظهارنظر کرده‌اند. بسیاری نیز تجربیات‌ خود از تبعیض در محل کار به‌دلیل داشتن خالکوبی را به اشتراک گذاشتند.

لئونارد گفت: «آدم‌ها نباید احساس کنند در محیطی کار می‌کنند که مانع از بروز فردیتشان می‌شود
. جاهای زیادی وجود دارد که می‌توانید کار کنید و آن‌جا این احساس را نداشته باشید.»/The Independent


https://www.asianews.ir/u/55k
اخبار مرتبط
از روزی که سازمان بهداشت جهانی همه‌گیری کووید را اعلام کرد و جهان در قرنطینه فرو رفت، دو سال می‌گذرد؛ همان زمانی که جین‌های ما جای خود را به لباس‌های ورزشی، راحت و سبز جلبکی به سبک قهرمانان بازی مرکب دادند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید