صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۷
کد خبر: 8029
گزارشگر: 213
۸۴۵
۰
۰
۳
خبر نایب رییس کمیسیون تلفیق درباره خدمت وظیفه

شرط «عجیب» رایگان شدن خرید سربازی!

شرط «عجیب» رایگان شدن خرید سربازی!
در حالی که نماینده اراک امروز گفته است که با تعیین مبلغ گزاف برای سربازی، افراد مرفه می‌توانند خدمت سربازی را بخرند و در نتیجه فقط اقشار ضعیف جامعه که تمکن مالی ندارند، باید به سربازی بروند،نایب رییس کمیسیون تلفیق در صفحه توییتر خود اعلام کرد که خرید سربازی برای برخی متاهلان رایگان شد!

به گزارش آسیانیوز، سید محسن دهنوی، نایب رییس کمیسیون تلفیق در صفحه توییتر خود اعلام کرد که خرید سربازی برای متاهلان دارای حداقل ۲ فرزند رایگان شد.

دهنوی در صفحه توییتر خود نوشت:به منظور رعایت عدالت و حرکت به سربازی حرفه ای در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادم تا فرآیند و ارقام خرید سربازی اصلاح شود. لذا مشمولین متاهل دارای ۳۰ سال سن و حداقل دو فرزند، کارت معافیت به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

--------------------

بیشتر بخوانید

مشکلات سربازان خدمت کرده در بسیج و سپاه برای مهاجرت به آمریکا/ثبت شکایات در دادگاه فدرال

-----------------------------------------

شرط «عجیب» رایگان شدن خرید سربازی!

 

این در حالی است که امروز نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: با این مبالغ زیادی که کمیسیون تلفیق برای خرید خدمت سربازی در نظر گرفته است، افراد مرفه می‌توانند خدمت سربازی را بخرند و در نتیجه فقط اقشار ضعیف جامعه که تمکن مالی ندارند، باید به سربازی بروند.

به گزارش ایسکانیوز، محمدحسن آصفری با انتقاد از مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ درباره خرید خدمت سربازی، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق رقم بالایی را برای خرید سربازی در نظر گرفته است.

وی بیان کرد: از سوی دیگر، این مصوبه باعث می‌شود برخی از افراد سوءاستفاده کنند، به خدمت سربازی نروند و پس از چند سال خدمت سربازی را بخرند.

فقط افراد مرفه می‌توانند خدمت سربازی را بخرند

 

 نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این مبالغ زیادی که کمیسیون تلفیق برای خرید خدمت سربازی در نظر گرفته است، افراد مرفه می‌توانند خدمت سربازی را بخرند و در نتیجه فقط اقشار ضعیف جامعه که تمکن مالی ندارند، باید به سربازی بروند.

آصفری با بیان اینکه این مصوبه برخلاف عدالت است، ادامه داد: تصویب و اجرای این قانون فقط به نفع ثروتمندان است و ناامیدی اقشار ضعیف جامعه را به دنبال دارد.

سربازان فراری بالای ۳۵ سال ۴۵۰ هزار نفر هستند

 عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: تعداد سربازان فراری که بیش از ۳۵ سال سن دارند، حدود ۴۵۰ هزار نفر است. دولت باید برنامه دیگری برای تعیین تکلیف این افراد داشته باشد.

وی تاکید کرد: نباید رویه این گونه باشد که هر فردی که ثروتمند است، به منفعت بیشتری برسد و فقط افرادی که پول ندارند، به خدمت سربازی بروند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق درباره افزایش حقوق سربازان، گفت: قرار بر این است که حقوق سربازان در سال آینده افزایش پیدا کند که کار خوبی است. همچنین نباید قانونی درباره خرید خدمت سربازی به تصویب برسد که فقط افراد ثروتمند از پس آن برآیند و یا آنکه دنبال آن باشند قانون را دور بزنند و به سربازی نروند.

آصفری با تاکید بر اینکه مجلس باید درباره تعیین تکلیف موضوع خرید خدمت سربازی با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگ باشد، اظهار داشت: علاوه بر این، این موضوع جزو اختیارات مقام معظم رهبری است و مجلس نباید قانونی را تصویب کند که مغایر با اصل ۱۱۰ قانون اساسی باشد و شورای نگهبان به آن ایراد بگیرد. البته بعید می‌دانم این مصوبه کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس رأی بیاورد چرا که برخلاف عدالت است./

https://www.asianews.ir/u/5ak
اخبار مرتبط
مهاجرت و تردد افرادی که به اجبار، دوران خدمت سربازی شان مشمول حضور در بسیج و یا سپاه پاسداران بوده است، به ایالات متحده آمریکا، موضوعی است که در چند سال اخیر برای بسیاری دردسرساز و منجر به رفت و آمدها و مراجعات دادگاهی و قانونی شده است؛ در این باره، نامه و توضیحاتی در راستای دادخواست شکایت به دادگاه فدرال، از سوی دفتر وکالت طاهر کاملی، وکیل دیوان عالی ایالات متحده آمریکا برای آسیانیوز ارسال شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید