صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۱ / ۱۶:۲۱
کد خبر: 10761
گزارشگر: 213
۴۷۸
۰
۰
۲
اطلاعیه جدید سازمان هدفمندی

متقاضیان و معترضان یارانه منتظر واریزی باشند/پرداخت کمک معیشتی فردا؛ ۲۱تیرماه

متقاضیان و معترضان یارانه منتظر واریزی باشند/پرداخت کمک معیشتی فردا؛ ۲۱تیرماه
براساس اطلاعیه جدید سازمان هدفمندی یارانه ها برای تیرماه، شماری از جاماندگان و معترضان به نیز به فهرست یارانه بگیران اضافه می شوند؛ در حالی که یارانه معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی فردا؛ ۲۱ تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به گزارش آسیانیوز، پی گیری‌ها نشان می‌دهد که در اطلاعیه پیشروی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، وضعیت بخشی از متقاضیان یارانه معیشتی نیز مشخص خواهد شد. به صورت مشخص این احتمال وجود دارد تا برای تیرماه، شماری از جاماندگان نیز به فهرست یارانه بگیران اضافه شوند.همچنین یارانه معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی فردا؛ ۲۱ تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.


پیگیری‌های از این سازمان نشان می‌دهد که در این اطلاعیه، وضعیت بخشی از متقاضیان یارانه جدید نیز مشخص خواهد شد. به صورت مشخص این احتمال وجود دارد تا برای تیرماه، شماری از جاماندگان نیز به فهرست یارانه بگیران اضافه شوند.

جاماندگان شهروندانی هستند که از زمان واریز نخستین یارانه نقدی در سال ۸۹ هیچ یارانه‌ای دریافت نکردند.

نام نویسی از جاماندگان بر عهده سازمان هدفمندی یارانه‌ها بود و وزارت رفاه به درخواست‌آنها رسیدگی می‌کرد.

دولت پیش از این اعلام کرده بود که هر زمان شهروندی مشمول گرفتن یارانه معیشتی جدید باشد، برای او از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ یارانه نقدی واریز خواهد کرد.

تفاوت جاماندگان و معترضان یارانه 

 گروه دیگری از شهروندان که متقاضی دریافت یارانه معیشتی جدید هستند، معترضان نامدارند. عمده این افراد براساس تشخیص وزارت رفاه یا از دریافت یارانه خط خورده‌اند و یا اینکه یارانه ۳۰۰ هزار تومانی دریافت خواهند کرد.

نام نویسی و رسیدگی به درخواست این گروه از ابتدا برعهده وزارت رفاه بود و براساس پیگیری‌ها شاید برای تیر ماه نیز وضعیت این افراد تعیین تکلیف شود.

به نقل از تجارت نیوز، تفاوت عمده جاماندگان با معترضان در این است که در پایگاه آمار وزارت رفاه، اطلاعاتی از جاماندگان وجود نداشته است. با حال این رسیدگی به درخواست هردو گروه براساس آزمون‌های وسع سنجی وزارت رفاه خواهد بود.

انتظار می‌رود در صورت افزوده شدن به فهرست یارانه بگیران، دولت به آنها علاوه بر پرداخت یارانه ماه تیر، یارا‌نه‌های معوقه اردیبهشت و خرداد را نیز پرداخت کند.

صرفه نظر از اینکه در اطلاعیه پیشروی سازمان هدفمندی یارانه‌ها چه کسانی به ادامه فهرست یارانه بگیران اضافه خواهند شد. دولت همچنان حق اعتراض را برای معترضان احتمالی محفوط نگهداشته است.

این بدان معنی است که به معترضان احتمالی فرصت داده خواهد شد تا ضمن اطلاع از علت محرومیت خود، برای ثبت اعتراض و ارائه مستندات اقدام لازم را به عمل آورند./

https://www.asianews.ir/u/7cf
اخبار مرتبط
در حالی که بیستم تیرماه یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب ۹ دهک درآمدی اول جامعه واریز می‌شود، یارانه جاماندگان هم قابل برداشت خواهد بود.
برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند،ولی ظاهرا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت نقدی یارانه معیشتی ادامه پیدا می‌کند.
همچنانکه یارانه جاماندگان و معترضان همچنان با گذشت بیش از ۵۰ روز، قابل برداشت نیست و به گفته رئیس جمهور تا پایان تیر کمک معیشتی آنان واریز خواهد شد، چند گروه نیز در عید قربان مشمول یارانه خواهند شد.
معترضان از سوی وزارت رفاه به سازمان هدفمندی یارانه‌ها معرفی شده‌اند تا در لیست یارانه‌بگیران تیرماه قرار بگیرند.
برخی مسوولان تخمین زدند که نانوایی‌های دولتی دیگر «پول نقد» قبول نمی‌کنند!
براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه های تیرماه در میان گروه های مختلف افزایش می یابد.
بیش از یک ماه است که وضعیت پرداختی یارانه‌ها متفاوت شده است و دیگر خبری از یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی و یارانه معیشتی نیست.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید