صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۳۱ تیر ۱۴۰۱ / ۱۵:۴۱
کد خبر: 10974
گزارشگر: 213
۲۸۷۱
۰
۱
۳
شوهر خشمگین همسرش را به خاطر «دختر زاییدن» کشت

روایت تکان دهنده شاهدان از قتل فجیع یک زن در کرمانشاه به دلیل «پسردار نشدن»

روایت تکان دهنده شاهدان از قتل فجیع یک زن در کرمانشاه به دلیل «پسردار نشدن»
براساس گزارش سایت حقوق بشری، یک زن اهل شهر کرمانشاه به دلیل «پسردار نشدن» به طرز فجیعی به دست همسرش به قتل رسید و درباره جزییات این قتل روایات تکان دهنده ای بیان شده است.

به گزارش آسیانیوز، یک زن اهل شهر کرمانشاه به دلیل «پسردار نشدن» به طرز فجیعی به دست همسرش به قتل رسید.

سایت حقوق بشری هه‌نگاو، هویت این زن را «گلجمین نجفی» ۴۶ ساله، اهل بخش گهواره از توابع شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه اعلام کرده و نوشت که او روز ۱۹ تیر توسط همسرش به نام «علی‌آقا رضایی» به قتل رسیده است.

----------------------------

ببیشتر بخوانید

جزئیات تازه و علت اصلی خودکشی خانواده پنج نفره در اصفهان/پشت حادثه چه کسی بود؟/تحقیقات درباره انگیزه پسر خانواده+عکس

----------------------------------------------

بر اساس این گزارش، خانم نجفی که مادر سه فرزند دختر بود به بهانه پسردار نشدن همواره از سوی همسرش مورد تحقیر و آزار قرار می‌گرفته و بر اثر این فشارها مجبور به ترک خانه و رفتن به خانه پدرش می‌شود.

هه‌نگاو به نقل از منابع آگاه ادامه می‌دهد که رضایی پس از این اقدامِ همسرش به خانه پدر او مراجعه کرده و او را به خانه بازگردانده و پس از آن با وارد کردن یک جسم سنگین همسرش را به قتل رسانده است.

همسر خانم نجفی پس از آن جسد او را «به جاده‌ای خلوت برده و با خودرو از روی جمجمه‌اش رد شده و پس از آن با صحنه‌سازی مدعی شده که در حین حرکت در خودرو باز شده و گلجمین‌ به پایین پرت شده و سرش زیر لاستیک عقب خودرو (وانت نیسان) مانده است».

به نوشته هه‌نگاو، همسر خانم نجفی طی روزهای گذشته بازداشت شده است.

در همین حال شبکه حقوق بشر کردستان به نقل از منابع آگاه نوشته است که در روز حادثه، همسر خانم نجفی او را به دلیل «مشکل آب برای شستشوی لباس‌ها» مورد ضرب و شتم قرار داده و زمانی که همسایه‌ها برای دفاع از این زن در خانه آنها حاضر شده‌اند، همسرش بار دیگر به دلیل نداشتن فرزند پسر او را تحقیر و سرزنش کرده است.

قتل زنان به دست شوهر به دلیل «دختردار شدن» در ایران پیش از این نیز سابقه داشته است. از جمله به آتش کشیده شدن یک زن اهل ماکو توسط همسرش بلافاصله پس از تشخیص جنسیت فرزند بعدی به عنوان دختر، در آبان پارسال خبرساز شده بود.

فرماندار ماکو در واکنش به این خبر، کشته شدن این زن توسط همسرش را تایید، اما انگیزه قتل او به دلیل دختردار شدن را رد کرد./

https://www.asianews.ir/u/7i8
اخبار مرتبط
در حالی که هیچ‌کس نمی‌دانست اعضای خانواده پنج نفره چگونه حلق آویز شده اند و مرگ آنها خودکشی است یا یک جنایت مخوف! در روزهای گذشته گمانه‌زنی‌ها درباره پشت پرده این حادثه تلخ ادامه داشت که حدودا منجر به نتایجی شد.
رییس کل دادگستری استان اصفهان عصر دیروز در پی اعلام گزارش مردمی(در عصر جمعه ۱۷ تیر) در خصوص حلق آویز شدن اهالی یک خانواده در نجف آباد توضیحات بیشتری ارائه کرد.
بر اثر تیراندازی مردی در قم، یک شهروند زن به قتل رسید.
در حالی که ابعاد تازه قتل دختر نوجوان به دست پدرش مشخص شده است، این حادثه هولناک بار دیگر موضوع فرزندکشی و قتل‌های ناموسی را در صدر اخبار اجتماعی ایران قرار داده است.
مجازات مادر بابک خرمدین در پرونده قتل پسرش مشخص شد؛ این در حالی است که مادر این فیلمساز جوان تحت معاینه روانپزشکی «کند ذهن» تشخیص داده شد؛ البته نه در حدی که از نقش او در ارتکاب جرم سلب مسوولیت شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید