صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲ اسفند ۱۴۰۱ / ۰۰:۱۹
کد خبر: 13550
گزارشگر: 213
۵۷۸
۰
۰
۲
اطلاعیه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران

اعتراض به توقیف روزنامه سازندگی/شگفت زدگی جامعه رسانه ای و درخواست رفع توقیف

اعتراض به توقیف روزنامه سازندگی/شگفت زدگی جامعه رسانه ای و درخواست رفع توقیف
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران از نهادهای دولتی می‌خواهد که با درک دشواری اوضاع کشور، بی‌درنگ به جبران این تصمیم غلط اقدام کنند.

به گزارش آسیانیوز، انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران درخصوص توقیف روزنامه سازندگی بیانیه ای صادر کرد که در ادامه آمده است:

خبر تاسف‌بار توقیف روزنامه سازندگی، جامعه رسانه‌ای کشور را شگفت زده کرد.


در این خصوص در زمانی که بیش از پیش، آثار خسارت‌بار توقیف روزنامه‌ها بر مرجعیت رسانه‌ای نشریات داخلی و تبعات زیانبار آن بر ثبات اجتماعی آشکار شده است، توقیف روزنامه سازندگی پیامی متناقض با سیاست‌های اعلام شده از سوی قوه قضاییه و حتی دولت به جامعه ایران منتقل می‌کند.

این در حالی است که استنادات حقوقی این تصمیم نادرست است و وجاهت قانونی ندارد. از این رو جا دارد که مدعی‌العموم از جهت نقض حقوق اساسی مردم، موضوع را بررسی و مانع از اقداماتی شود که تحت عنوان قانون و برای محدود کردن آزادی‌های مصرح در قانون انجام می‌شود.

-------------

بیشتر بخوانید

توقیف روزنامه سازندگی به دلیل تیتر «طغیان گوشت»
----------------------------------
از سوی دیگر، توقیف مطبوعات بالاترین حد برخورد و به مثابه اشد مجازات است که تبعات آن گروه وسیعی از کارکنان روزنامه و مشاغل مرتبط را دچار مشکلات معیشتی می‌کند. لازم است هیات نظارت برای اتخاذ تصمیم مبنی بر اشد مجازات، بیش و پیش از هر اقدامی مراقب رعایت قانون به نفع آزادی باشد.

در زمانه‌ی انفجار تورم و در مقطعی که دولت باید از مجموعه‌ی منتقدان داخلی که مشکلات را به درستی گوشزد می‌کنند استقبال کند، بستن دهان رسانه‌های منتقد، تنها به پیچیده‌تر شدن مشکلات و بالا رفتن بی‌ثباتی اجتماعی منجر خواهد شد.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران از نهادهای دولتی می‌خواهد که با درک دشواری اوضاع کشور، بی‌درنگ به جبران این تصمیم غلط اقدام کنند./

https://www.asianews.ir/u/9gu
اخبار مرتبط
هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه دوشنبه اول اسفند1401 روزنامه سازندگی را به استناد تبصره دو ماده (۵) و بند یازده ماده (۶) قانون مطبوعات توقیف کرد و بنا بر گفته سردبیر این رسانه، توقیف به دلیل تیتری با عنوان «طغیان گوشت» بوده است!
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید