صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ / ۰۹:۴۳
کد خبر: 14084
گزارشگر: 213
۸۲۸
۰
۰
۱
بنا بر نوشته یک پایگاه خبری آمریکایی

توافق با ایران؟

توافق با ایران؟
یک پایگاه خبری آمریکایی نوشت که دولت بایدن طرح توافق موقت با ایران را مطرح کرده است.

به گزارش آسیانیوز، یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی نوشت که دولت آمریکا طی هفته‌های گذشته پیشنهاد توافق موقت با ایران را با متحدان خود مطرح کرده است.

 پایگاه خبری اکسیوس در گزارشی به نقل از ده مقام اسرائیلی، دپیلمات‌های غربی و هم‌چنین متخصصان مطلع آمریکایی نوشت که دولت بایدن طرح توافق موقت با ایران که موجب رفع برخی از تحریم‌ها در ازای توقف بخش‌های از برنامه هسته‌ای ایران می‌شود را با شرکای اروپایی و صهیونیستی خود مطرح کرده است.

اکسیوس در ادامه نوشت که این رویکرد جدید آمریکا نمایانگر نگرانی آمریکا از تحولات اخیر برنامه هسته‌ای ایران است.

به گفته این منابع، دولت بایدن بررسی این طرح را در ماه ژانویه (دی – بهمن) آغاز و آن را در ماه فوریه (بهمن – اسفند) با اسرائیل و تروئیکای اروپایی مطرح کرده است.

 هم‌چنین یک دیپلمات غربی مدعی شده‌اند که ایران از گفت‌وگوهای آمریکا اطلاع دارد و تاکنون این ایده را رد کرده است.

به نوشته اکسیوس، وزارت خارجه ایران به درخواست این پایگاه خبری برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.


یک مقام شورای امنیت ملی کاخ سفید به پایگاه خبری اکسیوس گفت که رئیس‌جمهور بایدن “به اطمینان حاصل کردن از عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای متعهد است و هم‌چنان باور دارد که دیپماسی بهترین راه برای رسیدن به این هدف می‌باشد”.

وی در ادامه عنوان کرد که این دولت برای تمامی گزینه‌ها آماده می‌شود و همکاری کاملی با شرکا و متحدانش ازجمله اسرائیل دارد.

این مقام هم‌چنین تصریح کرد که کاخ سفید “درخصوص شایعات مرتبط به گفت‌وگوهای دیپلماتیک اظهارنظر نمی‌کند و تنها هشدار می‌دهد که تقریبا تمامی شایعات این چنینی غلط هستند”.(ایسنا)

https://www.asianews.ir/u/9vg
اخبار مرتبط
دولت کانادا به بهانه مسائل حقوق بشری و تولیدات دفاعی ایران از جمله پهپادها و موشک‌های بالستیک، هشت فرد و ۲ نهاد حقوقی جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم‌های جدید این کشور ایران قرار داد.
وزیر امور خارجه آمریکا گفت: برجام از دستور کار آمریکا خارج شده است ما دیپلماسی را خواستار بودیم ولی ایران جدیت نشان نداد.
بعد از گذشت چند روز و با اظهارنظرهایی که درباره آزادسازی این دلارهای بلوکه، بعضا تناقض‌های اساسی وجود دارند که نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: برجام در دستور کار نیست و آنچه در اولویت است، همکاری با متحدان اروپایی و خاورمیانه برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و اعمال فشار بیشتر بر ایران است.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: واقعیت این است که سه آمریکایی هنوز در پشت میله‌های زندان به سر می‌برند و ایرانی‌ها حاضر به مبادله نشده‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید