صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۵:۰۶
کد خبر: 14323
گزارشگر: 213
۵۷۱
۰
۰
۱
روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو

ارزان شدن محسوس خودرو/افت قابل توجه قیمت پژو ۲۰۶

ارزان شدن محسوس خودرو/افت قابل توجه قیمت پژو ۲۰۶
قیمت‌ها در بازار خودرو روند نزولی به خود گرفته است و به عنوان نمونه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به عنوان محصول پرفروش ایرانخودرو کاهش قیمت ۳۰ میلیونی داشت.

به گزارش آسیانیوز، براساس گزارش خبرگزاری دولت بازار خودرو امروز شاهد کاهش محسوس قیمت‌ ها بود به طوری که نگاهی به مقادیر کاهش قیمت نشان می‌ دهد بازار خودرو طی روز جاری معادل 2 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.

 چند روزی است که قیمت‌ها در بازار خودرو روند نزولی به خود گرفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد این روند امروز هم ادامه یافته و قیمت تقریبا تمامی خودروهای داخلی و وارداتی با کاهش مواجه شده است.

نگاهی به قیمت‌های امروز بازار خودرو و مقایسه آن با قیمت‌های روز گذشته نشان می‌دهد قیمت خودرو تا ظهر امروز به طور میانگین ۲ درصد کاهش یافته است.

محصولات ایران خودرو پیشتاز کاهش قیمت در خودروهای داخلی
بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد کاهش قیمت در محصولات ایرانخودرو، بیش از دیگر خودروهای بازار بوده است. در همین رابطه به عنوان نمونه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به عنوان محصول پرفروش ایرانخودرو با کاهش ۳۰ میلیونی، به قیمت ۶۲۰ میلیون تومان قیمت خورده که معادل ۴.۶۲ درصد کاهش قیمت طی صبح تا ظهر امروز را نشان می‌دهد. همچنین انواع پژو پارس، دیگر محصول پرطرفدار ایرنخودرو نیز از صبح تا ظهر روز جاری بین ۱۸ تا ۳۰ میلیون کاهش قیمت را تجربه کرده است.

در همین رابطه پژو پارس سال ۱۸ میلیون، پژو پارس با موتور TU۵ ۲۴ میلیون و پژو پارس TU۵ سفارشی ELX ۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت را در این مدت تجربه کرده‌اند.

کاهش حدود ۱۰ میلیونی تیبا، ساینا و کوییک طی روز جاری
به گزارش ایرنا، بررسی قیمت محصولات سایپا در روز جاری نشان می‌دهد قیمت محصولات ارزانتر این شرکت یعنی تیبا، ساینا و کوییک به طور میانگین حدود ۱۰ میلیون تومان از صبح تا ظهر امروز کاهش یافته است. در همین رابطه قیمت تیبا و تیبا ۲ معادل ۸ میلیون کاهش قیمت داشته‌اند و به ترتیب ۳۹۸ و ۴۱۸ میلیون تومان معامله شدند.

همچنین ساینا و ساینا S به ترتیب با ۶ و ۸ میلیون کاهش قیمت با ۴۲۴ و ۴۲۹ میلیون تومان معامله شدند. همچنین کوییک، کوییک پلاس اتوماتیک و کوییک R پلاس اتوماتیک به ترتیب معادل ۱۱، ۱۲ و ۱۳ میلیون تومان کاهش قیمت، معادل ۴۱۶، ۵۱۰ و ۵۱۸ میلیون تومان معامله شدند.

---------

بیشتر بخوانید

قیمت جدید خودروهای داخلی+جدول کامل

----------------------------------

علاوه بر این دیگر محصولات سایپا هم از قافله کاهش قیمت جا نماندند. از میان دیگر محصولات سایپا، بیشترین افت قیمت مربوط به شاهین بود که با کاهش ۲۲ میلیونی (معادل ۳ درصد) به قیمت ۷۱۲ میلیون تومان معامله شد.

------------

بیشتر بخوانید

واردات خودروی کارکرده آزاد شد+جزئیات

-----------------------

افت شدید قیمت خودروهای وارداتی

روند نزولی قیمت البته به بازار خودروهای وارداتی هم تسری یافت. در همین رابطه قیمت انواع ام وی ام بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون، چری بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون، تیگو بین ۳۰ تا ۸۰ میلیونفیدلیتی ۴۰ تا ۵۰ میلیون و دیگنیتی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند./

------------

بیشتر بخوانید

تحویل خودرو به متقاضیان طرح یکپارچه با افزایش قیمت

-----------------------------------

https://www.asianews.ir/u/a1x
اخبار مرتبط
وزیر صمت گفت:واردات خودروی دست دوم به کشور آزاد خواهد شد.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی گفت: محدودیتی برای آزادسازی وجوه حساب وکالتی وجود ندارد و پول همه متقاضیان خودرو‌های داخلی با حفظ نوبت رفع مسدودی خواهد شد.
یک فرمانده نیروی انتظامی گفت: به صورت سیستمی هیچ خدماتی به خودروهای بی حجابان؛ از جمله معاملات ارائه نمی شود و در شکل دوم توقیف در محل که خودرو به پارکینگ انتقال داده خواهد شد.
وزیر صمت گفت: فرایند تحویل خودروها از امروز آغاز می‌شود و از ۱۶ اردیبهشت ماه مرحله جدید ثبت نام خودرو شروع خواهد شد.
نتایج قرعه کشی طرح یکپارچه خودرو اعلام شد و قابل مشاهده در سامانه است.
در پی سوال از سوی مشتریان در خصوص پرداخت مبالغ اضافه بر وجه کارخانه‌ای خودرو، ایران خودرو اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت گفت: اگر خودروسازی قبل از مصوبه افزایش قیمت خودرو، اقدام به پیش فروش کرده باشد، پیش پرداخت خریدار شامل تورم نمی شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای فروش قسطی و لیزینگی دوباره خودرو در طرح یکپارچه برنامه ریزی کرده ایم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید