صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ / ۰۰:۳۴
کد خبر: 14329
گزارشگر: 213
۶۰۸
۰
۰
۱
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد

علت آتش‌سوزی در شهرک اکباتان/نجات ۴۰ نفر از طریق پله فرار

علت آتش‌سوزی در شهرک اکباتان/نجات ۴۰ نفر از طریق پله فرار
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش‌سوزی یک واحد مسکونی در فاز ۳ شهرک اکباتان و نجات ۴۰ شهروند خبر داد.

به گزارش آسیانیوز، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش‌سوزی یک واحد مسکونی در فاز ۳ شهرک اکباتان خبر داد.

سید جلال ملکی درباره آتش‌سوزی رخ داده در یکی از واحدهای ساختمان ۱۱ طبقه مسکونی در شهرک اکباتان به خبرگزاری ایسنا گفته است: در ساعت ۱۶:۰۱ ظهر امروز آتش سوزی در یکی از بلوک‌های مسکونی واقع در فاز۳ شهرک اکباتان به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد که درپی آن بلافاصله سه ایستگاه از سوی ستاد فرماندهی به محله حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه تجهیزات پشتیبانی نیز به محل اعزام شد، گفت:‌ آتش‌نشان‌ها به فاصله زمانی ۴ دقیقه به محل رسیده و پس از حضور در محل مشاهده کردند که آتش‌سوزی در یک واحد ۱۰۰ متری واقع در طبقه هفتم یکی از بلوک‌های ۱۱ طبقه این ساختمان مسکونی رخ داده است.

ملکی با بیان اینکه بخش زیادی از این واحد شعله‌ور شده و دود زیادی طبقات را فرا گرفته بود، گفت:‌ احتمال سرایت آتش به واحدهای مجاور بسیار زیاد بود و از این رو آتش‌نشان‌ها با تقسیم شدن به دو گروه و انجام تدابیر عملیاتی مناسب همزمان با خاموش کردن آتش به جست و جو در واحدی که آتش‌سوزی رخ داده بود و اطراف آن پرداختند، تا اگه فردی دچار حادثه شده بود، برای نجات و خروج وی اقدام کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: همزمان با عملیات خاموش کردن آتش عملیات نجات افراد گرفتار در میان دود نیز انجام شد و بیش از ۴۰ نفر از کسانی که در محدوده حادثه داشتند از طریق راه پله‌های نجات و اضطراری خارج و به بیرون از ساختمان منتقل شدند.

آتش سوزی در شهرک اکباتان

ملکی در پایان با تاکید بر اینکه حادثه هیچگونه تلفات جانی نداشت اظهارکرد: آتش مدتی است که با اقدامات آتش‌نشانان اطفاء شده و نیروها در حال لکه‌گیری، ایمن سازی و تخلیه دود هستند. علت این حادثه نیز از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بررسی و اعلام خواهد شد./


https://www.asianews.ir/u/a22
اخبار مرتبط
معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۵ گفت: اقداماتی در مسیر تعریض جنوب به شمال بلوار شهید صارمی خیابان هگمتانه یکم حدفاصل مسجد امام خمینی تا تره‌بار اکباتان صورت گرفت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید