صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۲۱:۰۴
کد خبر: 14620
گزارشگر: 306
۳۵۹
۰
۰
۱
با حضور خانواده شهید امیرحسین قربانی بهابادی

آیین اختتامیه مسابقه کتابخوانی تور تورنتو با بیان روایت هایی شنیدنی از فروتنی و عشق به وطن همراه بود

یزد - نشست اختتامیه مسابقه کتابخوانی تور تورنتو با حضور خانواده محترم شهید قربانی در تالار فرهنگ نگین یزد برگزار و روایت‌هایی از زندگانی شهید امیرحسین قربانی بهابادی، شهید حادثه پرواز اوکراین بازگو شد‌
آسیانیوز / یزد ؛ با حضور خانواده شهید امیرحسین قربانی بهابادی، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی صداقت معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، محمد محسن رفیعی رئیس نهاد کتابخانه های عمومی استان، محمدعلی جعفری نویسنده کتاب تور تورنتو، بهزاد دانشگر؛ نویسنده مطرح کشوری، احسان عابدی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دکتر محمدی مشاور فرهنگی استاندار، نقوی شهردار منطقه بافت تاریخی و حسام سالکی مدیرکل حوزه هنری استان آیین اختتامیه مسابقه بزرگ کتابخوانی تور تورنتو برگزار شد. 
 
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین مجتبی صداقت اظهار داشت: پس از اینکه با خانواده شهید امیرحسین قربانی آشنا شدم پیگیر برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب تور تورنتو شدم تا این امر به سرانجام رسید و این گام فرهنگی مطالعه کتاب برداشته شد تا ما با سیره این شهید نخبه آشنا شویم. 
 
وی با اشاره به آیه "ولنبلونکم بشی من الخوف، والجوع، و نقص من الاموال و ثمرات و بشر الصابرین" از سوره مبارکه بقره گفت: این خانواده با انواع ابتلاها و مصیبت‌ها رو به رو شدند اما همچنان شما از این خانواده صبر و بردباری می‌بینید.
 
امتحان خانواده شهید قربانی با دو خطای انسانی/ جوانان امثال امیر حسین قربانی معرفی شوند 
 
صداقت با اشاره به سختی‌هایی که این خانواده کشیده‌اند افزود: آقای قربانی پدر خانواده، از اسرای جنگ تحمیلی هستند، مادر نیز خواهر شهید بوده‌اند، آن‌ها پس از تشکیل خانواده نیز دخترشان به خاطر خطای پزشکی و انسانی دچار معلولیت گشت و لذا پدر و مادر همه سرمایه زندگی خود را برای پیشرفت پسرشان گذاشتند، اما او نیز در حادثه ای تلخ به دلیل خطای انسانی از میان آنان رفت. 
 
وی بیان کرد: آنچه که از سیمای این خانواده همچنان نمایان اعتقاد راسخ آنان به خداوند بزرگ است که سبب شده علیرغم همه سختی‌ها زندگی‌شان جریان داشته باشد و با عزت زندگی کنند. 
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد خاطرنشان کرد: اگر امیرحسین بود پدر و مادر از بودنش لذت می‌بردند اما لذتی که اکنون در مقام این شهید نهفته شده و عزت و آبرویی که این شهید دارد به مراتب لذت‌بخش‌تر است. 
 
صداقت با اشاره به روایتی از پدر امیرحسین گفت: مادر شهید هنگامی که در بستر بیماری به بیماری سختی دچار می‌شود به فرزند شهیدش توسل شده و از بیماری خطرناکی نجات یافته است، اینها نشان از کرامت و بزرگی جایگاه و منزلت شهید دارد. 
 
معاون شهردار با تأکید بر اینکه بازگشت همه ما به سوی خداست اظهار داشت: همه ما روزی از دنیا خواهیم رفت، در این میان هنرمندانه مردن مهم و زیبا است چیزی که امیرحسین قربانی بهابادی به واسطه مقامی که نزد خداوند کسب کرده بود به آن نائل شد و به مقام شهادت رسید.
 
صداقت در پایان از خانواده شهید قربانی به پاس همراهی همیشگی در برنامه‌ها متعدد تقدیر و تشکر کرد و تصریح کرد: این حریان فرهنگی نویسندگی زندگی‌نامه جوانان نخبه و اثرگذار که به مقام شهادت دست یافته‌اند باید ادامه یابد.
 
۲۷۰۰ نفر در مسابقه کتابخوانی تور تورنتو شرکت کردند.
 
محمدمحسن رفیعی، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد در این نشست اظهار داشت: من در مراسم رونمایی از کتاب "تور تورنتو" حضور داشتم و در آن برنامه به شدت جذب خانواده شهید و کتاب شدم، در نهایت با همراهی و همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری همزمان با سالروز شهادت این جوان عزیز موفق به برگزاری مسابقه کتابخوانی تور تورنتو شدیم که خوشبختانه ۲۷۰۰ نفر در این مسابقه بزرگ شرکت کردند.
 
در فتنه‌ها حق از ناحق قابل تشخیص نیست
 
بهزاد دانشگر، از نویسنده مطرح کشوری در این مراسم گفت: گاها فتنه‌ها آنچنان به حق شبیه می‌شود که تشخیص حق از ناحق سخت شده و انسان به اشتباه گرفتار می‌شود. حادثه تلخ پرواز هواپیمایی اوکراین فتنه‌ای در فضای غبار آلود بود که روایت های متعددی را مطرح می‌کرد.
 
دانشگر بیان کرد: وقتی در پیچیده ترین اتفاقات عزیزی را از دست بدهی و شبکه های متعدد دشمن در هر لحظه مدام پیگیر حمایت از تو هستند تا از جو ملتهب به نفع خود کاری کنند وقتی شما به جای پناه بردن به دشمن همه غم خود را با مردمان سرزمینت به اشتراک بگذاری، در آغوش آن‌ها باشی، گلایه ها را با مردم خود در میان گذاری کار بزرگ و ارزشمندی کرده‌ای.
کتاب تور تورنتو کتاب خوش خوانی است
 
محمد علی جعفری، نویسنده کتاب "تور تورنتو" نیز در گفت‌وگویی مطرح کرد: در کتاب تور تورنتو که مجموعه‌ای از خاطرات شهید امیرحسین قربانی است به شیوه ای داستانی زندگی شهید نگارش  شد تا خواننده به خصوص نسل جوان راحت تر با متن کتاب ارتباط بگیرند و خوش خوان باشد.
جعفری ادامه داد: در کتاب تور تورنتو برشی از زندگی این جوان در ۲۴ ساعت از زمانی که در حال جمع کردن وسایل است تا عازم سفر شود روایت می‌شود و در لابلای داستان با فلش بک هایی به گذشته و زمان کودکی امیرحسین خاطراتی اشاره می‌شود. 
 
نویسنده کتاب تور تورنتو تصریح کرد: جمع‌آوری مصاحبه ها، بازنویسی، تدوین و نگارش این کتاب ۸ ماه به درازا کشید و اکنون به چاپ نهم رسیده و مورد استقبال مخاطبین واقع شده است.
 
مادر شهید امیرحسین قربانی: فروتنی و تواضع امیرحسین مثال زدنی بود.
 
مادر شهید امیرحسین قربانی بهابادی نیز از هوش و استعداد جوان خود در همه زمینه‌ها اعم از نجوم، پزشکی، اطلاعات عمومی گفت و ادامه داد: فروتنی و تواضع امیرحسین مثال زدنی بود به طوری که حتی در مواجهه با کودکان خردسال خم می شد و با آنها معاشرت می‌کرد. 
 
مادر شهید حادثه هواپیمایی اوکراین ادامه داد: امیرحسین بسیار اهل کتاب و مطالعه بود و به معنای واقعی کلمه همیشه مستقل بود و بدون کمتری تذکر کارهای خودش را انجام می داد. 
وی با تأکید بر اینکه عاقبت به خیری جوانان امروز در گرو احترام به پدر، مادر  بزرگترها و دعای خیر آنان است افزود: امیدوارم اخلاق و صفات نیک امیرحسین الگویی برای جوانان هم نسلش باشد. 
 
مادر شهید ادامه داد: پسرم به معنای واقعی کلمه یک فرشته بود که تا بود، زمینی بود و بعد از شهادت هم کراماتش زبان‌زد شد، همیشه به دور از حاشیه اهدافش را دنبال می‌کرد.
 
در پایان این نشست از خانواده شهید قربانی و محمد علی جعفری، نویسنده کتاب تور تورنتو تجلیل و قدردانی شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

آیین اختتامیه مسابقه کتابخوانی تور تورنتو با بیان روایت هایی شنیدنی از فروتنی و عشق به وطن همراه بود

https://www.asianews.ir/u/aa2
اخبار مرتبط
یزد - دورهمی خانواده های ۴ فرزند به بالا در یزد برای اولین بار با استقبال چشمگیر این خانواده ها برگزار شد
یزد - تئاتر "دل لرزه" از یزد که به عنوان اثر فاخر توسط مرکز هنر‌های نمایشی انتخاب شده است از ۲۸ فروردین ماه لغایت ۱۵ اردیبهشت در تئاتر شهر تهران به روی صحنه می‌رود
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید