صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۲:۳۰
کد خبر: 14966
گزارشگر: 213
۴۵۴
۰
۰
۱
تغییرات در واریز یارانه ها

افزایش مبلغ یارانه ها از خرداد ماه همراه با اجرای کالابرگ

افزایش مبلغ یارانه ها از خرداد ماه همراه با اجرای کالابرگ
مرحله جدید کالابرگ در حالی اجرا می شود که مبلغ یارانه نقدی از امروز به میزان ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش آسیانیوز، مرحله جدید کالابرگ از امروز اجرا می‌شود. قرار است مبلغ یارانه نقدی به میزان ۲۰ درصد افزایش یابد.

پیشتر مشمولان طرح می‌توانستند ۹ قلم کالای اساسی را با کالابرگ خود خریداری کنند اما حالا امکان خرید ۱۱ قلم فراهم شده است.

، هفتم خرداد ماه بود که تعدادی از رسانه‌ها از افزایش مبلغ یارانه نقدی خبر دادند.

همچنین طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیز این اخبار را تایید کرد. حسینی از افزایش ۲۰ درصدی یارانه نقدی خبر داد و در عین حال گفت که این افزایش یارانه تنها به اقشار دهک اول تا سوم تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود نه کل یارانه‌بگیران. حالا صولت مرتضوی، وزیر کار، از آغاز مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیکی از امروز خبر داده است.

آنگونه که در جزئیات این خبر آمده است، مرحله نخست اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیک شامل حال خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی می‌شود.

همچنین، پیشتر سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده بود که یارانه‌بگیران با استفاده از کالابرگ می‌توانند ۹ قلم کالای اساسی شامل پنیر، شیر کم‌چرب، تخم‌مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، ماست، قند و شکر خریداری کنند. اما حالا اقلام پروتئینی، حبوبات و گوشت منجمد هم به این فهرست اضافه شده و بدین ترتیب کالاهای مشمول این طرح به ۱۱ قلم افزایش پیدا کرده‌اند. قرار است این کالاها نیز به قیمت شهریور ماه ۱۴۰۰ به دست مشمولان برسند.

 جزئیات مرحله جدید کالابرگ 

صولت مرتضوی، وزیر کار نیز می‌گوید از امروز و به منظور حمایت از خانوارهای کم‌درآمد اعتبار یارانه مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در صورت خرید اعتباری بیش از ۷۰ درصد مبلغ یارانه، ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش تجارت نیوز، طرح کالابرگ مصوبه مجلس شورای اسلامی است. سال گذشته بود که طرح کالابرگ الکترونیک با تکمیل سامانه شبکه ملی اعتبار در وزارت رفاه آغاز شد. پس از آن بود که این طرح در ماه پایانی سال ۱۴۰۱ به صورت سراسری به مرحله اجرا درآمد.

دولت رئیسی می‌گوید به منظور تأمین سبد تغذیه خانوارهای کم‌درآمد، تأمین منابع مالی افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه کالابرگ در دستور کار دولت قرار گرفته است.

در مرحله نخست و به منظور حمایت از خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) افزایش ۲۰درصدی اعتبار یارانه از ۱۳خردادماه برای آنان اعمال می‌شود و می‌توانند به شرط استفاده بیش از ۷۰درصدی از سبد ۱۱قلم کالای طرح کالابرگ مشمول این افزایش شوند.

دولت در ادامه برای کل خانوارهای دهک‌های اول تا سوم این افزایش را اعمال می‌کند و تلاش دارد برای سایر دهک‌ها نیز این طرح را عملیاتی کند.

چندی پیش احسان خاندوزی- وزیر اقتصاد هم از اصلاح بسته یارانه نقدی خبر داده بود. سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها درباره این خبر به تجارت‌نیوز گفته بود که در جریان این امر نیستیم و فقط همین افزایش مبلغ برای خرید کالاهای اساسی در ردیف کالابرگ مطرح شده است. جزئیات اصلاح یارانه بعدا توسط خود وزیر اعلام خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که افزایش مبلغ یارانه همان اصلاح مورد نظر وزیر اقتصاد است یا نه، تصریح کرد: ممکن است موضوع دیگری مد نظر وزیر باشد. ما فعلا در جریان همین امر هستیم./

https://www.asianews.ir/u/ajc
اخبار مرتبط
وزیر کار گفت: یارانه‌ها برای خانوارها به شرط خرید کالابرگ الکترونیکی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.
رئیس صنف جایگاه‌داران سوخت درباره احتمال گران شدن بنزین و تغییر سهمیه آن توضیحاتی داد.
سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها از افزایش مبلغ یارانه ها خبر داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید