صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۴:۲۶
کد خبر: 15079
گزارشگر: 306
۲۸۱
۰
۰
۲
مدیر عامل برق منطقه‌ای یزد در جمع خبرنگاران

در سال گذشته حتی یک مورد خاموشی برق نداشتیم

در سال گذشته حتی یک مورد خاموشی برق نداشتیم
یزد - مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گفت : خوشبختانه در سال گذشته با مشارکت صنایع و مردم استان حتی یک مورد خاموشی برق نداشتیم

آسیانیوز / یزد ؛ « ابوالفضل اسدی» در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان این که ۷۵ درصد برق مصرفی استان صنعتی، ۱۱ درصد خانگی، ۷ درصد کشاورزی و ۷ درصد مربوط به سایر مصارف است، گفت: این نسبت معمولاً در تابستان تغییر می‌کند و به منظور گذر از پیک بار، سهم بخش صنعت تا حدود ۶۰ درصد نیز کاهش می‌یابد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به پرداخت پاداش ۳۶ میلیارد تومانی به صنایع استان در قبال مشارکت برای گذر از پیک بار سال گذشته تصریح داشت : پیک بار استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹۳۵ مگاوات و پیک نیاز مصرف استان در سال گذشته ۲۰۵۲ مگاوات بوده است.  

اسدی با تشریح جزئیات پرداخت پاداش صرفه جویی در بخش خانگی گفت : امسال علاوه بر مشترکان زیر الگوی مصرف،‌ برای صرفه جویی مشترکان بالای الگوی مصرف نیز پاداش در نظر گرفته شده است.

اسدی در ادامه افزود : در هفته اول خردادماه به دنبال افزایش زود  هنگام دمای هوا، مصرف برق در کشور به شدت افزایش یافت و به ۶۱ هزار و ۹۱۷ مگاوات رسید.

وی از برنامه‌ریزی صورت گرفته از چهار ماه قبل برای گذر از پیک بار امسال خبر داد و بیان داشت : از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این رابطه اجرای طرحهای پیک بار موظفی برق استان بوده که شامل ارتقای ظرفیت پستهای انتقال و فوق توزیع استان به  ۱۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات و افزایش سهم تولید برق خورشیدی استان به ۹۹ مگاوات از مجموع ۲۸۰۰ مگاوات ظرفیت نامی تولید برق استان یزد بوده است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود  با بیان این گفت: خوشبختانه در سال گذشته با وجود مشارکت صنایع، جزو معدود کشورهایی بودیم که افزایش تولید فولاد و سیمان را داشتیم اعلام داشت : مطابق برنامه وزارت صمت و نیرو به صنایع همکار پاداش مشارکت پرداخت می‌شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: در همین راستا صنایع به سه گروه تقسیم شده که ۹۰ درصد آنها شامل صنایع کوچک و واحدهای صنفی صنعتی همانند بخش خانگی فعالیت خواهند کرد،‌ برای واحدهای صنعتی داخل و خارج شهرک‌های صنعتی از ۲۰ خرداد تا ۱۷ شهرویور نیم روز صرف جویی از ساعت ۱۱ تا ۲۳ درخواست شده و در مورد صنایع بزرگی که تعداد آنها در کشور ۳۰۰ واحد است، مشارکت از طریق بخشی از بار از ساعات اوج به ساعت غیراوج و نیز تعطیلات و تعمیرات در زمان پیک را خواهیم داشت.

اسدی اوج زمان همکاری برای کاهش پیک مصرف را ۱۵ تیر تا ۱۵ مرداد ذکر کرد و گفت: حداکثر همکاری در این ایام به ۴۰۰ مگاوات خواهد رسید ولی در این ایام شاهد تعطیلات و تعمیرات صنایع بزرگ در استان خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با بیان اینکه سال گذشته جمعاً حدود ۳۶ میلیارد تومان پاداش در قبوض برق صنایع استان اعمال شده است تصریح داشت : مهمترین خسارت ناشی از قطع برق برای صنایع، قطع بی‌برنامه برق است که در این رابطه خوشبختانه با مشارکت صنایع استان در سال گذشته حتی یک مورد قطعی برق در استان یزد نداشتیم.

به گفته این مسئول: علاوه بر اتمام طرحهای پیک بار سال جاری که برق پایدارتری را برخی شهرستانها مانند مهریز به همراه خواهد داشت، سرویس و نگهداری شبکه نیز به رغم محدودیتهای قطعات ناشی از تحریم‌ها در استان به صورت کامل انجام شده است.

اسدی هماهنگی با صنایع برای برنامه ریزی تولید و حداکثر بارگیری از اسفندماه ۱۴۰۱، مکاتبه با صنایع برای جابجایی و برنامه ریزی تعطیلات و تعمیرات به ایام گرم و دریافت برنامه زمانبندی، تامین سوخت مولدهای اضطراری و خود تامین صنایع ، برگزاری جلسات تخصصی با صنایع استان برای امادگی در ایام اوج بار تابستان و بازدید از مشترکین و آشنایی با فرایند تولید و تجهیزات عمده مصرف را از جمله اقدامت صورت گرفته در جهت کاهش پیک بار در استان خواند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای یزد از دیگر این اقدامات به بررسی وضعیت بار و انرژی مشترکین و مکاتبه و پیگیری از توانیر و شرکت مدیریت شبکه و ارائه چالشها و مشکلات صنایع مختلف به منظور افزایش سققف پیک مصرف استان در راستای کاهش محدودیتهای صنایع،‌ مکاتبه با صنایع بزرگ به منظور تامین بخشی از انرژی مصرفی از انرژی های تجدید پذیر ماده ۱۶ قانون دانش بنیان و پیگیری ایجاد مولدهای خود تامین توسط مشترکین برای ایام اوج بار، اشاره کرد.

اسدی در موضوع صرفه جویی در بخش ادارات استان نیز گفت: ادارات موظف هستند کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و ۶۰ درصدی در ساعات غیراداری را دنبال کنند.

در پایان به سؤالات خبرنگاران پاسخ داده شد .

سید محمد جواد عرفانفر

 

در سال گذشته حتی یک مورد خاموشی برق نداشتیم ،  ابوالفضل اسدی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای یزد

https://www.asianews.ir/u/amh
اخبار مرتبط
یزد - وزیر نیرو با ابلاغ دستورالعملی مبنی بر خرید و تعویض تجهیزات سرمایشی کم مصرف مورد نیاز و ممنوعیت خرید و نصب لوازم سرمایشی پرمصرف، برنامه‌های مدیریت مصرف برق سال ۱۴۰۲ را از مجموعه وزارت نیرو، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه آن آغاز کرد
یزد - وظایف روابط عمومی بخشی از وظایف مدیریت ارشد سازمان است که به دلیل نیازهای سازمانی، برای واحد مستقل تعریف شده است تا بتواند به‌طور تخصصی این نیازها را برآورده سازد. این واحد از 4 دهه گذشته به سازمان‌های ایرانی اضافه گردید. علاوه بر این، ماهیت شغلی روابط عمومی نیازمند تعاملات متعدد با مخاطبین درون و برون‌سازمانی است و بر اساس تحقیقات منتشرشده طی سال‌های اخیر، شغل روابط عمومی که به‌عنوان هنر هشتم نیز شناخته می‌شود، ‌جز ده شغل پراسترس جهانی رتبه‌بندی شده است
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید