صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۹ مهر ۱۴۰۲ / ۰۹:۴۵
کد خبر: 16970
گزارشگر: 213
۳۴۱
۰
۰
۰
ادعای هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا

اظهارات جنجالی مقام آمریکایی/پول بلوکه در قطر به ایران نرسید/ایالات متحده نظارت می کند!

اظهارات جنجالی مقام آمریکایی/پول بلوکه در قطر به ایران نرسید/ایالات متحده نظارت می کند!
جان کربی گفت: که حتی یک سنت از آن پول به ایران نرفته و هیچ پولی از این ۶ میلیارد دلار جدا نشده است. ما از نزدیک بر آن نظارت خواهیم داشت.

به گزارش آسیانیوز، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که حتی یک سنت از ۶ میلیارد دلار پول آزاد شده ایران در قطر خرج نشده است.

 فاکس نیوز روز سه شنبه به وقت محلی برابر با ۱۰ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۸ مهرماه جاری از جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا پرسید که چرا آمریکا با وجود نگرانی از حمایت مالی ایران از حماس، ۶ میلیارد دلاری را که ماه گذشته در جریان توافق مبادله زندانیان آزاد شده بود، مجددا مسدود نکرده است؟

کربی پاسخ داد: «من هیچ تصمیم سیاسی در این زمینه ندارم که بتوانم امروز در مورد آن صحبت کنم. اما مهم است مردم به خاطر داشته باشند که حتی یک سنت از آن پول به ایران نرفته و هیچ پولی از این ۶ میلیارد دلار جدا نشده است. ما از نزدیک بر آن نظارت خواهیم داشت.»

مجری فاکس نیوز ادعا کرد "پول قابل تعویض است" و در عین حال به توانایی ایران برای " فروش نفت در سراسر جهان" بدون توجه به تحریم ها اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، کربی در پاسخ گفت: « ما تحریم های ایران را اجرا کرده ایم. در واقع، تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کردیم. ما در ابتدای دولت بایدن ۴۰۰ نهاد را در ایران تحریم کردیم.»

او ادامه داد: «در مورد قابلیت تعویض پول باید بگویم این پول هرگز توسط حکومت ایران مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. »

وی تاکید کرد: «حکومت ایران هرگز این پول را نخواهد دید. فروشندگان مورد تایید ما برای ارائه کمک های بشردوستانه، پزشکی و غذا که مستقیم به مردم ایران نفع می رساند، می توانند از این پول استفاده کنند. حکومت هرگز این پول را نخواهد دید و آنها چنین درخواستی نداشته اند.»

https://www.asianews.ir/u/d53
اخبار مرتبط
الجزیره نوشت وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دیگر به بازگشت به توافق هسته ای فکر نمی‌کند.
شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد انتقال وجه از کره جنوبی به بانکی در قطر فقط برای استفاده محدود از تجارت بشردوستانه مانند غذا، دارو و محصولات کشاورزی هزینه می شود.
مقام شورای امنیتی کاخ سفید اعلام کرد آزادی منابع مالی ایران فقط برای غذا، دارو و تجهیزات پزشکی قابل دسترسی است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید