صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۳ آبان ۱۴۰۲ / ۲۱:۴۶
کد خبر: 17600
گزارشگر: 464
۲۴۰
۰
۰
۱
مهلت ۱۰ روزه؛

اولتیماتوم به مالکان خانه‌های خالی

اولتیماتوم به مالکان خانه‌های خالی
مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی گفت: «پس از صدور برگه مالیاتی برای خانه‌های خالی اگر ظرف مهلت ۱۰ روز مالیات این واحدها پرداخت نشود تمام محدودیت‌های پیش‌بینی شده در قانون از جمله ممنوع المعامله شدن و توقیف اموال برای مالک واحد مورد نظر اعمال خواهد شد.»

به گزارش آسیانیوز به نقل از ایسنا، شاهین مستوفی، مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: «در صورتی که فردی خانه خود را اجاره دهد تا ۱۵۰ متر در تهران و ۲۰۰ متر در سایر شهرها مشمول مالیات نیست. اگر مازاد بر متراژ مذکور طبق قانون مشمول مالیات باشد، مالیات اجاره محاسبه می‌شود. اما اگر این خانه بر اساس اطلاعات سامانه ملی املاک و اسکان فاقد بهره‌بردار بوده و خالی اعلام شود، در سال اول مالیات آن ۶ برابر، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر محاسبه می شود.»

مستوفی تاکید کرد: «مالکان خانه‌های خالی، پس از اعلام مالیات توسط سازمان امور مالیاتی کشور، یک ماه فرصت پرداخت دارند. در صورت عدم پرداخت ظرف مهلت یک ماه، برگ مطالبه مالیات مربوطه صادر و برای پرداخت مالیات به آنها ابلاغ می‌شود.»

مدیر کل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی گفت: «در صورتی که مالیات مطالبه شده قطعی شود و ظرف مهلت ۱۰ روز پس از ابلاغ برگ قطعی بدهی قطعی شده پرداخت نشود، تمام محدودیت‌های پیش‌بینی‌شده در قانون از جمله ممنوع المعامله شدن و توقیف اموال و... با صدور برگه اجرائیه و ابلاغ آن انجام خواهد شد.»

به گفته وی اشخاص مزبور اجازه انتقال املاک یادشده را به شخص دیگری قبل از پرداخت بدهی نخواهند داشت و اگر دفترخانه‌ای بدون دریافت گواهی نسبت به انتقال اقدام کند، متضامنا در پرداخت مالیات مسئول خواهد بود.»

https://www.asianews.ir/u/dn2
اخبار مرتبط
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز، قانون مالیات بر خانه های خالی را تصویب کردند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید