صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲۵ آذر ۱۴۰۲ / ۰۹:۰۲
کد خبر: 18367
گزارشگر: 464
۴۴۵
۰
۰
۱
نخست‌وزیر مجارستان اعلام کرد:

ناکامی کمک ۵۰ میلیارد دلاری به اوکراین با وتوی مجارستان

ناکامی کمک ۵۰ میلیارد دلاری به اوکراین با وتوی مجارستان
ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان روز جمعه اعلام کرد که در اجلاس سران بیست و هفت کشور اتحادیه اروپا با کمک مالی ۵۰ میلیارد یورویی این اتحادیه به اوکراین مخالفت و آنرا وتو کرده است.

به گزارش آسیانیوز؛ بدین ترتیب، رهبران اروپایی که پنجشنبه شب در بروکسل گرد‌ هم آمده بودند برغم توافق بر سر آغاز مذاکرات با اوکراین برای الحاق به اتحادیه اروپا، به‌واسطه مخالفت مجارستان موفق به تصویب بودجه‌ای جدید برای کمک مالی به این کشور درگیر جنگ با روسیه نشدند.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان پس از مذاکرات فشرده سران اروپا که تا ساعات ابتدایی بامداد روز جمعه ادامه یافت با انتشار توئیتی از وتوی اصلاح بودجه اتحادیه اروپا و کمک مالی جدید این نهاد اروپایی به اوکراین توسط کشورش خبر داد. به‌رغم مخالفت مجارستان که در حال حاضر راه را برای تخصیص هرگونه کمک مالی تازه به اوکراین بسته است، رهبران اتحادیه اروپا اعلام کرده‌اند که مذاکرات برای حصول توافق در این خصوص را اوایل سال آینده از سر می‌گیرند.

اوکراین برای مقابله با تهاجم نظامی روسیه و پیش‌برد جنگ به شدت به کمک‌های مالی و تسلیحاتی اتحادیه اروپا و ایالات متحده وابسته است. مجارستان که روابط نزدیکی با مسکو دارد مدتهاست با عضویت اوکراین در مقطع فعلی که بخش‌هایی از این کشور تحت اشغال روسیه قرار گرفته، مخالف است.

https://www.asianews.ir/u/dEh
اخبار مرتبط
در حالی که خبر عرضه اولیه در هفته آینده زمزمه شده است، بازار سرمایه جزو اولین بازارهایی است که از مذاکرات وین تاثیر می گیرد و تمامی اخبار مثبت و منفی بر معاملات تاثیر گذار است.
به گزارش آسیانیوز، سعادت آذر تصریح کرد: همزمان با تشکیل دومین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مجارستان و سفر وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان به تهران ، یادداشت تفاهم همکاری های فرهنگی بین دو کشور امضا خواهد شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید