صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۱ دی ۱۴۰۲ / ۱۱:۵۹
کد خبر: 18531
گزارشگر: 464
۴۸۲
۰
۰
۰
سخنگوی پنتاگون اعلام کرد؛

بیش از ۲۰ کشور به ائتلاف دریایی جدید پیوستند

بیش از ۲۰ کشور به ائتلاف دریایی جدید پیوستند
پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که بیش از ۲۰ کشور به ائتلاف دریایی جدید به رهبری آمریکا پیوسته‌اند.

به گزارش آسیانیوز؛ پاتریک رایدر با بیان این ادعا که حوثی‌ها با حملات خود به شریان اقتصادی کشورها و رفاه و آسایش ملت‌ها حمله می‌کنند، مدعی شد: آنها عملاً به راهزنان یک بزرگ‌راه دریایی به نام دریای سرخ تبدیل شده‌اند.

سخنگوی پنتاگون در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰ کشور به ائتلاف دریایی جدید پیوسته‌اند، گفت: نیروهای ائتلاف به عنوان یک گشت بزرگراهی در منطقه دریای سرخ و خلیج عدن به گشت‌زنی خواهند پرداخت تا به درخواست کمک کشتی‌های تجاری عکس‌العمل نشان داده و در صورت لزوم برای کمک به آنها اقدام کنند.

پیش از این لوید آستین وزیر دفاع آمریکا بامداد سه‌شنبه مدعی شد که یک ائتلاف برای مقابله با عملیات‌ ارتش یمن در دریای سرخ تشکیل شده است، ائتلافی که علاوه بر آمریکا، شامل انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، نروژ، هلند، کانادا، بحرین و سیشل است.
 
از سوی دیگر محمد البخیتی از اعضای ارشد شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن با بیان این که «چنانچه آمریکا موفق به ایجاد ائتلاف بین المللی علیه یمن شود، کثیف ترین ائتلاف تاریخ شناخته خواهد شد»، افزود: جهان هنوز شرم سکوت در قبال جنایات نسل کشی قبلی را فراموش نکرده است، پس افکار عمومی دنیا نسبت به کشورهایی که برای ایجاد ائتلاف بین المللی علیه یمن در جهت حمایت از نسل کشی اسرائیلی‌ها از هم سبقت می‌گیرند، چگونه خواهد بود؟

ایرنا
https://www.asianews.ir/u/dGZ
اخبار مرتبط
عربستان سعودی روز یکشنبه از کشف و نابودی پنج مین دریایی دیگر در جنوب دریای سرخ خبر داد و اعلام کرد این مین‌ها را حوثی‌های وابسته به ایران کار گذاشته بودند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید