صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۲ دی ۱۴۰۲ / ۱۲:۱۶
کد خبر: 18824
گزارشگر: 464
۳۳۷
۰
۰
۱
اورژانس توضیح داد؛

جزئیات جدید از حمله با چاقو به رهبر اپوزیسیون کره جنوبی

جزئیات جدید از حمله با چاقو به رهبر اپوزیسیون کره جنوبی
پلیس و مقامات اورژانس همچنین گفتند که او هوشیار است و در وضعیت بحرانی نیست؛ با این وجود هنوز وضعیت دقیق او مشخص نیست.به گزارش آسیانیوز؛ لی جائه میونگ، رهبر اپوزیسیون دولت در کره جنوبی بامداد سه‌شنبه در جریان بازدید از شهر بوسان واقع در جنوب شرق این کشور، هدف حمله فردی با چاقو قرار گرفت.

بنا بر اعلام پلیس، در این حمله آقای لی از ناحیه گردن آسیب دیده و بلافاصله نیز به بیمارستانی در همان نزدیکی منتقل شده است.

پلیس و مقامات اورژانس همچنین گفتند که او هوشیار است و در وضعیت بحرانی نیست؛ با این وجود هنوز وضعیت دقیق او مشخص نیست.


لی جائه میونگ، رهبر حزب دموکراتیک است که اپوزیسیون اصلی دولت محسوب می‌شود و این حمله نیز زمانی روی داد که او پس از پایان یافتن برنامه بازدید از فرودگاه جدید بوسان، از میان انبوه خبرنگاران و دیگر حاضران عبور کرد.

به گفته پلیس، مهاجم که خود را یک «حامی» نشان داده بود، با این بهانه که می‌خواهد از آقای لی امضا بگیرد، به او نزدیک شده و سپس با چاقو به گردنش ضربه زده است.

پس از آن لی جائه میونگ روی زمین افتاد و شخصی نیز به سرعت دستمالی را روی گردنش فشار داد تا خونریزی را متوقف کند.

یکی از شاهدان در گفتگو با شبکه تلویزیونی «یو‌تی‌ان» کره گفت که لی خونریزی زیادی داشت.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیز نشان می‌دهد که پس از این حادثه، مظنون با تاجی کاغذی که روی آن نوشته شده بود «من لی جائه میونگ هستم» از سوی چند نفر محاصره و درنهایت دستگیر می‌شود.

بنا بر اعلام خبرگزاری یونهاپ، او در جریان بازجویی همچنان از معرفی خود یا بیان دلیل حمله به لی جائه میونگ خودداری کرده است.

حزب دموکراتیک کره این حادثه را «حمله تروریستی به لی و تهدیدی جدی برای دموکراسی» توصیف کرده و از پلیس خواسته است تا تحقیقات سریع و کاملی را درباره آن انجام دهد.

مقامات بیمارستان در مورد آخرین وضعیت لی اظهارنظری نکرده‌اند اما سخنگوی حزب او به خبرنگاران حاضر در مقابل بیمارستان دانشگاه ملی بوسان گفت که رگ گردن لی آسیب دیده و او دچار خونریزی زیادی شده و درنهایت نیز برای عمل جراحی به بیمارستانی در سئول منتقل شده است.
بیانیه دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی

یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی نگرانی عمیق خود را درباره وضعیت سلامت آقای لی ابراز کرد و به مقامات دستور داد تا درباره این حمله تحقیق کنند.

در بیانیه‌ای که از سوی دفتر او منتشر شد، یون سوک یول تاکید کرده است که چنین خشونتی قابل تحمل نخواهد بود.

لی جائه میونگ در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ میلادی، با اختلاف اندکی در مقابل یون سوک یول شکست خورد.

لی جائه میونگ که ۵۹ سال دارد، به رک گویی مشهور است و حامیانش او را یک قهرمان ضد نخبه‌گرا می‌دانند که می‌تواند فساد را ریشه‌کن و با نابرابری اقتصادی رو به رشد مبارزه کند.

منتقدان نیز او را یک پوپولیست خطرناک می‌دانند که فعالیتهایش بر اختلاف‌افکنی و شیطان جلوه دادن مخالفان محافظه‌‌کار خود، استوار است.

https://www.asianews.ir/u/dLO
اخبار مرتبط
وونیل مویس، رئیس‌جمهوری ۵۳ ساله این کشور، نیمه‌شب چهارشنبه در اقامتگاه خصوصی خود توسط افراد ناشناس به قتل رسید که این حادثه باعث افزایش نگرانی در مورد گسترش آشوب در این کشور شده است؛ در حالی که دولت آمریکا در حال ارزیابی «حمله فاجعه‌بار» به اقامتگاه رئیس‌جمهوری هائیتی است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید