صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۳ دی ۱۴۰۲ / ۲۰:۲۴
کد خبر: 18862
گزارشگر: 306
۹۳
۰
۰
۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد خبر داد

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در اردکان برگزار می شود

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در اردکان برگزار می شود
یزد - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در این استان خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام شده این جشنواره که اواخر بهمن ماه سالجاری به میزبانی شهرستان اردکان برگزار می شود

آسیانیوز / یزد ؛ احسان عابدی ضمن  تبریک سالروز میلاد فاطمه زهرا (س) در آیین آغاز بکار نخستین جشنواره تئاتر استانی یزد افزود:

 

 این جشنواره بعد از 27 سال که در استانهای دیگر به خصوص چند سال در همدان برگزار می شده ، امسال قرار است این

 

 این رویداد در استان یزد برگزار شود و  این افتخار نصیب استان شده است.

 

وی تصریح کرد: با برگزاری این جشنواره در اردکان شاهد حضور انبوه هنرمندان مختلف از کشورهای مختلف و استان خواهیم بود و  یک شور و نشاطی در استان ایجاد می شود.

 

عابدی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره تئاتر استانی تصریح کرد: این جشنواره با موضوع خانواده و جوانی جمعیت برگزار می شود.

 

وی با اشاره به تعدد رویدادهای فرهنگی استان تصریح کرد: برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این است که رویدادهای فرهنگی و هنری در مرکز برگزار نشود بلکه در شهرستانها برگزار شود.

 

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و هنری  پشتوانه هنرمندان است که هم خودشان را محک بزنند و کار تولید کنند بعضا برخی از هنرمندان شغل انها کارهای هنری است و به عنوان شغل دوم به حرفه خود نگاه نمی کنند.

 

دبیر اجرایی  هم ضمن قددرانی از همراهی  و همکاری از همه مسوولان در برگزاری این جشنواره گفت: در این جشنواره از ظرفیت هنر در موضوع جمعیت و خانواده استفاده شده است.

 

مسعود نوریان دبیر اجرایی نخستین جشنواره استانی تئاتر اردکان  با اشاره به اینکه موضوع خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است افزود: به اعتقاد مباحث اجتماعی روابط اجتماعی در خانواده اصالت دارد عدالت نیست ،روابط اجتماعی که با الفت، همدلی  و محبت همراه باشد اصالت است و به عبارتی دیگر عدالت کم است برای تثبیت خانواده.

 

وی اضافه کرد: تئاتر بخاطر زنده بودن و ناخودآگاه بودن در زمان بسیار شبیه به زندگی و خانواده است و تصمیم گرفته شده این رویداد فرهنگی با این موضوع شکل گیرد و هنرمندان خوبی در این جشنواره نقش آفرینی کردند.

 

وی اضافه کرد: مجموعا  ۲۸ گروه نمایشی آثار خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال کردند که ۱۸ اثر به بخش بازبینی راه یافت و در مرحله نهایی ۹ اثر برای حضور در جشنواره انتخاب شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در اردکان برگزار می شود ، احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد

https://www.asianews.ir/u/dMr
اخبار مرتبط
یزد - فرماندار ابرکوه: حوزه های فرهنگی و ادبی و هنری سبب امیدافرینی در دل مردان و زنان می شود
یزد - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان : کنگره شعر کویر به ایستگاه دهم رسیده و تعدد این رویدادها موجب افزایش انگیزه شاعران می شود
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید