صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۴ دی ۱۴۰۲ / ۱۲:۰۱
کد خبر: 19117
گزارشگر: 464
۲۶۵
۰
۰
۲
برنده اسکار فاش کرد؛

جولیا رابرتز؛ بازیگری که 35 سال برهنه‌ بازی نکرد

جولیا رابرتز؛ بازیگری که 35 سال برهنه‌ بازی نکرد
«جولیا رابرتز» بازیگر برنده اسکار فاش کرد که در تمام ۳۵ سال تجربه کاری در عرصه فیلم و سینما به انتخاب خودش در صحنه‌های برهنه بازی نکرده است.به گزارش آسیانیوز؛  «جوالیا رابرتز» بازیگر ۵۶ ساله آمریکایی در مصاحبه‌ای جدید عنوان کرد که در تمام طول دوران حرفه‌ای خود در سینما و تلویزیون به انتخاب خودش در صحنه‌های برهنه حاضر نشده است و گفت: «بدون اینکه قصد داشته باشم از انتخاب‌های دیگران انتقاد کنم باید بگویم این انتخاب من بوده است که در فیلم‌ها برهنه نشوم یا خودم را در موقعیت‌هایی از نظر جسمی آسیب‌پذیر قرار ندهم».

این بازیگر در مصاحبه با «ریچارد کورتیس» نویسنده و کارگردان فیلم «ناتینگ‌هیل» که در مجله ووگ منتشر شده فاش کرد که یکی از دلایل عدم بازی او در نقش‌های برهنه به دلیل ارتباط بیولوژیکی او با موضوع فمینیسم است.

«رابرتز» همچنین عنوان کرد که از بازی در نقش‌های نژادپرستانه و صحنه‌های کاملا برهنه در بسیاری از پروژه‌های روی پرده خودداری کرده است و حتی در فیلم معروف «زن زیبا»، که نقش یک روسپی را بازی می‌کرد، با لباس کاملا پوشیده و در تمام صحنه‌ها مقابل دوربین رفت.

این بازیگر برنده اسکار ابراز امیدواری کرد که بتواند نمونه‌ای برای زنان دیگری باشد که تحت فشار قرار می گیرند تا کاملا جلوی دوربین برهنه شوند.

او پیش‌تر در مصاحبه‌ای با روزنامه دیلی میل نیز گفته بود: «وقتی از من پرسیده شد که آیا می‌خواهم یک صحنه برهنه در یک فیلم بازی کنم، گفتم این واقعاً کاری نیست که من انجام می‌دهم، بنابراین اگر از من بخواهید این کار را انجام دهم پاسخ من، منفی خواهد بود. به عنوان مادر سه فرزند، چنین احساسی دارم».

در حالی که «رابرتز» در برخی از فیلم‌هایی که حاوی صحنه‌های جنسی هستند بازی کرده است، انتخاب برهنه نشدن برای او تعمدی بوده است. او با اشاره به این که صنعت فیلم مدرن «کاملاً متفاوت» با دوران اوج خودش است، گفت: «احساس یک دایناسور را دارم، زمانی که شما فقط به ساختار کسب و کار نگاه می کنید همه چیز کاملاً متفاوت شده و آشفته‌تر به نظر می‌رسد».

«جولیا رابرت» چهار بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌است که از آن میان یک بار برای فیلم «ارین براکویچ» ساخته «استیون سودربرگ» این جایزه را کسب کرده‌است. او همچنین برای ایفای این نقش، برنده جایزه بفتا نیز شده‌است. او همچنین از ۹ بار نامزدی در جوایز گلدن گلوب، ۳ بار هم موفق به دریافت این جایزه شده‌است. او یکی از ۱۶ بازیگر زنی به‌شمار می‌رود که برای نقش آفرینی در یک فیلم، جوایز اسکار، بفتا، گلدن گلوب، جایزه انجمن منتقدان و جایزه انجمن بازیگران فیلم را دریافت کرد.

https://www.asianews.ir/u/dQA
اخبار مرتبط
ستاره فوتبال جهان به مصاف یکی از بهترین های دنیا می رود؛ در حالی که به نظر می رسد وضعیتی که مسی دارد هنوز قابل رقابت نیست، زیرا افراد مشهور و ورزشکاران زیادی هوادار او هستند تا در نهایت جایزه ای را که از او دور شده است را بدست آورد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید