صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۶ دی ۱۴۰۲ / ۱۱:۰۳
کد خبر: 19183
گزارشگر: 464
۸۴۸
۰
۰
۳
از سوی وزیرکشور سوسیال دموکرات آلمان

جوان ایرانی معاون اول نخست وزیر ایالت هسن شد

جوان ایرانی معاون اول نخست وزیر ایالت هسن شد
کاوه منصوری، وکیل و سیاستمدار ۳۵ ساله ایرانی تبار معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد ایالت هسن آلمان شد.

به گزارش آسیانیوز به نقل از یورونیوز؛ کاوه منصوری، وکیل و سیاستمدار ۳۵ ساله ایرانی تبار روز دوشنبه ۱۵ ژانویه، ۲۵ دی‌ماه، از سوی وزیرکشور سوسیال دموکرات آلمان به عنوان معاون اول نخست وزیر ایالت هسن معرفی شد.

به گفته خانم نانسی فزر، وزیر کشور آلمان، این سیاستمدار جوان ضمن معاونت اول نخست وزیری، مسئولیت وزارت اقتصاد هسن را نیز به عهده گرفته است. وزارت اقتصاد مسئولیت امور مربوط به انرژی، ترابری و مسکن را نیز به عهده دارد و مهم ترین وزارتخانه در دولت محلی است.

ماموریت آقای منصوری در دولت ائتلافی ایالتی از روز پنجشنبه ۱۸ ژانویه به طور رسمی آغاز می شود. به این ترتیب دو پست مهم و کلیدی ایالت هسن را دو سیاستمدار ایرانی تبار به عهده می گیرند. خانم نرگس اسکندری از چند سال پیش مسئولیت شهرداری فرانکفورت را به عهده دارد.

جایگاه برجسته ایرانی تباران در احزاب


در آلمان تاکنون چندین ایرانی تبار به مقام های بالای سیاسی دست یافته اند. این روند به ویژه در احزاب اصلی آلمان چشم گیر است. در حال حاضر امیدنوری پور ریاست حزب سبزها، بیژن جیرسرائی دبیرکلی حزب دموکرات آزاد و سارا واگن کنشت رهبری "اتحاد واگن کنشت" را به عهده دارند. امید نوری پور و بیژن جیرسرائی در دوران نوجوانی همراه با خانواده های خود به آلمان مهاجرت کرده اند و خانم سارا واگن کنشت از پدر ایرانی است.

دولت محلی ایالت هسن از ائتلاف دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال دموکرات تشکیل شده است. ریاست این دولت را بوریس راین از حزب دموکرات مسیحی و معاونت وی را کاوه منصوری از حزب سوسیال دموکرات به عهده گرفته اند.

جوان ایرانی در راه رشد سیاسی

کاوه منصوری پیش از انتصاب به معاونت نخست وزیری ریاست حزب سوسیال دموکرات در جنوب ایالت هسن و معاونت ریاست این حزب در سطح ایالت را به عهده داشته است. وی پس از برگزاری انتخابات ایالتی در روز هشتم ماه اکتبر سال ۲۰۲۳ در مذاکرات مربوط به ائتلاف با حزب دموکرات مسیحی نقش تعیین کننده ای داشت. ناظران در داخل حزب سوسیال دموکرات پیش بینی می کنند که در کنگره ایالتی آینده حزب منصوری به عنوان رئیس حزب در ایالت جای خانم نانسی فزر وزیرکشور فعلی آلمان را بگیرد.

منصوری در سال ۱۹۸۸ میلادی از پدر و مادری ایرانی و مهاجر در شهر گیسن آلمان به دنیا آمد. او پس از تحصیلات دبیرستانی و دوره یکساله خدمات اجتماعی، در سال ۲۰۰۹ وارد رشته علوم قضائی دانشگاه گیسن شد و در سال ۲۰۱۴ تحصیلات خود را با محوریت حقوق اقتصاد عمومی سپری کرد.

سیاستمدار و حقوقدان ایرانی در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به عنوان مشاور حقوقی در گیسن و فرانکفورت به کار مشغول شد و پس از آن به مدت سه سال مشاور حقوقی فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در پارلمان ایالتی هسن بود. او از سال ۲۰۱۹ ریاست حوزه حزبی جنوب هسن را به عهده گرفت.

کاوه منصوری از سال ۲۰۲۱ نماینده حزب سوسیال دموکرات در مجلس فدرال آلمان نیز هست و اکنون با به عهده گرفتن معاونت اول نخست وزیر ایالت هسن به یکی از پرنفوذترین رهبران این حزب تبدیل شده است.

ایالت هسن با مرکزیت شهر ویسبادن و وجود کلان شهر فرانکفورت در آن، یکی از مهم ترین ایالت های فدرال آلمان است. بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت سبب شده است که از این شهر به عنوان مغز افتصادی اروپا یاد شود. علاوه بر بانک مرکزی اروپا صدها موسسه مالی و شرکت بیمه بین المللی بر اغتبار فرانکفورت در سال های اخیر افزوده اند.

https://www.asianews.ir/u/dRF
اخبار مرتبط
مهاجرت تحصیلی به آلمان آسان شد! خبری که شاید در ابتدا فکر کنید یک تبلیغ یا محتوایی برای جلب توجه مخاطب است؛ اما واقعیت این است که در سال های اخیر با تمهیداتی که دولت آلمان برای تامین نیروی کار خود در نظر گرفته، مهاجرت تحصیلی به این کشور آسان شده است. آلمان یکی از اصلی ترین و تاثیرگذار ترین کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا است که جزو قدرت های اقتصادی دنیا نیز به حساب می آید. در ادامه به دلایل آسان شدن مهاجرت تحصیلی به آلمان می پردازیم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید