صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۹ دی ۱۴۰۲ / ۱۳:۲۱
کد خبر: 19258
گزارشگر: 464
۲۲۴
۰
۰
۰

ادامه روند افزایشی قیمت دلار

ادامه روند افزایشی  قیمت دلار
این در حالی است که بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی، چهارشنبه ۲۷ دی، شروع معاملات فردایی بازار ارز با قیمت ۵۲ هزار و ۹۰۰ تومان بود. کف و سقف قیمت دلار نیز ۵۲ هزار و ۹۰۰ تومان و ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان به ثبت رسید. آخرین معامله پشت خطی هم با قیمت ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان انجام شد.به گزارش آسیانیوز،  قیمت دلار امروز نیز همچون روز گذشته و به دنبال تنش‌های منطقه‌ای، روند افزایشی دارد. یورو و درهم نیز با افزایش قیمت مواجه شده‌اند.

قیمت دلار روز پنجشنبه ۲۸ دی، روند صعودی دارد. نرخ ارز که روز گذشته در حدود ۵۳ هزار و ۳۰۰ تومان بسته شده بود، در آخرین روز کاری هفته به ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

نرخ دلار فردایی نیز با حدود ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان آغاز شد و اکنون به ۵۳ هزار و۷۰۰  تومان رسیده است.


این در حالی است که بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی، چهارشنبه ۲۷ دی، شروع معاملات فردایی بازار ارز با قیمت ۵۲ هزار و ۹۰۰ تومان بود. کف و سقف قیمت دلار نیز ۵۲ هزار و ۹۰۰ تومان و ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان به ثبت رسید. آخرین معامله پشت خطی هم با قیمت ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان انجام شد.

در این میان، امروز قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا تغییری نداشته است. قیمت اسکناس دلار در لحظه تنظیم این گزارش همانند دیروز ۴۲ هزار و ۹۲۴ تومان ثبت شده است.

حواله دلار نیز امروز مانند روز گذشته با قیمت ۳۹ هزار و ۵۲۴ تومان معامله می‌شود.


قیمت ارزهای موثر


اما امروز نرخ ارز آمریکایی در بازارهای همسایه نیز نوساناتی دارد. قیمت دلار سلیمانیه در لحظه تنظیم این گزارش نسبت به روز گذشته در همین ساعات، روند افزایشی دارد و به ۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. دیروز ارز آمریکایی در این بازار در حدود ۵۳ هزار و ۴۵۰ تومان معامله می‌شد.

قیمت دلار هرات نیز امروز روند افزایشی دارد. در حالی که دیروز چهارشنبه، نرخ ارز آمریکایی در بازار این شهر در همین ساعات ۵۲ هزار و ۳۳۰ تومان بود، امروز در حدود ۵۳ هزار و ۱۵۰ تومان معامله می‌شود.

همچنین در بازار تهران قیمت یورو امروز روند افزایشی دارد و ۵۸ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شود. روز گذشته یورو در همین ساعات حدود ۵۷ هزار و ۷۸۰ تومان معامله می‌شد.

در همین حال، قیمت درهم امارات به عنوان یکی از متغیرهای موثر بر قیمت دلار در بازار آزاد ایران نیز امروز افزایش قیمت داشته است و با نرخ ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان معامله می‌شود. روز گذشته یورو در همین ساعات حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان داد و ستد می‌شد.

 محدوده فعلی قیمت دلار را منطقه جدید معاملاتی این اسکناس می‌دانند. آنها معتقدند کف تعادلی این اسکناس، محدوده ۵۰ هزار تومانی است و سقف قیمت را منطقه ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵۴ هزار تومان در نظر می‌گیرند. به اعتقاد آنها در صورت شکست سقف مقاومت، قیمت دلار تا محدوده ۵۶ هزار تومانی امکان پیشروی دارد.

کارشناسان اقتصادی قیمت اسکناس دلار را صعودی می‌دانند و معتقدند، شاید با ارزپاشی سیاست‌گذار قیمت حتی به کف کانال ۵۱ هزار تومانی برگردد؛ اما روند صعودی دلار از همین منطقه آغاز می‌شود. به نظر می‌رسد اخبار سیاسی به روند قیمت‌ها وزن می‌دهد و همین موضوع بسیاری از معامله‌گران دست‌ به عصای ماه‌های اخیر را خریدار کرده است.

https://www.asianews.ir/u/dSO
اخبار مرتبط
اسکناس آمریکایی در آخرین معاملات در کانال ۴۷ هزار تومان سقف شکست.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید