صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ / ۰۹:۱۵
کد خبر: 19879
گزارشگر: 464
۳۵۸
۰
۰
۰
پایان پشتیبانی مایکروسافت

تلاش گوگل برای نجات رایانه‌های قدیمی

تلاش گوگل برای نجات رایانه‌های قدیمی
گوگل به کسب‌وکارها امکان می‌دهد با نصب یک نسخه خود به روزرسان سیستم عامل کروم برای دستگاه‌های ویندوز، از بلااستفاده شدن میلیونها رایانه شخصی پس از پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۱۰، اجتناب کنند.

به گزارش آسیانیوز؛ گوگل اعلام کرده است سیستم عامل ChromeOS Flex، همچنان به روزرسانی‌های امنیتی معمول و ویژگی‌هایی مانند رمزنگاری داده را دریافت خواهد کرد و به کاربران اجازه می‌دهد همچنان از سیستم‌های ویندوز ۱۰ خود استفاده کنند.

مایکروسافت اعلام کرده است ویندوز ۱۰ در اکتبر سال ۲۰۲۵، به پایان سیکل پشتیبانی خواهد رسید و دیگر به روزرسانی‌های امنیتی، ترمیم باگ یا پشتیبانی فنی دریافت نخواهد نکرد. این غول نرم‌افزاری از مشتریانش خواسته است به ویندوز ۱۱ مهاجرت کنند یا گزینه‌های دیگر را مورد بررسی قرار دهند.

با این حال، گزارش شرکت تحقیقاتی کانالایز نشان می‌دهد خاتمه یافتن سیکل پشتیبانی مایکروسافت از رایانه‌های ویندوز ۱۰، باعث دور ریخته شدن حدود ۲۴۰ میلیون دستگاه رایانه و افزایش زباله‌های الکترونیکی می‌شود، زیرا تقاضای اندکی برای دستگاه‌هایی که به‌روزرسانی امنیتی دریافت نمی‌کنند، وجود دارد.

با وجود این، بسیاری از رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ پس از پایان پشتیبانی مایکروسافت، می‌توانند سال‌ها کاربردی بمانند. سیستم عامل ChromeOS، محبوبیت کمتری نسبت به سیستم‌های عامل دیگر دارد. طبق آمار شرکت تحقیقاتی استات کانتر، این سیستم عامل در ژانویه سال ۲۰۲۴، سهم ۱.۸ درصدی از بازار جهانی سیستم عامل دسکتاپ داشت که در مقایسه با سهم حدود ۷۳ درصدی ویندوز مایکروسافت، ناچیز است. سیستم عامل ChromeOS به دلیل مشکل ناسازگاری با برنامه‌های ویندوز و مجموعه‌های بهره‌وری مورد استفاده شرکت‌ها، با مشکل پذیرش گسترده کلنجار می‌رود.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل اعلام کرده که سیستم عامل ChromeOS با اجرای برنامه‌های ویندوز و مجموعه‌های بهره‌وری در فضای ابری، به کاربران اجازه می‌دهد به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

https://www.asianews.ir/u/e2W
اخبار مرتبط
مایکروسافت که قریب به نیم قرن بر جایگاه قدرت در میان بزرگان تکنولوژی تکیه زده سال 2021 را با عرضه انبوهی از محصولات پشت سر گذاشته و با دستی پر قدم به سال 2022 گذاشته در مطلب پیش رو تلاش شده تا نگاهی گذرا به برخی محصولات مایکروسافت برای سال 2022 داشته باشیم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید