صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۳:۲۰
کد خبر: 20648
گزارشگر: 2
۴۳۰
۰
۰
۹
نیروی مراقبتی و حفاظتی

حفاظت از تورهای گردشگری چگونه تامین می‌شود؟

حفاظت از تورهای گردشگری چگونه تامین می‌شود؟
گردشگری ازجمله مواردی است که اهمیت بالایی برای جوامع داشته و می‌توان گفت که گردشگران، سرمایه‌های پنهان هر جامعه هستند؛ اما برای اینکه صنعت گردشگری یک کشور به‌طور حرفه‌ای اداره شود، نیروهای مراقبتی و حفاظتی باید امنیت گردشگران را برقرار کنند.

با این‌ حساب، مسئله مراقبت از گردشگران موضوعی است که به‌ شدت حائز اهمیت بوده و باید به‌ طور جدی مورد توجه قرار گیرد. در این مطلب، اهمیت و لزوم مراقبت از تور های گردشگری را بررسی کرده و موسسه حافظان آسایش یاس را به‌عنوان بهترین موسسه حفاظتی مراقبتی در تهران معرفی کرده‌ایم.

لزوم تقویت صنعت گردشگری با حفاظت از گردشگران

صنعت گردشگری از جمله صنایعی است که توجه به آن می‌تواند موجب رشد صنعت، افزایش سرمایه و ارتقاء اعتبار یک کشور شود؛ ازا ین‌ رو، دست‌ اندر کاران این صنعت باید امنیت بازدید کنندگان را به‌ خوبی برقرار کنند که این کار نیز با بازبینی دقیق زیر ساخت‌ ها، سیاست‌ ها و... صورت می‌گیرد؛ به‌ این‌ ترتیب، وظیفه مراقبت از گردشگران به‌ بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد. این نکته را به یاد داشته باشید که برقراری امنیت، جزء اصلی‌ترین ارزش‌ های هر کشور است. هنگامی‌ که گردشگران، یک کشور را برای بازدید خود انتخاب می‌کنند، انتظار دارند تا اقدامات امنیتی و محافظتی در کشور مقصد به‌خوبی فراهم شده باشد و مراقبت از آن‌ ها با احساس مسئولیت و احترام صورت گیرد.
شاید ابتدا تصور کنید که این امر به این معناست که دولت با افزایش نیرو های پلیس در خیابان‌ ها، آمار سوانح را کاهش و امنیت را ارتقاء بخشد؛ اما همه ما می‌دانیم که مشاهده تعداد زیادی نیروی پلیس در خیابان، نه‌ تنها احساس امنیت را در گردشگران ایجاد نخواهد کرد، بلکه با بالا بردن سطح اضطراب در آن‌ ها، نتیجه‌ای معکوس خواهد داشت. در چنین مواقعی است که می‌توان نسبت‌ به تربیت نیروهای مراقبتی و محافظتی و قرار دادن آن‌ ها در اختیار موسسات گردشگری اقدام کرد تا فرایند مراقبت از گردشگران به بهترین نحو انجام شود.

مهم‌ترین نکات در مراقبت از گردشگران

امروزه تعداد زیادی موسسه حفاظتی مراقبتی در ایران احداث شده‌ اند که وظیفه اصلی آن‌ ها، مراقبت از گردشگران و برقراری امنیت آن‌ ها است. برای اینکه این مراقبت به شیوه صحیحی انجام شود، باید یک سری نکات رعایت شوند که در این قسمت، به شرح این نکات پرداخته‌ایم:

  • مراقبت از گردشگران باید طوری انجام شود که در مسیر بازدید آن‌ ها از مقاصد مورد نظرشان خللی ایجاد نکند. در غیر این‌ صورت، گردشگران نمی‌توانند به هدف خود از سفرشان دست پیدا کنند و خاطره خوشی برای آن‌ ها به‌ جا نخواهد ماند.
  • دومین نکته‌ ای که یک موسسه حفاظتی مراقبتی باید به آن توجه داشته باشد، این است که نیرو های مراقبتی باید از دانش کافی در رابطه با شرایط و وضعیت فعلی برخوردار باشند تا در صورت بروز حادثه، بتوانند به‌ سرعت و به‌ درستی واکنش نشان دهند.
  • امروزه مراقبت از گردشگران به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده و نیاز به تعلیم و تربیت دارد؛ بنابر این، فقط نیرو هایی می‌توانند این امر مهم و خطیر را پشت سر بگذارند که به‌ طور تخصصی آموزش دیده و استاندارد های لازم برای انجام این مسئولیت را دریافت کرده باشند. داشتن حس دلسوزانه نسبت‌ به گردشگران، شناخت خطرات و آسیب‌ ها، برخورداری از فیزیک بدنی مناسب، حفظ آرامش در مواقع حساس، توانایی برقراری ارتباط با گردشگران و...، تنها بخشی از مواردی هستند که نیروهای حفاظتی مراقبتی از گردشگران باید مدنظر قرار دهند.

نکات فوق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و باید از سوی هر موسسه حفاظتی مراقبتی مورد توجه قرار گیرد.

بهترین موسسه حفاظت و مراقبت از تورهای گردشگری

حالا که با لزوم و اهمیت فعالیت موسسات حفاظتی مراقبتی از تور های گردشگری آشنا شدید، خوب است در مورد مهم‌ترین خدمات این موسسات نیز اطلاعاتی کسب کنید. البته این موسسات تنوع بالایی داشته و هرکدام از آن‌ ها خدمات منحصر‌ به‌ فردی را ارائه می‌دهند؛ اما اصلی‌ترین خدماتی که باید از سوی یک موسسه حفاظتی و مراقبتی استاندارد و ایده‌آل ارائه شوند، به شرح زیر است:

محافظت از اشخاص و محلات

نخستین ویژگی‌ ای که موسسات حفاظتی و مراقبتی از تورهای گردشگری باید از آن برخوردار باشند، توانایی محافظت از اشخاص و محلات است. این هدف، به این صورت محقق می‌شود که نیرو های آموزش‌ دیده و متخصص، کنترل لازم را بر حمل‌ و‌ نقل، اقامت و تردد گردشگران اعمال کرده و همچنین امنیت مورد نیاز را در محلات برقرار کنند.

حفاظت از پایانه‌های مسافربری

حفاظت از پایانه‌ های مسافربری یکی دیگر از وظایف بسیار مهم موسسه حفاظتی مراقبتی از گردشگران است. افرادی که چنین مسئولیت مهمی را برعهده می‌‌گیرند، باید از توانایی‌ های لازم برخوردار باشند تا بتوانند امنیت لازم را در پایانه‌ های مسافربری برقرار کنند. این کار باعث ایجاد احساس خوشایندی در گردشگران شده و خیال آن‌ ها را از بابت ایمنی مقصد سفرشان راحت می‌کند.

حفاظت از پایانه‌های مسافربری

حفاظت از همایش‌ها، جشن‌ها و افتتاحیه‌ها

یکی دیگر از مسئولیت‌ های موسسات حفاظتی مراقبتی از تور های گردشگری، حفاظت از همایش‌ ها، جشن‌ ها یا افتتاحیه‌ هایی است که در حضور گردشگران انجام می‌شود. این مورد نیز به‌ نوبه خود حائز اهمیت بوده و ذهنیت بسیار خوبی را از کشور مقصد برای گردشگران ایجاد می‌کند. لازم به ذکر است که این کار نیز باید توسط افراد مناسب انجام شود تا بهترین نتیجه به‌دست آید.

نصب و مانیتور کردن دوربین‌های مداربسته

به‌ عنوان یکی دیگر از وظایف یک موسسه حفاظتی مراقبتی می‌توان به توانایی نصب و مانیتور کردن دوربین‌ های مداربسته در اماکن مختلف اشاره کرد. همان‌ طور که می‌دانید، حفظ امنیت گردشگران در یک کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر این امنیت به‌ خوبی برقرار نشود، ممکن است اتفاقات ناخوشایندی برای گردشگران رقم بخورد؛ پس موسسات حفاظتی از تورهای گردشگری باید از توانایی نصب و مانیتور کردن دوربین‌ های مداربسته برخوردار باشند تا تمامی رفت‌ و‌ آمد ها و اتفاقات، کنترل گردد.

نصب دوربین مداربسته

موسسه حافظان آسایش یاس؛ بهترین موسسه حفاظتی مراقبتی در تهران

در این مطلب، اهمیت تقویت صنعت گردشگری را بررسی کرده و مهم‌ترین نکات در رابطه با مراقبت از گردشگران را شرح دادیم؛ همچنین اصلی‌ ترین ویژگی‌ های یک موسسه حفاظتی و مراقبتی از تور های گردشگری را معرفی کردیم.
موسسه حفاظتی و مراقبتی حافظان آسایش یاس، تلاش می‌کنند با ایجاد و حفظ امنیت بهترین خدمات را در این زمینه ارائه دهند. این خدمات شامل حفاظت از اشخاص و محلات، محافظت از پایانه‌ های مسافربری، پروژه‌ های عمرانی و حتی حفاظت از همایش‌ ها، جشن‌ ها و افتتاحیه‌ ها است؛ همچنین لازم به ذکر است که در این موسسه، مجرب‌ترین افراد برای نصب دوربین‌ های مداربسته و مانیتور کردن آن‌ ها، آماده خدمات‌ رسانی به مشتریان گرامی هستند.

https://www.asianews.ir/u/efu
اخبار مرتبط
در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی‌ها و مزایای نصب دوربین خانه و انواع پرکاربرد آن یعنی دوربین اسپید دام و دوربین لامپی توضیح دهیم. اگر قصد دارید برای خانه خود دوربین مداربسته نصب کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید