صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۴:۰۷
کد خبر: 21006
گزارشگر: 464
۱۸۸
۰
۰
۴
یک متخصص خواب هشدار؛

نوشیدن آب قبل از خواب مضر است؟

نوشیدن آب قبل از خواب مضر است؟
به گفته این کارشناس تغذیه افراد بهتر است آبرسانی به بدن را از صبح زود شروع کنند و در طول روز به طور ثابت مصرف شود. به این ترتیب، کمتر احساس نیاز به جبران آب بیش از حد خواهید داشت.

 به گزارش آسیانیوز، یک متخصص خواب هشدار می‌دهد که نوشیدن آب قبل از خواب می‌تواند یک خطر جدی برای سلامتی باشد.

اشلی هاینزورس عضو موسسه سلامتی بدکیندوم انگلیس (Kingdom) می‌گوید: اگرچه حفظ آب بدن در طول روز مهم است، نوشیدن بیش از حد آب، به خصوص قبل از خواب، می‌تواند خواب شما را مختل کند و سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند.

هاینزورس می‌گوید: آبرسانی در اوایل روز برای اطمینان از اینکه بدن شما زمان کافی برای پردازش مایعات و کاهش احتمال اختلالات در طول شب دارد، بسیار مهم است. وی هشدار داد که نوشیدن آب زیاد قبل از خواب باعث می‌شود کلیه‌های شما ادرار بیشتری تولید کنند که منجر به تعدد سرویس‌رفتن می‌شود.

به گفته این کارشناس تغذیه افراد بهتر است آبرسانی به بدن را از صبح زود شروع کنند و در طول روز به طور ثابت مصرف شود. به این ترتیب، کمتر احساس نیاز به جبران آب بیش از حد خواهید داشت.

او کاهش مصرف مایعات را در ساعات قبل از زمان خواب پیشنهاد می‌کند و می‌گوید: در دو ساعت منتهی به خواب، مصرف مایعات خود را به تدریج کاهش دهید. این به بدن زمان کافی برای پردازش مایعات می‌دهد و خطر اختلالات را به حداقل می‌رساند. همچنین توصیه می‌شود قبل از خواب از هر نوع الکل یا کافئین از جمله چای، قهوه و برخی نوشیدنی‌های گازدار خودداری کنید.

https://www.asianews.ir/u/eld
اخبار مرتبط
تحقیق اخیر عملکرد شناختی شرکت‌کنندگان پس از اجتناب از خوردن و آشامیدن از شب قبل با زمان خوردن میزان آب کافی بررسی شد و محققان دریافتند، افرادی که قبل از آزمایش ۵۰۰ میلی‌لیتر آب نوشیده بودند، عملکرد بهتری در کارها برای سنجش بازتاب شناختی در قضاوت و تصمیم‌گیری نشان دادند؛ در حالی که متخصصان دریافتند نوشیدن آب سبب بهبود حافظه و تمرکز می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید