صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۲۳:۵۹
کد خبر: 21789
گزارشگر: 464
۲۰۷
۰
۰
۲
از ژوئن ۲۰۰۲

پنجاه ماموریت مداری «اسپیس‌ایکس»؛ رکوردی خیره‌کننده

پنجاه ماموریت مداری «اسپیس‌ایکس»؛ رکوردی خیره‌کننده
از ژوئن ۲۰۰۲ که شرکت «اسپیس‌ایکس» توسط ایلان ماسک، بنیانگذار «پی‌پل» و «تسلا»، تأسیس و وارد عرصه هوافضا شد، بی‌تردید انقلابی در این حوزه روی داده است

به گزارش آسیانیوز؛ ورود سرمایه‌گذاران خصوصی به عرصه اکتشافات فضایی، رقابتی ایجاد کرده که در نهایت به سود علم و فناوری تمام شده است. در همین راستا، این شرکت پنجاهمین مأموریت فضایی خود را انجام داد و بدین ترتیب رکوردی دست‌نیافتنی برای شرکتی خصوصی ثبت شد.

با پرتاب گروه جدیدی از ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک» به مدار زمین، شرکت «اسپیس‌ایکس» پنجاهمین ماموریت مداری خود را در سال ۲۰۲۴ انجام داد. شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) ۲۰ ماهواره اینترنتی «استارلینک» (Starlink) را روز ۱۴ مه در پنجاهمین مأموریت مداری سال ۲۰۲۴ خود پرتاب کرد.

به نقل از اسپیس، یک موشک «فالکون ۹» (Falcon 9) حامل ماهواره‌های استارلینک در ساعت ۲:۳۹ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ» کالیفرنیا به پرواز درآمد. اولین مرحله فالکون ۹ همانطور که برنامه‌ریزی شده بود، حدود ۸.۵ دقیقه پس از پرتاب به زمین بازگشت و به صورت عمودی روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس‌ایکس در اقیانوس آرام فرود آمد. براساس توضیحات ماموریت اسپیس‌ایکس، این هجدهمین پرتاب و فرود برای مرحله اول فالکون ۹ بود.

سی و پنج مورد از ۵۰ پرتاب مداری اسپیس‌ایکس در سال جاری تا به امروز به ساخت شبکه ماهواره‌ای استارلینک اختصاص داشته‌اند که در حال حاضر از بیش از ۵۹۰۰ ماهواره فعال تشکیل شده است.

https://www.asianews.ir/u/ey4
اخبار مرتبط
ایلان ماسک که همواره به اظهارنظرهای جنجال‌آفرین معروف است، گاه در حوزه سیاست هم سخنانی بر زبان می‌راند که در تعارض با فضای رسمی و رسانه‌ای غرب است.
با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۹ دوج کوین هنوز ارزشی ذاتی نداشت و به معنای واقعی کلمه یک میم کوین بود، بسیاری از کارشناسان، یکی از دلایل مهم رشد قیمت آن را حمایت ایلان ماسک عنوان کردند؛ استدلالی که در سال‌های بعدی تا حد خوبی صحت خود را نشان داد. طی بیش از چهار سال گذشته، پس از هر حمایت ماسک از Dogecoin یا حتی ذکر آن در صحبت‌ها و توییت‌هایش، قیمت دوج کوین نیز نوسانات ملموسی را تجربه کرده است. بنابراین بسیاری از کارشناسان و نیز تریدرها در تحلیل دوج کوین همواره عامل «ایلان ماسک» را نیز در نظر می‌گیرند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید