صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۲۳:۰۲
کد خبر: 21873
گزارشگر: 2
۱۲۹
۰
۰
۱
شهروندی ترکیه

اقامت ترکیه با خرید ملک ۲۰۲۴

اقامت ترکیه با خرید ملک ۲۰۲۴
در سال‌های اخیر، خرید ملک در ترکیه به یکی از راه‌های اخذ اقامت تبدیل شده است. البته خرید ملک به جزء دریافت اقامت، به عنوان یک سرمایه‌گذاری موفق نیز شناخته می‌شود. اصولاً سوال مهمی که همیشه توسط ایرانی‌هایی که قصد مهاجرت به ترکیه دارند مطرح می‌شود آن است که چگونه اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک ممکن است؟ با مطالعه ‌ادامه مطلب به پاسخ این پرسش دست پیدا خواهید کرد، پس تا انتها همراه ما باشید.

نحوه اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

جهت اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک، باید یک سری اقدامات انجام شود. در وهله اول بهتر است به ترکیه سفر کرده و از نزدیک پروژه‌ها را در مناطق مختلف مشاهده کنید یا اگر امکان رفتن و خرید حضوری وجود ندارد، می‌توانید از مجموعه‌های فعال و متخصص در این زمینه کمک بخواهید. از طرفی باید به دنبال ملکی به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار آمریکا باشید و آن را حتماً خریداری نمایید. سپس با ارائه مدارک لازم، باید برای گرفتن وقت ملاقات در اداره مهاجرت ترکیه و حضور در محل برای تکمیل فرایند درخواست، اقدام کنید. پس از تایید درخواست، اقامت یک ساله صادر می‌شود که به شرط حفظ مالکیت ملک قابل تمدید خواهد بود.

در نتیجه پس از ۵ سال اقامت مداوم می‌توان برای اقامت دائم درخواست دهید. لازم به ذکر است که قوانین و مقررات می‌توانند با گذشت زمان تغییر کنند. بنابراین توصیه می‌گردد که حتماً با مشاوران امور مهاجرتی مشورت نمایید. همچنین باید توجه داشته باشید که صرف خرید ملک تضمین کننده اخذ اقامت نیست و درخواست شما باید مورد تایید مقامات ترک قرار گیرد.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه به عنوان یک اتباع خارجی، معمولا به مدارک زیر نیاز دارید:

  • گذرنامه معتبر
  • ویزای توریستی یا اقامت موقت در ترکیه (برای مراحل خرید)
  • شناسنامه و کارت ملی یا مدارک شناسایی معتبر در کشور متبوع
  • مدارک مالی و پرینت حساب بانکی به منظور اثبات توانایی مالی برای خرید ملک
  • مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار یا سوابق شغلی
  • ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان ترکی استانبولی
  • اظهارنامه عدم سوء پیشینه از کشور متبوع

پس از خرید ملک نیز باید:

  • مدارک مالکیت (تاپو) ملک را ارائه کنید.
  • مالیات بر ارزش افزوده و هزینه ثبت سند را پرداخت کنید.

لازم به ذکر است مدارک دقیق ممکن است بر اساس شرایط فردی و قوانین جاری متفاوت باشد.

مزایای اقامت ترکیه با خرید ملک

ترکیه سرزمینی زیبا با فرهنگ غنی است که آب و هوای مطبوع و مردمانی مهمان نواز دارد. این ویژگی‌ها تنها بخش کوچکی از مزایای کشور ترکیه به شمار می‌آید. حال با خرید ملک و اخذ اقامت و حتی شهروندی ترکیه می‌توان از مزایای بیشتری بهره‌مند شد. از جمله مزایای بی‌نظیر آن عبارتند از:

امکان زندگی، کار و تحصیل قانونی در ترکیه

با داشتن اقامت ترکیه با خرید ملک می‌توانید بدون محدودیت خاص در ترکیه سکونت داشته باشید و از تمام خدمات دولتی و شهروندی مانند خدمات درمانی و آموزشی استفاده کنید. دانشجویان دارای اقامت ترکیه می‌توانند در هر یک از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی یا خصوصی ثبت نام و به تحصیل بپردازند. آن‌ها حتی می‌توانند از کمک هزینه‌های دانشجویی ترکیه نیز بهره‌مند شوند.

دسترسی به خدمات درمانی و آموزشی در ترکیه

دارندگان اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می‌توانند از خدمات درمانی و آموزشی این کشور بهره ببرند. خدمات درمانی شامل استفاده از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی، دسترسی به پزشکان متخصص و امکانات پزشکی پیشرفته خواهد بود. از نظر خدمات آموزشی هم باید بگوییم امکان ثبت نام فرزندان در مدارس دولتی رایگان و دبیرستان‌های دولتی در ترکیه، دسترسی به آموزش دانشگاهی دولتی و آموزش زمان ترکی استانبولی رایگان وجود دارد.

مزایای اقامت ترکیه با خرید ملک

امکان اخذ تابعیت ترکیه پس از ۵ سال اقامت مداوم

یکی از مزایای بسیار بزرگ اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه، امکان دریافت تابعیت این کشور پس از ۵ سال اقامت مداوم هست. البته این مزیت خود دارای شرایطی است. یعنی شخص اقامت گیرنده نباید هیچ‌گونه سوء پیشینه کیفری در ترکیه و کشور مبداً داشته باشد. همچنین تسلط به زبان ترکی استانبولی هم از شرایط آن به شمار می‌آید. از همه مهم‌تر نیز باید در مرحله مصاحبه مورد پذیرش واقع شود.

آزادی سفر به کشورهای عضو منطقه شنگن

ترکیه عضو اتحادیه اروپا نیست، اما به عنوان یک کشور نامزد عضویت توافق‌نامه شینگن را امضا کرده است. این به آن معناست که دارندگان اقامت ترکیه می‌توانند بدون نیاز به ویزا به ۲۶ کشور عضو منطقه شنگن سفر کنند. آنها می‌توانند در هر دوره ۱۸۰ روزه تا ۹۰ روز در این کشورها اقامت داشته باشند. با اقامت ترکیه می‌توان بدون ویزا به کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و دیگر کشورهای محبوب اروپایی سفر کرد، اما در مجموع داشتن اقامت ترکیه حاصل از خرید ملک دسترسی بسیار آسان‌تر و راحت‌تری به منطقه شنگن را فراهم می‌کند.

بهره ‌گیری از آب و هوای مناسب و زیبایی‌ های طبیعی ترکیه

از نظر آب و هوایی ترکیه دارای اقلیم‌های متفاوتی است. سواحل دریای مدیترانه‌ای و دریای اژه از زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم برخوردارند که آب و هوای ایده‌آلی برای گردشگری فراهم می‌کنند. از نظر زیبایی‌های طبیعی، ترکیه کشوری کوهستانی است که دارای صحنه‌های طبیعی بسیار چشم نواز از جمله کوه‌های آتشفشانی در راه‌های سرسبز، آبگرم‌های معدنی، دریاچه‌های آب شیرین و سواحل زیبای دریایی است. این ترکیب از آب و هوای لذت بخش و طبیعت زیبا، ترکیه را به مقصد جذاب و دلپذیری برای زندگی و اقامت تبدیل می‌کند.

امنیت مالی و شرایط سیاسی نسبتا پایدار در ترکیه

اقتصاد ترکیه نوزدهمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است و رشد قابل توجهی در دهه‌های اخیر داشته است. وجود بانک‌ها و نهادهای مالی قدرتمند همچنین بانک مرکزی ترکیه در این کشور و حضور شرکت‌های معتبر چند ملیتی در بازار ترکیه نشان از امنیت سرمایه‌گذاری دارد. از نظر سیاسی ترکیه از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی و یکی از نامزدهای عضویت در اتحادیه اروپا است که روابط دیپلماتیک اقتصادی و نظامی گسترده‌ای با ایالات متحده آمریکا دارد. البته همانند هر کشور دیگری ترکیه گاهی با چالش‌هایی مواجه می‌شود. اما به طور کلی از ثبات سیاسی و اقتصادی نسبی برخوردار است که می‌تواند اطمینان خاطر لازم برای سرمایه‌گذاری و اقامت در این کشور را فراهم کند.

نکات مهم قبل از اقامت ترکیه با خرید ملک

قبل از آنکه به عنوان خریدار ملک اقدام کنید و اقامت ترکیه با خرید ملک را دریافت نمایید، بهتر است یک سری نکات را مد نظر قرار دهید. اینکه قبل از خرید ملک اطمینان حاصل کنید که ملک دارای بدهی نباشد. به عنوان مثال در رهن بانک نبوده و یا بدهی وامی نداشته باشد. همچنین قبل از انتقال سند مالکیت حتماً درخواست خودتان را به اداره ثبت اسناد ارسال نمایید. علاوه بر آن لازم است مراحل انتقال مالکیت و ثبت ملک را در حضور شاهدین و همچنین در اداره ثبت اسناد به اتمام برسانید. در نهایت قیمت خانه را کارشناسی کنید و حتماً از مشاورین مجرب کمک بخواهید.

نکات مهم قبل از اقامت ترکیه با خرید ملک.

اقامت ترکیه با خرید ملک با الواپلای

امروزه تبلیغات دروغین برای خرید ملک در ترکیه بسیار گسترش پیدا کرده است. به طوری که سودجویان با فریب مردم تحت عنوان خرید ملک در ترکیه با مبالغ پایین آن‌ها را به شک و سردرگمی می‌اندازند. اگر تبلیغات صادقانه و مناسب باشد، قطعاً اطلاعات واقعی را انتقال می‌دهد اما اگر این تبلیغات نادرست باشد، ممکن است به کلی سرمایه افراد به خطر بیافتد. پس در این مواقع بهتر است با مجموعه و یا افراد متخصص در این زمینه مشورت کرد.
مجموعه الو اپلای با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب حقوقی دارای سابقه‌ای بالا در حوزه شهروندی، اقامت و خدمات مهاجرت است. بنابراین در صورت تمایل به اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک تنها کافیست فرم مشاوره را در وب‌سایت مجموعه aloapply.com تکمیل نموده و یا از طریق راه‌های ارتباطی با مشاورین الواپلای در ارتباط باشید.

https://www.asianews.ir/u/ezq
اخبار مرتبط
در نظر داشتن هزینه‌های قبل و بعد از مهاجرت برای اقدام مهاجرت به ترکیه یا هر کشوری بسیار مهم است. در این مقاله، ما به بررسی جنبه‌های مختلف هزینه‌های مربوط مهاجرت به ترکیه خواهیم پرداخت. هزینه‌های مهاجرت به ترکیه بستگی به نوع ویزایی است که به دنبال آن هستید (مانند ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و غیره) و همچنین به انواع گزینه‌های اقامتی موجود نیز بستگی دارد، از جمله اجازه اقامت کوتاه مدت، اجازه اقامت بلند مدت، اجازه اقامت خانوادگی و اجازه اقامت دانشجویی و... به همین دلیل، هزینه‌های مربوط مهاجرت به ترکیه متغیر خواهد بود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید