صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۶ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۵:۰۸
کد خبر: 22000
گزارشگر: 464
۱۲۱
۰
۰
۰
معضلات اساسی

آمار عجیب ثبت مزاحمت تلفنی برای اورژانس تهران

آمار عجیب ثبت مزاحمت تلفنی برای اورژانس تهران
معاون فنی و عملیات اورژانس استان تهران: بر اساس آمار‌های معاونت عملیات اورژانس تهران به صورت میانگین روزانه ۷۵۰ تماس مزاحم به اورژانس تهران داریم که در مجموع ۱۱ هزار تماس روزانه عدد قابل توجهی است.


به گزارش آسیانیوز، معاون فنی و عملیات اورژانس استان تهران با بیان این که روزانه ۷۵۰ تماس مزاحم برای سازمان اورژانس استان تهران ثبت می‌شود، گفت: برخی از تماس‌گیرندگانی که مزاحم می‌شوند کودکان هستند و برخی با آدرس غلط و ناسزا و ... خط را اشغال می‌کنند.

  اسماعیل فراهانی؛ معاون فنی و عملیات اورژانس استان تهران در برنامه تلویزیونی "تهران ۲۰" با بیان اینکه ۴۲۴۸ مزاحمت تلفنی طی هفته گذشته در سازمان اورژانس استان تهران ثبت شده است، اظهار کرد: متاسفانه یکی از معضلات اساسی اورژانس پیش بیمارستانی مزاحمت تلفنی با سامانه ۱۱۵ است.

وی با اعلام اینکه ایجاد مزاحمت برای دستگاه‌های خدمت‌رسان و حساسی همچون اورژانس تهران تبعات متعددی در بر دارد، افزود: این مزاحمت‌ها ما را با مشکلات عمده‌ای رو‌به‌رو می‌کند؛ یکی از مشکلات این است که خطوط ما را اشغال می‌کند و هنگامی که یک بیمار و یا مصدوم واقعی به کمک احتیاج دارد، ممکن است پشت خط بماند و این اتفاق برای بسیاری از بیماران خطرناک است.

فراهانی بیان کرد: بر اساس آمارهای معاونت عملیات اورژانس تهران به صورت میانگین روزانه ۷۵۰ تماس مزاحم به اورژانس تهران داریم که در مجموع ۱۱ هزار تماس روزانه عدد قابل توجهی است.

معاون فنی و عملیات اورژانس استان تهران تصریح کرد: برخی از تماس‌گیرندگانی که مزاحم تلقی می‌شوند کودکان هستند و برخی با آدرس غلط و ناسزا و ... خط را اشغال می‌کنند. با این حال بسیاری از مزاحمان تلفنی اورژانس نیز افراد بالغ و جوانی هستند که با انگیزه سرگرمی با اورژانس تماس می‌گیرند و تعدادی از این افراد نیز اشخاص ثابتی هستند.

فراهانی درباره پیگیری انجام شده از سوی این سازمان برای برخورد با مزاحمان تلفنی گفت: این مسئله را به صورت کاملاً جدی پیگیری کرده‌ایم و بخش حقوقی سازمان متولی این پیگیری است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ یک نفر به تنهایی ۱۷۰ بار برای سامانه ۱۱۵ ایجاد مزاحمت کرده بود، افزود: ادامه داد: سال گذشته پرتکرارترین مزاحمت‌های تلفنی را شناسایی کردیم و حدود ۱۸ پرونده قضایی برای آن‌ها تشکیل شده که در حال پیگیری است. پرونده قضایی برای تمامی مزاحم‌های تلفنی تشکیل می‌شود و در ابتدا خطوط آن‌ها مسدود و مالک خط فراخوان می‌شود. اگر تعداد دفعات مزاحمت بسیار باشد پس از جریمه و تعهد کپی از آن‌ها گرفته می‌شود.

معاون فنی و عملیات اورژانس استان تهران خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های ما در این زمینه این است که مختصات دقیق فرد تماس‌گیرنده را نمی‌دانیم، یک بخشی از شماره‌ها و مناطق مخابراتی در حال انجام است و در حال تلاش هستیم که جامعیت آن کامل شود.

https://www.asianews.ir/u/eBt
اخبار مرتبط
رئیس پلیس فتای استان کرمان از دستگیری عاملان ایجاد مزاحمت برای زنان تنها خبر داده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید