صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۷ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۹:۱۶
کد خبر: 22012
گزارشگر: 464
۱۶۸
۰
۰
۰
یادداشت| دکتر مهدی کریمی تفرشی

عصر ارتباطات؛ عصر نبرد تفکر

عصر ارتباطات؛ عصر نبرد تفکر
روابط عمومی قلب تپنده هر سازمان و محور اصلی شناساندن یک برند به جامعه محسوب می‌شود. امروزه در عصر ارتباطات نمی‌توان اهمیت روابط عمومی را نادیده گرفت و تمامی سازمان‌های بزرگ و موفق دنیا به دنبال تیم‌های روابط عمومی قوی و مدرن هستند.

 به گزارش آسیانیوز؛ یک روابط عمومی قدرتمند باید یک جامعه‌شناس موفق و حتی یک روانشناس موفق باشد، چرا که با شناخت دقیق جامعه هدف و دنیای بیرون و روحیات افراد جامعه بهترین استراتژی را در جهت تأثیرگذاری و برندینگ در پیش می‌گیرد و مستحکم‌ترین ارتباطات را با دنیای بیرون شکل می‌دهد.

روابط عمومی امروز محور اصلی ارتباط یک سازمان با دنیای بیرون است و شکل‌دهی ارتباطی پایدار و ساختن تصویری واقع‌گرایانه و درست از سازمان هنری است که تنها یک تصویرگر ماهر و کاربلد از آن برخوردار است. این تصویرگر باید مخاطب خود را به‌درستی بشناسد و از نیازها و خواسته‌ها و انتظارات او آگاه باشد. ضمن این‌که سازمان خود را نیز به‌درستی بشناسد و جایگاه آن را در جامعه به‌درستی ارزیابی کند.

از نواقص و کمبودهای سازمان آگاه باشد و در جهت بهبود آن برنامه و راهکار و هدف ارائه دهد و بر نقاط قوت آن نیز صحه گذارد. تصویر ماندگاری که روابط عمومی از سازمان خود ارائه می‌دهد، بر بقای سازمان و آینده کسب‌وکار اثرگذار است.

در انقلاب صنعتی چهارم که همان عصر ارتباطات است با حجم عظیمی از اطلاعات مواجهیم، اما هدایت این اطلاعات در مسیر درست چه به درون سازمان و چه از سازمان به بیرون، خود یک سکاندار قدرتمند و آگاه می‌خواهد که نه تنها با ورود اطلاعات غلط انرژی سازمان را تلف نکند، بلکه با خروج اطلاعات نادرست به چهره سازمان نیز ضربه نزند.

مدیریت اطلاعات و ایجاد تعامل درست بین مؤلفه‌های درونی و بیرونی سازمان محور اصلی موفقیت سازمانی است و به همین خاطر است که در عصر تکنولوژی دیگر نمی‌توان با سیستم‌های سنتی در جامعه جهانی پیش رفت و به ماندگاری امیدوار بود. بنابراین اهمیت مدرن‌سازی سیستم‌های روابط عمومی و حرکت هماهنگ با فناوری و دانش روز دنیا را نمی‌توان نادیده گرفت.

آموزش در عرصه روابط عمومی و تربیت نیروهای متخصص و مجهز به علم و فناوری و به‌روز ماندن در این عرصه یک سیستم آموزشی قوی می‌خواهد و در این راستا باید تجربه کشورهای توسعه‌یافته و سازمان‌های موفق را سرلوحه قرار داد. با این‌همه نباید با ایجاد چهارچوب‌های دست و پاگیر و غیرمؤثر قدرت تفکر و خلاقیت را از نیروهای متخصص روابط عمومی گرفت، آن هم در دنیایی که نبرد تفکر و خلاقیت بر جهان حاکم است، نه پول و سرمایه صرف.

https://www.asianews.ir/u/eBG
اخبار مرتبط
امروزه در عصر ارتباطات نمی توان اهمیت روابط عمومی را نادیده گرفت و تمامی سازمان های بزرگ و موفق دنیا به دنبال تیم های روابط عمومی قوی و مدرن هستند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید