صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۴:۳۲
کد خبر: 22206
گزارشگر: 464
۱۳۰
۰
۰
۳
هشدار آویگدور لیبرمن:

جمهوری اسلامی ایران قصد دارد اسرائیل را نابود کند

جمهوری اسلامی ایران قصد دارد اسرائیل را نابود کند
لیبرمن در ادامه اظهار داشت که اگر جمهوری اسلامی ایران به قدرت نظامی اتمی دست یابد از این امکان برای یک حملۀ موشکی بی سابقه علیه اسرائیل استفاده خواهد کرد.
به گزارش آسیانیوز؛ آویگدور لیبرمن، رهبر حزب "اسرائیل خانۀ ما" در گفتگو با رادیوی ارتش این کشور هشدار داد که جمهوری اسلامی ایران قصد دارد در دو سال آینده کل ساکنان اسرائیل را با یک حملۀ موشکی گسترده نابود کند.

لیبرمن در ادامه اظهار داشت که اگر جمهوری اسلامی ایران به قدرت نظامی اتمی دست یابد از این امکان برای یک حملۀ موشکی بی سابقه علیه اسرائیل استفاده خواهد کرد.

به گفتۀ لیبرمن در چنین صورتی ایران خواهد توانست از جبهه‌های مختلف دهها هزار موشک به روی اسرائیل پرتاب کند.

آویگدور لیبرمن در اظهاراتش از مدیریت جنگ در غزه و شمال اسرائیل توسط بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، شدیداً انتقاد کرد. در ژانویه گذشته لیبرمن گفته بود که برای عقب نشاندن حزب الله در نزدیکی مرزهای اسرائیل در جنوب لبنان، اسرائیل باید با اتخاذ تدابیر شدید و تا استقرار یک حکومت مستقل در بیروت جنوب لبنان را در صورت نیاز موقتاً اشغال کند.

در این حال، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، در گفتگوی تلفنی با نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، بار دیگر نگرانی عمیق خود را نسبت به رویکرد جمهوری اسلامی ایران در زمینۀ هسته ای اعلام کرد و گفت که فرانسه برای واداشتن ایران به رعایت تعهدات بین‌المللی اش در زمینۀ هسته‌ای به فشارهای خود علیه تهران ادامه خواهد داد.

هشدارهای آویگدور لیبرمن دربارۀ طرح نظامی جمهوری اسلامی علیه اسرائیل همزمان است با سفر علی باقری کنی، سرپرست موقت وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، به لبنان و سوریه و ملاقات او با رهبران این دو کشور. ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، گفته بود که هدف از این سفر بررسی نحوۀ مقابله "جبهۀ مقاومت" علیه اسرائیل است.

https://www.asianews.ir/u/eEQ
اخبار مرتبط
همچنانکه در «بیانیه اورشلیم» دولت آمریکا مدعی و متعهد شد حق اسرائیل برای دفاع از خود را به‌رسمیت می‌شناسد؛ در حاشیه برگزاری اجلاس امنیتی اندیشکده «اسپن» در ایالات متحده، بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی «کاخ سفید» در واشنگتن درباره مقابله با جمهوری اسلامی ایران گفت و گو کردند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید