صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۹:۴۵
کد خبر: 22325
گزارشگر: 464
۹۲
۰
۰
۰
در واکنش به ارسال بالون‌های حاوی آشغال

پروپاگاندای تبلیغاتی و پاسخ‌های نامتعارف در تقابل دو کره

پروپاگاندای تبلیغاتی و پاسخ‌های نامتعارف در تقابل دو کره
آن‌طور که در خبرها آمده، به‌نظر می‌رسد تقابل کره شمالی و جنوبی حداقل در میدان اقدامات نمادین ادامه دارد.

به گزارش آسیانیوز؛ روز گذشته، دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که در واکنش به اقدامات کره شمالی در ارسال بالون‌های حاوی آشغال و زباله، بلندگوها را در نزدیکی مرز دو کره نصب و انتشار اخبار پروپاگاندایی را از سر می‌گیرد.

از ژانویه ۲۰۱۶ زمانی که ارتش کره جنوبی به تلافی چهارمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی، کمپین بلندگویی خود را از سر گرفت، این اولین تبلیغاتی است که در نزدیکی مرزهای به شدت نظامی‌شده بین دو کره پخش می‌شود. به نقل از خبرگزاری یونهاپ، شورای امنیت ملی کره جنوبی یک جلسه اضطراری تشکیل داد و نصب مجدد بلندگوها را یک روز پس از آن تصویب کرد که کره شمالی بالون‌های حاوی زباله را در اقدامی تلافی‌جویانه به پرتاب اخیر بالون‌های گروه‌های مدنی کره جنوبی حاوی اعلامیه‌های تبلیغاتی ضد پیونگ یانگ به پرواز درآورد.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی همچنین آمده است: « اگرچه ممکن است تحمل اقداماتی که ما انجام می‌دهیم برای رژیم کره شمالی دشوار باشد، اما پیام‌ها نور و امید را به ارتش و شهروندان کره شمالی منتقل می‌کند. ما روشن می‌کنیم که مسئولیت هرگونه تشدید تنش بین دو کره کاملا بر عهده کره شمالی خواهد بود.»

بلندگوهایی که کره جنوبی در گذشته و در نزدیکی مرز مستقر و نصب کرده بود، در پی توافق دو کره پایین آورده شده و در انبار نگهداری شدند. بلندگوها که تا ۲۴ کیلومتر صدا را پخش می‌کنند، در سراسر ۱۰ موقعیت مرزی بین دو کره نصب شده بودند و در این میان، ۴۰ واحد سیار نیز با بردهای بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند. حال به‌نظر می‌رسد کره جنوبی قصد دارد بار دیگر این بلندگوها را از انبار خارج کند.
...

https://www.asianews.ir/u/eGL
اخبار مرتبط
وزارت خارجه کره جنوبی در یک بیانیه اعلام کرد: مالکیت تسلیحات اتمی کره شمالی هرگز به رسمیت شناخته نمی‌شود و تحریم‌ها بیش از پیش گسترش خواهد یافت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید