صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۹ تیر ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۶
کد خبر: 5173
گزارشگر: 213
۶۶۵
۰
۰
۳
اظهارات آنتونی بلینکن درباره ماجرای ربوده شدن مسیح علی نژاد

وزیر خارجه آمریکا گفت تلاش برای ساکت کردن خبرنگاران قابل تحمل نیست

وزیر خارجه آمریکا گفت تلاش برای ساکت کردن خبرنگاران قابل تحمل نیست
وزیر خارجه آمریکا در توئیتی به گفت‌وگویش با مسیح علی‌نژاد اشاره کرد و مدعی شد که ایالات متحده تلاش‌هایی را که برای ساکت کردن یا مرعوب کردن خبرنگاران صورت می‌گیرد، تحمل نخواهد کرد.
به گزارش آسیانیوز، در خبرها آمده است آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در گفت‌وگوی تلفنی با مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار ایرانی، ضمن شجاعانه توصیف کردن فعالیت‌های این روزنامه‌نگار، تاکید کرده است که آمریکا همیشه از کار خبرنگاران مستقل در سراسر جهان، که امری ضروری است، حمایت می‌کند.

او در توئیتی که عصر دوشنبه ۲۸ تیرماه منتشر کرده، با اشاره به این گفت‌وگوی تلفنی تاکید کرده است که ایالات متحده تلاش‌هایی را که برای ساکت کردن یا مرعوب کردن خبرنگاران صورت می‌گیرد، تحمل نخواهد کرد.

وزارت دادگستری آمریکا ۲۳ تیرماه مدعی شد که یک تیم چهار نفره وابسته به دستگاه‌ اطلاعاتی ایران تلاش کرده است مسیح علی‌نژاد را از نیویورک برباید، ولی این برنامه‌ریزی خنثی شده است.

مسیح علی‌نژاد نیز در رشته‌توئیتی با اشاره به این گفت‌وگوی تلفنی نوشته است که به وزیر خارجه آمریکا درباره حوادث خوزستان و سرکوب معترضان به بحران آب و شهروندان دوتابعیتی زندانی در ایران، حوادث آبان ۹۸ و همچنین سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران اشاره کرده و از دولت آمریکا خواسته است که حکومت ایران را «پاسخگو کند»./
https://www.asianews.ir/u/36b
اخبار مرتبط
بنا بر برخی گزارش ها مسیح علی‌نژاد گفت که قرار است درباره ماجرای ربوده شدنش با وزیر خارجه آمریکا دیدار کند.
یک دادگاه فدرال آمریکا در نیویورک روز گذشته چهار شهروند ایرانی را به توطئه برای ربودن یک روزنامه نگار٬ نقض تحریم‌ها و پولشویی متهم کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید