صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۶ مهر ۱۴۰۰ / ۰۶:۴۰
کد خبر: 6267
گزارشگر: 213
۴۴۹۹
۰
۰
۲
دختران و پسران افغان خود را به فروش می گذارند

فاجعه بشری در سایه طالبان/ خرید و فروش انسان در افغانستان+عکس های مرتبط

فاجعه بشری در سایه طالبان/ خرید و فروش انسان در افغانستان+عکس های مرتبط
بسیاری از خانواده‌ها دختران و پسران خود را در کابل به خاطر فقر و بدبختی به فروش می‌گذارند.

به گزارش آسیانیوز،  بسیاری از خانواده‌ها دختران و پسران خود را در کابل به خاطر فقر و بدبختی به فروش می‌گذارند. در مناطقی قیمت هر پسر به مبلغ ۲۰ هزار افغانی و هر دختر به مبلغ ۱۰ هزار افغانی به فروش می‌رسد.

جماران نوشت حسیب الله جیحون رییس طرح قوانین وزارت عدلیه کابل حمله انتحاری در نماز جمعه ولایت قندهار، وضعیت سیاسی و فقر و بدبختی امروز مردم افغانستان را روایت می کند.

فاجعه انسانی در سایه طالبان  asianews

«بسیاری از خانواده‌ها دختران و پسران خود را در کابل به خاطر فقر و بدبختی به فروش می‌گذارند. در برخی مناطق قیمت هر پسر به مبلغ ۲۰ هزار افغانی و هر دختر به مبلغ ۱۰ هزار افغانی به فروش می‌رسد».
ما برای کمک به ارائه روایت صحیح از آنچه امروز در افغانستان می‌گذرد به سراغ زنان و مردان و اهالی فرهنگ و هنر و سیاست و علم این کشور رفته‌ایم.

فاجعه انسانی در سایه طالبان  asianews


در ‌این‌باره حسیب الله جیحون رئیس طرح قوانین وزارت عدلیه کابل در خصوص اتفاقات اخیر در افغانستان به خبرنگار می‌گوید: در دو هفته اخیر اتفاقات ناگواری در افغانستان رخ داد؛ یک انفجار در هفته گذشته در ولایت قندوز که داعش باعث شهادت ۱۲۰ نفر و زخمی شدن ۱۰۰ نفر در نماز جمعه مسجد شیعیان شد و این هفته نیز انفجار انتحاری دیگری به وسیله ۳ نفر در ولایت قندهار در مسجد شیعیان مردم هزاره را مورد هدف قرار دادند و طبق اعلام رسانه‌ها ۴۰ نفر کشته شدند؛ اما تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها بیش از اعلام رسمی است و طبق مشاهدات محلی بیش از ۶۰ نفر کشته و ۱۳۰ نفر زخمی شدند. متاسفانه داعش می‌خواهد کشتارهای جمعی به راه بیاندازند.

فاجعه انسانی در سایه طالبان  asianews

قتل‌های هدفمند و ترورها در ولایت‌ها در حال رخ دادن است
وی ادامه داد: در کنار انفجارهای اخیر در افغانستان قتل‌های هدف مند و ترورهایی در مزار شریف و دیگر ولایت‌ها در حال رخ دادن است؛ عده‌ای سر بریده شدند و طی انفجاری در ولایت خوست دو نفر کشته شدند و انفجاری دیگر در ولایت کنر اتفاق افتاد که طی آن ۷ نفر کشته شدند که ۲ نفر از آنان فرمانده طالبان بودند.

همچنان کوچ‌های اجباری در افغانستان در جریان است؛ مخصوصا در مناطق‌ شیعه نشین خانواده های بسیاری خانه‌های خود را ترک کردند. طالبان در دعواهای حقوقی خانه بسیاری از افراد را تصرف کرده‌اند و حتی در شهر کابل خانه‌های مردم را به زور گرفتند. گشت‌های خانه به خانه در کابل، مزار شریف و ولایت بدخشان ادامه دارد و تا امروز طالبان بسیاری از افراد امنیتی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

جیحون از وضعیت سیاسی در افغانستان گفت: طالبان در تشکیلات حکومتی «سیاست قومی» را پیش گرفتند و می بینیم که امروز ملّاها و قوم پشتون در رأس کار هستند و این امر باعث شده است کشورهای همسایه، اروپایی و غربی طالبان را به رسمیت نشناسند؛ زیرا طالبان تا امروز نتوانسته خواسته‌های جامعه جهانی را برآورده کنند.

فاجعه انسانی در افغانستان در حال رخ دادن است
وی از وضعیت اسفناک اقتصادی مردم افغانستان می‌گوید: مردم افعانستان در وضعیت بد اقتصادی قرار دارند که بسیار نگران کننده است. بیش از ۸۰ درصد خانواده‌ها مشکل نان شب خود را دارند. مردم نمی‌توانند از پس مخارج بربیایند، اکثر مردم بیکار هستند. از طرفی دیگر امروز افغانستان با کمبود مواد غذایی روبرو است. در این وضعیت هیچ کمک‌ خارجی به افغانستان صورت نگرفته، ذخایر ارزی بانکی افغانستان در بانک‌های آمریکا آزاد نشده است، بانک‌ها نمی‌توانند پول‌های مردم را بدهند، زیرا پولی ندارند. اگر این وضعیت همین‌طور پیش برود فاجعه انسانی دلخراشی در افغانستان رخ می‌دهد.

از سر فقر و بدبختی دختران و پسران خود را در کابل به فروش می‌گذارند
او از فقر مردم افغانستان نیز می گوید: ما شاهد هستیم بسیاری از خانواده‌ها دختران و پسران خود را در کابل به خاطر فقر و بدبختی به فروش می‌گذارند. در مناطقی قیمت هر پسر به مبلغ ۲۰ هزار افغانی و هر دختر به مبلغ ۱۰ هزار افغانی به فروش می‌رسد.

چند روز قبل ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شد را دیدید که در آن عده‌ای به علت فقر و بدبختی می‌خواستند اعضای خانواده خود را زنده به گور کنند. این‌ها در اخبار انعکاس داده نمی‌شود؛ حکومت امارت اسلامی اخبار را سانسور می‌کنند. روزانه ده‌ها هزار نفر به مرز ایران، پاکستان و تاجیکستان برای پیدا کردن کار و از سر بیچارگی روانه مرزها می‌شوند.

افغانستان آینده‌ی تاریکی را پیش‌رو دارد
جیحون در باب وضعیت زنان و دانشگاه‌ها ادامه داد: در بعضی از ولایت‌ها مدارس برای دختران باز شده است، زنان همچنان اجازه فعالیت در ادارات دولتی را ندارند. در دانشگاه‌های دولتی دانشجویان حضور ندارند و در دانشگاه‌های خصوصی هم دانشجویان از فقر حضور پیدا نمی‌کنند، اکثر دانشجویان از ناامیدی دانشگاه‌ها را ترک کردند. با این وضعیت افغانستان آینده‌ی تاریکی را پیش‌رو دارد.

حسیب الله جیحون در پایان از وضعیت امنیت در کابل گفت که چندی قبل امنیت در کابل کمی خوب بود، اما در این روزها وضعیت بدتر شده است و سرقت‌های مسلحانه و دزدی‌های خانه به خانه در حال وقوع است./

https://www.asianews.ir/u/3z9
اخبار مرتبط
دومین حمله مرگبار به مساجد شیعیان در افغانستان امروز رخ داد؛ این دومین حمله خونین ترویستی در عرض یک هفته گذشته در این کشور نسبت به شیعیان است.
همچنانکه گفته می شود مقاومت احمد مسعود و یارانش تا شکست طالبان ادامه دارد، ایستادگی این مبارزان آزاده در آثاری دیدنی قابل توجه شده است.
سفر استاندار خراسان رضوی به کابل برای دیدار با رهبران طالبان اولین سفر علنی یک مقام رسمی و ارشد جمهوری اسلامی ایران به کابل پس از سقوط کابل است؛ این سفر در حالی صورت گرفته که جمهوری اسلامی هنوز طالبان را به رسمیت نشناخته است!
در حالی که اجرای مجازات صحرایی اعدام توسط طالبان با واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است؛ امروز نیز بنا به گزارش‌ها از هرات در غرب افغانستان امروز طالبان اجساد چهار نفر «متهم به آدم‌ربایی»را در چهارراهی‌های مرکز شهر آویزان کردند و در معرض دید مردم گذاشتند.
خبرها از بروز درگیری و تیر اندازی در کاخ ریاست جمهوری کابل حکایت دارند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید