صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲۵ تیر ۱۴۰۱ / ۱۷:۰۲
کد خبر: 10850
گزارشگر: 213
۶۰۳
۰
۰
۲
حضور جمعیت پرتعداد مستمری بگیران

بازنشستگان در تجمع اعتراضی برای تحقق مطالباتشان شعار دادند

بازنشستگان در تجمع اعتراضی برای تحقق مطالباتشان شعار دادند
بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در شماری از شهرهای ایران در اعتراض به محقق نشدن خواسته های قانونی خود تجمع اعتراضی برگزار و در انتقاد به پاسخ نگرفتن مطالباتشان شعارهایی سر دادند.

به گزارش آسیانیوز، بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در شماری از شهرهای ایران در اعتراض به محقق نشدن مطالبات خود دوباره به خیابان‌ها آمدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان در اعتراض به پاسخ نگرفتن مطالباتشان با سر دادن شعارهایی علیه برخی مسوولان مطالباتشان را بیان کردند.

بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی روز شنبه ۲۵ تیر ماه در تهران و همچنین شهرهای دیگر کشور از جمله همدان، رشت، ‌کرمان،‌ اهواز، مشهد، ‌زنجان، ‌یزد، ‌دزفول، بابل، زنجان، شوش، شوشتر و کرج، تجمع اعتراضی خود را که در ماه‌های گذشته استمرار داشته است، برگزار کردند.

بازنشستگان برای اعتراض مقابل ساختمان‌های استانداری یا اداره‌های کل تأمین اجتماعی شهرستان‌ها رفتند. از جمله شعارهایی که بازنشستگان معترض روز شنبه در شهرهای مختلف سر دادند، این شعارها بودند: «وعده وعید چه خوب بود، اما همش دروغ بود»، ، «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز» امروز» بوده است.

بازنشستگان به افزایش نیافتن حقوق و همچنین محقق نشدن مطالبات‌ خود در زمینه امتیازات صنفی اعتراض دارند. در برخی شهرها از جمله تهران،‌ کرج و یزد گزارش‌هایی از حضور مأموران امنیتی، برخورد با معترضان و ایجاد جو امنیتی منتشر شده است.


کانال تلگرام شورای بازنشستگان ایران در همین زمینه نوشت: «امروز ۴۰ روز از اعتراض شدید بازنشستگان به تخلف دولت در افزایش حقوق سایر سطوح مزدی تامین اجتماعی می‌گذرد و آنان همچنان مصمم به احقاق حقوق پایمال‌شده خود هستند.»

شرکت‌کنندگان در این اعتراضات سراسری در شعارهای خود اعلام کردند که در صورت محقق نشدن خواسته‌هایشان به تجمعات ادامه خواهند داد./

https://www.asianews.ir/u/7er
اخبار مرتبط
تیرماه به روزهای آخر نزدیک می‌شود؛ در یکی دو روز آینده پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری به ترتیب حروف الفبا و با واریز بخشی از مابه تفاوت آغاز خواهد شد اما هنوز مناقشه بر سر افزایش مستمری ۱۴۰۱ به پایان نرسیده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تایید اجرای درصدی از همسان سازی به افزایش حقوق بازنشستگان گفت: هر ضریب افزایشی که درباره حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود، به آن همسان‌سازی صورت گرفته نیز اصابت می‌کند.
رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی خوزستان در نامه به رئیس مجلس نوشت: مجلس شورای اسلامی بر اساس اصل ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در بعد نظارتی می‌تواند نسبت به ابطال مصوبه ۱۰ درصدی افزایش حقوق بازنشستگان اقدام کند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان توضیحاتی درباره جبرانی و افزایش حقوق بازنشستگان توضیحاتی داد و گفت: به بازنشستگان اعلام کردم که ما اینجا هستیم که بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی حق بازنشستگان را ادا کنیم،
در حالی که تا چند روز دیگر تکلیف مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان مشخص خواهد شد، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس گفت: افزایش حقوق کارکنان دولتی، سایر شاغلان و بازنشستگان باید با تورم هم خوانی داشته باشد.
در حالی که یک مقام سازمان تأمین‌ اجتماعی از آغاز فرایند پرداخت تسهیلات مالی ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان و افزایش ۷۰درصدی مبلغ وام نسبت به سال گذشته خبر داد، مطالبات اصلی این قشر که اجرای قانونی مصوبه و جلوگیری از تضییع حقوق اصلی آنان است، هنوز روی زمین مانده است.
بعد از آنکه مجلس به نحوه افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ایراد گرفت، کارگران بازنشسته انتظار دارند که حقوق بازنشستگی تیرماه تغییر کند؛ این در حالی است که رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت با توجه به نظر هیات تطبیق مقررات مجلس، رئیس مجلس بین ۱۰ روز تا یک ماه مهلت دارد موضوع ابطال مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان را به دولت ابلاغ کند.
در حالی که عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران از اصلاح مصوبه حقوق بازنشستگان تا تیرماه اصلاح سخن گفت، مصوبه هیات‌وزیران در مورد افزایش مستمری بازنشستگان و سایر گروه‌های مستمری‌بگیر از سازمان تأمین‌اجتماعی، افزایش سال‌جاری مستمری این گروه از بازنشستگان را در سه دسته جداگانه در نظر گرفته و به سازمان تأمین‌اجتماعی ابلاغ کرده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید