صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نيا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۴ آذر ۱۴۰۱ / ۱۶:۱۸
کد خبر: 12677
گزارشگر: 213
۱۵۸۲
۰
۰
۲
شلوغی صف‌های پمپ بنزین در برخی نقاط پایتخت

گروهی از جایگاه های سوخت تهران تعطیل شد/گران شدن بنزین صحت دارد؟

گروهی از جایگاه های سوخت تهران تعطیل شد/گران شدن بنزین صحت دارد؟
تشکیل صف‌های طولانی پمپ بنزین از روز گذشته، حکایت از آن داشت که تعدادی از جایگاه‌های سوخت از شب گذشته بنزینی عرضه نمی‌کنند.

به گزارش آسیانیوز، از شب گذشته شکل‌گیری صف‌های طولانی پمپ بنزین به‌ویژه در پایتخت مشهود بود. گرچه برخی این اتفاق را به احتمال تصمیم‌گیری درباره افزایش قیمت‌ها ارتباط می‌دهند، اما پیگیری‌های تجارت‌نیوز از رئیس صنف جایگاه‌داران حاکی از آن است که بروز ایراد در نازل‌های سوخت و فرسودگی تجهیزات، ازجمله تلمبه‌ها باعث تعطیلی چند جایگاه سوخت در روز جاری شد.

به نقل از تجارت نیوز، با توجه به تجربه آبان سال ۱۳۹۸، مردم هرگاه که با ازدحام در پمپ بنزین مواجه می‌شوند، خواه ناخواه نگران افزایش یکباره قیمت بنزین می‌شوند. به‌ویژه تکذیب‌های مکرر دولتمردان در این باره این نگرانی را بین شهروندان دو چندان کرده است. شدت این نگرانی را می‌توان در شبکه‌های اجتماعی هم به‌وضوح ملاحظه کرد.

علت تجمع در پمپ بنزین چیست؟
از شب گذشته نیز برخی کاربران با اشاره به تعطیلی برخی از جایگاه‌های سوخت، ازجمله پمپ بنزین ۲۸۶ نهج‌البلاغه بحث گرانی بنزین را پیش کشیده‌اند. در این بین عده‌ای هم موضوع را به اعتصاب کارکنان ارتباط می‌دهند.

مشاهدات میدانی خبرنگار تجارت‌نیوز نیز شلوغی پمپ بنزین در نقاط مختلف تهران را تائید می‌کند. ازجمله در جایگاه‌های سوخت ولنجک، خیابان وصال شیرازی و میدان امام حسین تهران این ازدحام بیش از سایر نقاط بود.

برای سوخت‌گیری نیز برخی جایگاه‌ها حداکثر با نیمی از ظرفیت نازل‌های سوخت فعالیت داشتند و عموماً تعداد بیشتر نازل‌ها امکان عرضه بنزین نداشتند.

اما آیا پای گرانی و کمبود بنزین یا اعتصابات صنفی در میان است؟ یا آن‌طور که برخی از مسئولان مربوطه می‌گویند مشکلات فنی به‌خصوص در تلمبه‌ها و نازل‌ها باعث ازدحام پمپ‌های بنزین و تعطیلی برخی از آن‌ها شده است؟

نازل‌ها خراب است!
رئیس صنف جایگاه‌داران سوخت کشور نیز در گفت و گو با تجارت‌نیوز تشکیل صف‌های طولانی پمپ بنزین و تعطیلی تعدادی از جایگاه‌های سوخت را تلویحاً تائید کرد، اما اشاره‌ای به افزایش قیمت یا شکل‌گیری اعتصاب نداشت.

اسدا… قلی‌زاده با اشاره به اینکه نازل‌ها و تلمبه‌ها مدت‌هاست دچار مشکل هستند، گفت: هیچ‌گونه مشکلی در تامین سوخت کشور وجود ندارد.

او ادامه داد: ازدحام جمعیت در جایگاه‌های سوخت احتمالا ناشی از خرابی نازل‌های پمپ بنزین باشد. چراکه قطعات آن به‌موقع تامین و تعمیر نمی‌شود.

وی توضیح داد: این مشکل مربوط به امروز و دیروز هم نیست. بیش از دو سال است که پمپ‌های بنزین با چالش خرابی نازل‌های سوخت دست و پنجه نرم می‌کنند.

این فعال صنفی مقصر بروز این خرابی را شرکت نفت معرفی کرد که تنها متولی تعمیر این دستگاه‌هاست. با این حال تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

قلی‌زاده علت تاخیر در تعمیر و تامین این دستگاه‌ها را به عدم وصول مطالبات شرکت‌های پیمانکار نسبت داد. چراکه پیمان‌کاران نسبت به عدم پشتیبانی و مدیریت شرکت نفت ابراز نارضایتی کردند./

https://www.asianews.ir/u/8sv
اخبار مرتبط
آلارم مازوت‌‌‌سوزی در اطراف تهران به صدا درآمد.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون همای تهران در شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۵۵ یعنی شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.
در حالی اجرای آزمایشی طرح کالابرگ در استان هرمزگان آغاز شده است که به اعتقاد برخی از کارشناسان، دولت بهتر به جای تمرکز روی چنین طرح‌هایی، روی تورم و رفع تحریم‌ها تمرکز داشته باشد.
برساس گزارش ها یک پرونده فساد دیگر در حوزه صنعت نفت و پتروشیمی، مربوط به شرکت پتروشیمی مهر، خبرساز شده است که بزرگترین تخلف در آن عدم بازگشت ۱۷۰ میلیون دلار معادل بیش از پنج هزار میلیارد تومان ارز صادراتی است.
در حالی که زمزمه گرانی بنزین در برخی اخبار وجود دارد، امروز گفته شد که سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه در سراسر کشور کاهش یافت.
در کارخانه ها و شرکت های دور از شهر که مجهز به برق شهری نیستند، موتور برق صنعتی بزرگ، برق مورد نیاز آن ها را تامین می کند.
اجرای طرح بنزینی دولت بر مبنای اختصاص ۲۰ لیتر سهمیه بنزین به هر کد ملی، نیاز به اختصاص سهمیه یارانه‌ای بیشتری به افراد نسبت به وضع کنونی دارد و همین مسئله نه‌تنها «امنیت انرژی» و «کسری بودجه» ناشی از فروش بیشتر بنزین یارانه‌ای را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، بلکه مخاطرات «درگیرکردن ۸۵ میلیون ایرانی با «تشدید جریان قاچاق سوخت» را در پی خواهد داشت.
ساعاتی پیش پمپ بنزینی در اصفهان دچار انفجار و آتش سوزی شدید شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید