صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۱ بهمن ۱۴۰۱ / ۲۳:۲۱
کد خبر: 13159
گزارشگر: 213
۴۹۸
۰
۰
۳
ارز دیجیتال دارایی زنان بعد از پول نقد

چرا زنان در رمزارزها سرمایه گذاری می کنند؟

چرا زنان در رمزارزها سرمایه گذاری می کنند؟
براساس یک گزارش تحقیقی، ارز دیجیتال در حال حاضر، دومین دارایی نگهداری شده توسط زنان در جهان بعد از پول نقد است.

به گزارش آسیانیوز، یک کارگزاری مالی با نظرسنجی از سرمایه‌گذاران خرد در 13 کشور، به بررسی میزان سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی از جمله بازار ارز دیجیتال و ریسک‌های مرتبط با آن بر اساس چهار بازه سه ماهه سال 2022 پرداخته است.

 یک شرکت کارگزاری، گزارشی از سرمایه‌گذاران خرد بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ منتشر کرده و نکات جالبی را از تحقیقات خود بدست آورده است. این تحقیق بر اساس نظرسنجی انجام شده از 10,000 ‌سرمایه‌گذار خرد (retail investor) در 13 کشور و سه قاره بدست آمده است.

--------------

بیشتر بخوانید

آینده بیت کوین از زبان مدیرعامل صرافی بایننس

--------------------------------

1000 نفر از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی متعلق به کشورهای آمریکا، انگلیس،آلمان، فرانسه، استرالیا، ایتالیا و اسپانیا بوده‌‌اند. این نظرسنجی در تاریخ 14 تا 24 دسامبر سال 2022 میلادی و توسط موسسه تحقیقاتی Appinio به انجام رسیده است.

ریسک‌های سرمایه‌گذاران خرد
طبق گزارش این کارگزاری، ریسک‌های وارده بر سرمایه‌گذاران خرد و پرتفوی سرمایه‌گذاری آنها شامل تورم، رکود جهانی، رکود داخلی، درگیری‌های بین‌المللی، افزایش نرخ‌ بهره و افزایش نرخ مالیات بوده است. در سال جاری میلادی، بیشترین ریسک وارد شده بر پرتفو‌ی سرمایه‌گذاران مربوط به رکود جهانی و سپس تورم است.

با وجود چشم‌انداز تاریک اقتصاد در سال ۲۰۲۳، اعتماد سرمایه‌‌گذاران به بازار ارز دیجیتال در سه ماه آخر سال ۲۰۲۲، بازگشته است. دلیل بازگشت اعتماد کاربران به این بازار و باور به روند افزایشی آن، کاهش ریسک‌های احتمالی تورم در چشم‌انداز جهانی است. با توجه به این سنتیمنت مثبت، سرمایه‌گذاران در سه ماهه پایانی ۲۰۲۲ دیدگاه مثبتی را نسبت به بازار ارز دیجیتال شکل داده‌اند.

سرمایه‌گذاری در کدام بخش‌ها
با توجه به به انتظارات درباره وقوع رکود جهانی و افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی، سرمایه‌گذاران در حال جا‌به‌جایی سرمایه خود به سمت شرکت‌هایی هستند که در زمان نوسانات اقتصادی بتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند.

بر اساس آمار این گزارش، نگهداری وجه نقد حدود ۴۶ درصد در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۲۱ افزایش داشته است. همچنین، سرمایه‌گذاران چهار درصد بیشتر از سال گذشته در کسب‌و‌کار‌های مرتبط با بهداشت و تسهیلات عمومی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری خرد در دارایی‌های دیجیتال مانند ارز‌های دیجیتال از سال ۲۰۲۱ تا سه ماه پایانی سال ۲۰۲۲، از حدود ۳۰ درصد به نزدیک ۴۰ درصد افزایش یافته است. در ماه‌‌های اکتبر، نوامبر و دسامبر ۲۰۲۲، بیشترین دارایی نگهداری شده توسط سرمایه‌گذاران خرد به ترتیب پول نقد، سهام‌های داخلی (domestic equity) و اوراق قرضه داخلی هستند.

ارز دیجیتال، دومین دارایی سرمایه‌گذاری توسط زنان در جهان
طبق اطلاعات این گزارش، سرمایه‌گذاران خرد مرد از سه ماهه اول ۲۰۲۲ تا سه ماهه پایانی همین سال، از ۳۳ درصد به ۴۳ درصد افزایش پیدا کرده است. رشد سرمایه‌گذاری بانوان نیز در همین بازه زمانی با ۱۰ درصد افزایش از ۲۴ درصد به ۳۴ درصد افزایش یافت.

در مقایسه سه ماهه سوم و سه ماهه چهارم سال 2022، میزان رشد سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خرد در مردان تنها یک درصد رشد را تجربه کرده است در حالی که در همین بازه، سرمایه‌گذاری زنان با سرمایه خرد رشد ۵ درصدی داشته است. بر اساس این گزارش، ارز دیجیتال در حال حاضر، دومین دارایی نگهداری شده توسط زنان در جهان بعد از پول نقد است.

سرمایه‌گذاران خرد زن و مرد ارز دیجیتال
آمار سرمایه‌گذاران خرد که دارایی به شکل ارز دیجیتال در سال 2022 دارد (سبز: مردان و صورتی: زنان)

دلایل سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال چیست؟

 دلایل متعددی برای سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال در این گزارش بیان شده است. ۳۷ درصد از سرمایه‌گذاران در ارز دیجیتال به دلیل سود و بازدهی در این دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند. ۳۴ درصد دیگر از سرمایه‌گذاران به دلیل باور به قدرت تکنولوژی بلاکچین در ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

۳۴ درصد باقی‌مانده نیز به دلیل به‌شمار آوردن ارز‌های دیجیتال به عنوان طبقه دارایی، در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند. از هر ۱۰۰ فرد مورد بررسی در این نظرسنجی، ۶۱ نفر از سرمایه‌گذاری بر ارز‌های دیجیتال دوری می‌کنند. دلایل اصلی عدم سرمایه‌گذاری در این دارایی‌ها، ریسک سرمایه‌گذاری موجود در آنها و نبود چارچوب قانون‌گذاری مناسب در این حوزه است.(تجارت نیوز)

https://www.asianews.ir/u/95y
اخبار مرتبط
نشریه اکونومیست ۱۰ موضوع مهم سال ۲۰۲۳ را اعلام کرده است.
روزنامه تایمز در پیش بینی تازه ای در خصوص وضعیت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ تحلیل تازه ای ارائه کرد.
بیل گیتس نظرات تند خود را درباره اینترنت نسل جدید وب ۳ و ارز دیجیتال بیان کرد؛ تا جایی که به نظر می رسد برخی از طرفداران این تکنولوژی‌ها نسبت به آینده و پیشرفت آنها دل‌سرد شده اند.
اگر بخواهیم در مورد ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ حرف بزنیم، باید ابتدا وضعیت این دارایی‌ها را در سال ۲۰۲۲ بررسی کنیم؛ در حالی که اکثر ارزهای دیجیتال دوره بسیار سختی را در سال ۲۰۲۲ پشت سر گذاشتند.
چرا مردم در سراسر جهان تولد بیت‌کوین را جشن می‌گیرند؟ این در حالی است که همه از بیت‌کوین آگاه هستند، با این حال بیت‌کوین از جهات زیادی بسیار مهم است.
دیمیتری مدودوف، رییس جمهور پیشین روسیه پیش‌بینی کرده است که ایلان ماسک در سال جدید میلادی رییس‌جمهور آمریکا می شود.
در حال حاضر بازار رمزارزها شاهد برخی نوسانات بوده و بیت کوین نیز در کانال ۱۶ هزار دلاری مانده است.
برنده هفت توپ طلا، مانند بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان دیگر به دنیای کریپتو پیوسته است و تاکنون در پروژه‌های NFT (توکن غیرقابل تعویض) متعددی مشارکت داشته است.
در حالی که خرید و فروش رمز ارزها در اغلب کشورها مشمول فرایند پرداخت مالیات نیست، رئیس سازمان امور مالیاتی در گفتگویی جدید قوانین مالیات جدیدی را در خصوص خرید و فروش رمزارزها اعلام کرده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید