صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۴:۲۹
کد خبر: 14546
گزارشگر: 213
۷۰۳
۰
۰
۳
براساس اعلام مرکز مدیریت راه‌ها

علت مسدود شدن جاده چالوس تا ۲۶ اردیبهشت

علت مسدود شدن جاده چالوس تا ۲۶ اردیبهشت
مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: مسیر ‌رفت و برگشت جاده چالوس ‌تا 26 اردیبهشت 1402 مسدود است و تردد از محورهای جایگزین صورت می گیرد.
به گزارش آسیانیوز، مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: محور چالوس مسیر ‌رفت و برگشت ‌از ساعت 8 تا 17 ‌روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هر هفته به دلیل انجام عملیات راهداری، تا 26 اردیبهشت 1402 مسدود است و تردد از محورهای جایگزین هراز و سوادکوه انجام می‌شود.

 ایمان محرابی‌نیا درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور بیان کرد: بر اساس اطلاعات حدود ۲۵۰۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

 رشد تردد خودرو در جاده‌ها در شبانه‌روز گذشته‌

وی بیان کرد: کل تردد ثبت‌شده جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات‌ حاصل از رصد تعداد‌‌ 2521 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل 2.5 درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 12.7 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.‌

* ترافیک در برخی مقاطع محور کندوان‌

به گزارش فارس، مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال گفت:‌ دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در محور‌های هراز و فیروزکوه‌، آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت در مسیر رفت و برگشت‌ نشان می‌دهد.

محرابی‌نیا افزود: در حال حاضر ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر‌جنوب به شمال‌ حدفاصل بیلقان تا سرودار داریم.

* ترافیک سنگین در آزادراه‌های قزوین‌-تهران و کرج-قزوین

وی درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده‌های کشور اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین محدوده مهرویلا و حدفاصل گلشهر تا پل حصارک و ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران حدفاصل ساسانی تا پل کلاک داریم.

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها از بارش باران در برخی از محورهای استان خراسان رضوی خبر داد.

*‌‌ 9 جاده مسدود است‌

محرابی‌نیا یادآور شد: محور چالوس مسیر ‌رفت و برگشت ‌از ساعت 8 تا 17 ‌روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هر هفته به دلیل انجام عملیات راهداری، تا 26 اردیبهشت 1402 مسدود است و تردد از محورهای جایگزین هراز و سوادکوه انجام می‌شود.

وی با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی، بیان کرد: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین و محور شهداد-نهبندان‌ هم به دلیل نبود ایمنی کافی‌ مسدود ‌است.

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد:‌ ‌محور لاسم - ارجمند در استان مازندران، ‌محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر، محور جدید هشتگرد-طالقان و جاده سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، به دلیل مداخلات جوی و نبود ایمنی کافی مسدود است.

محرابی‌نیا افزود: همچنین محور گیلانغرب - سومار در استان کرمانشاه ومحور چاهان-زرآباد در جنوب استان سیستان و بلوچستان ‌به دلیل مداخلات جوی و نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

* ‌3 جاده پرتردد‌‌ کشور‌ در‌ شبانه روز گذشته

وی اظهار کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه‌‌‌ ‌کرج‌-قزوین با 168 هزار‌ تردد، آزادراه‌ ‌تهران-کرج‌ با 141 هزار‌ تردد و آزادراه ‌کرج-تهران‌ با 138 هزار‌ تردد، پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* محدودیت ‌ترافیکی جاده‌های تهران-شمال‌‌ تا شنبه 16 اردیبهشت‌ 1402

‌تردد موتور سیکلت تا ساعت 6 صبح روز شنبه‌1402/02/16 در محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

‌در محور کندوان‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 تا 24 امروز جمعه ‌از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 ‌از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یکطرفه خواهد بود.

در محور هراز‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 تا 22 امروز از رودهن به سمت آمل ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 22 ‌از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یکطرفه خواهد بود.

در محور کندوان : تردد انواع تریلر و کامیون و در محور هراز‌ تردد تریلرها کماکان ممنوع است.

تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 6 تا 24 امروز در محور هراز ممنوع است./
https://www.asianews.ir/u/a81
اخبار مرتبط
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک گفت‌: تردد وسایل نقلیه از محور چالوس - مسیر جنوب به شمال - تا اطلاع بعدی ممنوع است.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آغاز فعالیت سامانه بارشی در سراسر کشور خبر داد.
جانشین پلیس راه راهور فراجا گفت: جاده چالوس و آزاد راه تهران شمال که به دلیل ریزش سنگ بسته شده بود، دقایقی پیش بازگشایی شد.
تردد وسایل نقلیه از محور چالوس تا اطلاع بعدی ممنوع شد.
گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور حاکی از بارش برف در بسیاری از نقاط کشور است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید