صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۰۰:۳۱
کد خبر: 14558
گزارشگر: 213
۱۰۳۳
۰
۰
۲
مشاور امنیت ملی ایالات متحده خبر داد

آمریکا مجوز حمله اسرائیل را صادر کرد

آمریکا مجوز حمله اسرائیل را صادر کرد
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت واشنگتن به اسرائیل اجازه آزادی عمل علیه تهدید هسته‌ای ایران را می‌دهد.

به گزارش آسیانیوز، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، واشنگتن به اسرائیل اجازه آزادی عمل علیه تهدید هسته‌ای ایران را می‌دهد. اسرائیل بارها تهدید کرده، در صورت اقدام جمهوری اسلامی به تولید بمب هسته‌ای، دست به اقدام نظامی خواهد زد.

  به گزارش دویچه وله جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه چهارم مه (۱۴ اردیبهشت) در یک سخنرانی در اندیشکده "انستیتو واشنگتن" با اعلام اینکه "ایران هرگز اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داشت" گفت: «آمریکا همچنان مصمم به استفاده از راه‌حل‌های دیپلماتیک در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران است اما در عین حال آزادی عمل اسرائیل مقابل تهدید هسته‌ای جمهوری اسلامی را به رسمیت می‌شناسد.»

سالیوان همچنان بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را یک "توافق موثر" دانسته و گفته است: «‌برنامه هسته‌ای ایران بدون توافق دارد پیشرفت می‌کند، در حالی که یک توافق می‌تواند آن را محدود سازد.»

این سخنان در حالی مطرح شده است که اسرائیل پیش از این بارها تهدید کرده است، در صورت اقدام جمهوری اسلامی به تولید بمب هسته‌ای، دست به اقدام نظامی خواهد زد.

وزیر دفاع اسرائیل که روز پنجشنبه چهارم مه به آتن سفر کرده بود، نسبت به پیشرفت هسته‌ای ایران و غنی‌سازی تا ۹۰ درصد هشدار داده و گفته بود: «این موضوع خطای بزرگی از سوی ایران است که می‌تواند منطقه را شعله‌ور کند.»

سالیوان نیز در سخنرانی خود در "انستیتو واشنگتن" به این موضوع اشاره کرد و با بیان اینکه "برنامه هسته‌ای ایران پیشرفت چشمگیری داشته است" افزود: «این یک خطر واقعی برای امنیت منطقه، جهان و ایالات متحده است. به همین خاطر ما همچنان به اقدام برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ادامه خواهیم داد.»

--------------

بیشتر بخوانید

چرا اسناد محرمانه پنتاگون درباره آینده اوکراین؛ خاورمیانه و تروریسم فاش شد؟

--------------------------

در این راستا او با اشاره به برگزاری بزرگترین رزمایش نظامی مشترک ایالات متحده و اسرائیل در سال جاری تاکید کرد، واشنگتن هم‌زمان برای بازدارندگی ایران به همکاری با شرکای خود در خاورمیانه ادامه می‌دهد.

-----------------

بیشتر بخوانید

افشای اسناد «خیلی محرمانه» آمریکا/خطر جنگ اسرائیل و ایالات متحده با ایران و پایان جنگ اوکراین؟!

-------------------------------

همچنین به گزارش انتخاب، به این در حالی است که براساس محتوای اسناد اطلاعاتی «خیلی محرمانه» ایالات متحده که اخیراً فاش شده است، خطر فزاینده درگیری ایالات متحده با ایران و همچنین تلاش‌های آشکار اسرائیل را برای دخالت مستقیم ایالات متحده در عملیات‌هایی که منافع ایران در خاورمیانه را هدف قرار می‌دهند، روشن می‌کند./

https://www.asianews.ir/u/a8c
اخبار مرتبط
اسناد اطلاعاتی «خیلی محرمانه» ایالات متحده که اخیراً فاش شده است، خطر درگیری ایالات متحده با ایران و همچنین تلاش‌های آشکار اسرائیل را برای دخالت مستقیم آمریکا در عملیات‌ علیه ایران را افزایش می دهد.
مشاور سابق امنیت داخلی اسرائیل گفت که احتمال حمله به ایران به طور فزاینده‌ای وجود دارد.
یک پایگاه خبری آمریکایی نوشت که دولت بایدن طرح توافق موقت با ایران را مطرح کرده است.
همزمان با افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل،وزیر خارجه اسرائیل در دیدار با وزیر خارجه آذربایجان گفت: اسرائیل و آذربایجان، با تهدیدهای یک‌سان روبرو هستند.
نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد به زودی پیمان صلحی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان در بالاترین سطوح امضا خواهد شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید