صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۲:۱۱
کد خبر: 15178
گزارشگر: 213
۱۰۰۰
۰
۰
۱
براساس نظر سنجی

ترامپ در رقابت انتخاباتی ۲۰۲۴ پیشتاز شد

ترامپ در رقابت انتخاباتی ۲۰۲۴ پیشتاز شد
با نظرسنجی موسسه "Harvard CAPS-Harris" که در پایگاه خبری هیل منتشر شد،اغلب شرکت‌کنندگان گفتند بین دونالد ترامپ، رو جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا، به ترامپ رای می‌دهند.
به گزارش آسیانیوز، براساس یک نظرسنجی جدید مشخص شد که ترامپ در یک رقابت فرضی برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، شش درصد از بایدن جلوتر است.

 بر اساس نظرسنجی موسسه "Harvard CAPS-Harris" که در پایگاه خبری هیل منتشر شد، ۴۵ درصد از شرکت‌کنندگان گفتند که اگر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا همین امروز بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق و جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا برگزار شود، به ترامپ رای می‌دهند، در حالی که ۳۹ درصد از شرکت‌کنندگان گفتند، از بایدن حمایت می‌کنند.

به نوشته ایسنا، ۱۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز اعلام کردند که بابت این مساله مطمئن نیستند یا نمی‌دانند که باید به که رای بدهند.

این آمار از نظرسنجی قبلی موسسه مذکور در مه ۲۰۲۳ کاهش نشان می‌دهد؛ در آن نظرسنجی ۴۷ درصد حامی ترامپ و ۴۰ درصد حامی بایدن بودند.

در این نظرسنجی مشخص شد که ۸۶ درصد از جمهوری‌خواهان از ترامپ حمایت می‌کنند و ۷۷ درصد از دموکرات‌ها گفتند که حامی بایدن هستند.

همچنین در نظرسنجی موسسه "NPR-PBS NewsHour-Marist College" نیز آمده که ۸۲ درصد از جمهوری‌خواهان گفتند، ترامپ باید در رقابت‌های انتخاباتی باقی بماند.

بر اساس این نظرسنجی، نیمی از شرکت‌کنندگان گفتند، ترامپ در ارتباط با پرونده جنجالی مربوط به اسناد و مدارک حساس و محرمانه که در عمارت مارالاگوی خود در فلوریدا پس از اتمام دوران ریاست جمهوری‌اش نگهداری کرده، کار نادرستی مرتکب نشده است. بیش از سه‌چهارم جمهوری‌خواهان نیز می‌گویند، دیدگاه قابل قبولی نسبت به ترامپ دارند.

"مارک پن"، مدیر موسسه مذکور گفت: اتهام‌زنی علیه ترامپ تاثیری بر پیشروی او در مقابل بایدن که میزان رضایت از عملکردش همچنان روی عدد ۴۳ درصد مانده، نداشته است.

این نظرسنجی در حالی انجام شده که ترامپ کاندیدای پیشروی جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ در نظر گرفته می‌شود. این نظرسنجی ۱۴ و ۱۵ ژوئن سال جاری میلادی با حضور ۲۰۹۰ شرکت‌کننده برگزار شد./
https://www.asianews.ir/u/ap3
اخبار مرتبط
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اذعان می‌کند پس از ترک کاخ سفید اسناد محرمانه پنتاگون درباره حمله احتمالی به ایران را همراه خود برده است.
در حالی که دونالد ترامپ تاکنون محبوبیت در نظر سنجی ها را از آن خود کرده است، وال‌استریت ژورنال نوشت: میشل اوباما تنها دموکراتی است می تواند رقیب اصلی دموکرات ترامپ باشد.
در ادامه تغییرات جنجالی در توییتر این بار یک زن جمهوری خواه به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت استخدام شده است.
سفیر اسرائیل در امارات گفت: کشورهای زیادی در حال پیوستن به «توافق ابراهیم» هستند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید